MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Obok kieleckiej Karczówki powstanie nowe osiedle apartamentowców? [ZDJECIA Z DRONA]

Lidia Cichocka
Teren za kościołem, tuż przy Karczówce będzie prawdopodobnie wkrótce zabudowany.
Teren za kościołem, tuż przy Karczówce będzie prawdopodobnie wkrótce zabudowany. Dawid Łukasik
Informacja o tym, że zielonym terenem pod Karczówką, od strony osiedla Podkarczówka, zainteresowany jest deweloper wywołała istną burzę.

Paweł Bąk, który na swoim profilu zamieścił informację: "patodeweloperka chce zawłaszczyć teren graniczący z rezerwatem Karczówka, który stanowi w rzeczywistości jego spójną część i dom dla wielu stworzeń."

Teren wskazany na mapce to obszar między ulicami Mineralną, Gipsową i Świętej Barbary, powyżej kościoła świętego Wincentego, rzeczywiście jedyny wolny w tym dosyć intensywnie zabudowywanym terenie. Wkrótce w pobliżu może powstać kilkadziesiąt mieszkań w czterech blokach - apartamentowcach przy ulicy Podklasztornej.

Kielczanie, których pomysł likwidacji kolejnej zielonej przestrzeni zirytował wymieniają inne grzechy: bloki wzniesione w pobliżu rezerwatu Ślichowice, kolejne planowane koło Świniej Góry w miejsce obecnych garaży. Czy teren pod Karczówką podzieli ich los?

Artur Hajdorowicz, dyrektor Biura Planowania Przestrzennego o sprawie dowiedział się od nas. - Żaden formalny wniosek do nas nie dotarł. Nie toczy się w tej sprawie postępowanie – mówi i podkreśla, że każdą decyzję dotyczącą tego terenu, ponieważ jest to strefa C chronionego krajobrazu musi poprzedzić zgoda ochrony środowiska. Wymagane są konsultacje z sąsiadami, więc taki zamiar nie utrzyma się w tajemnicy. Tymczasem żadnego wniosku w tej sprawie nie ma.

Artur Hajdorowicz przyznaje, że zna ten teren – jest on bardzo trudny inwestycyjnie, bo większość działek jest pozbawiona dojazdu.

Oczywiście grunt należy do prywatnych osób i może zostać wykupiony a inwestor zacznie się starać o wszystkie pozwolenia.

A co wy myślicie o inwestycji w tym miejscu, czy miasto powinno wydać ewentualnemu inwestorowi zgodę na budowę domów?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sypialnia Krakowa ma swoje stawy. Niewidoczne i tajemnicze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto