Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy wyświetlacz prędkości na ulicy Piekoszowskiej w Kielcach wprowadzał kierowców w błąd. Podawał nieprawidłowe dane

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Na ulicy Piekoszowskiej  zamontowano wyświetlacz prędkości, który wprowadzał kierowców w błąd, ponieważ w tym miejscu obowiązuje  ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę. 

Zobacz zdjęcia
Na ulicy Piekoszowskiej zamontowano wyświetlacz prędkości, który wprowadzał kierowców w błąd, ponieważ w tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę. Zobacz zdjęcia Kamil Bielaszewski
W środę uruchomiono pierwszy w Kielcach wyświetlacz prędkości, a czytelnicy już nam donieśli, że funkcjonuje on nieprawidłowo i wprowadza kierowców w błąd. Wskazuje on inną dopuszczalną prędkość niż wynika to ze znaków drogowych.

Wyświetlacz wprowadzał kierowców w błąd

Na ulicy Piekoszowskiej w Kielcach został uruchomiony w środę system pomiaru prędkości. Niestety kierowcy mogą mieć problem z interpretacją, jaka dozwolona prędkość obowiązuje w tym miejscu – napisał do nas Czytelnik.

- Na tym odcinku obowiązuje ograniczenie do 40 kilometrów na godzinę, o czym informują znaki drogowe B-33 znajdujące się zarówno od strony ulicy Malików jak i od strony Górek Szczukowskich. Natomiast na wyświetlaczu widnieje ograniczenie do 50 kilometrów na godzinę. Czyżby system pokazujący ograniczenie prędkości został zamontowany w sposób nieprzemyślany czy może osoba go zamawiająca nie miała pojęcia o przepisach i ograniczeniach jakie obowiązują w miejscu postawienia instalacji za około 60 tysięcy złotych – zastanawia się Czytelnik.

Zamontowano pierwszy w Kielcach wyświetlacz prędkości. Wybrano ulicę Piekoszowską, gdzie kierowcy często przekraczają prędkość

To były tylko testy urządzenia

Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach wyjaśnia, dlaczego doszło do takiej sytuacji.
- W środę oraz czwartek rano trwały jeszcze testy urządzenia i rzeczywiście wyświetlało wówczas prędkość dopuszczalną 50 kilometrów na godzinę. Zostało to już skorygowane i na wyświetlaczu jako prędkość dopuszczalna widnieje 40 kilometrów na godzinę, co jest zgodne z obowiązującym w tym miejscu oznakowaniem pionowym - wyjaśnia.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto