Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Obróbka skrawaniem w technologii CNC to przynajmniej 5 ważnych korzyści

materiał partnera

Dlatego jeśli poszukujesz efektywnego rozwiązania w produkcji metalowych elementów, postaw na taką właśnie technologię. Ostatnie kilkanaście lat przyniosło obróbce skrawaniem prawdziwie rewolucyjne zmiany. Z w pełni ręcznej obsługi skrawarek, operatorzy przeszli do obrabiania sterowanego komputerowo. Takie rozwiązanie dostarcza co najmniej 5 kluczowych z punktu widzenia odbiorcy usługi korzyści.

1. Wzrost efektywności realizowanych procesów

Kiedyś każdy obrabiany element ustawiany był ręcznie i tak też ustawiano wrzeciono oraz podawało się wszelkie dane dotyczące gotowego elementu. Takie postepowanie w połączeniu z brakiem możliwości monitorowania efektów pracy, generowało błędy i pomyłki, a tym samym wyższy koszt całej produkcji. Dzisiejsze procesy uwzgledniające możliwości technologii CNC zdecydowanie poprawiły efektywność produkcji. Ograniczono lub wręcz wyeliminowano marnowanie elementów oraz wykluczono sytuacje, gdzie konieczne było dotychczas powtarzanie zlecenia.

2. Krótszy czas realizacji zleceń

Jako zleceniodawca w zakresie obróbki metali z pewnością oczekujesz możliwie jak najkrótszego czasu realizacji zamówień. Technologia CNC umożliwia w tym wypadku znaczne skrócenie czasu, jaki jest potrzebny na realizację jakiegokolwiek zlecenia, bez negatywnego wpływu na jakość procesu i uzyskiwanych elementów metalowych. Przekonaj się, jak sprawnie może przebiegać cały proces obróbki, wchodząc po prostu na mettec.com.pl.

3. Poprawa precyzji obróbki

Obrabianie metali sterowane komputerowo to także większa precyzja w realizacji, co przekłada się bezpośrednio w możliwość uzyskania lepszej jakości elementów metalowych. Co istotne, jakość ta występuje także w produkcji wielkoseryjnej i masowej, gwarantując znakomitą powtarzalność i dokładność w odwzorowaniu każdego uzyskanego elementu.

4. Praca w trzech wymiarach

Technologia CNC sprawiła, że wyeliminowana została konieczność ciągłego obracania obrabianego elementu. Takie możliwości stwarza praca w trzech wymiarach, czyli produkcja elementów trójwymiarowych bez wspomnianej właśnie konieczności ich obracania.

5. Pełna automatyzacja procesu

Automatyzacja procesu obróbki dotyczy zarówno podawania surowca do urządzenia przez maszyny, jak i automatycznej wymiany wrzeciona oraz odbioru elementu przez maszynę i możliwość powtarzania procesu według wcześniej ustalonego schematu. Efekt? Idealna produkcja masowa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto