MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Noc Bibliotek w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach. Obcojęzyczna młodzież poznała historię Kielc. Zagrał zespół Wonderland

Anna Gwóźdź
Anna Gwóźdź
W sobotnie popołudnie, 1 października obcojęzyczna młodzież ucząca się w naszym mieście poznała historię Kielc. To wszystko w ramach Nocy Bibliotek.
W sobotnie popołudnie, 1 października obcojęzyczna młodzież ucząca się w naszym mieście poznała historię Kielc. To wszystko w ramach Nocy Bibliotek. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
W sobotę, 1 października odbyła się VIII edycja Nocy Bibliotek. Z tej okazji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach zaprosiła uczącą się w naszym mieście młodzież obcojęzyczną, by poznała historię Kielc. Uczestnicy przeszli przez najstarsze szlaki ulic, zobaczyli pomnik Dzika Kiełka i integrowali się w siedzibie biblioteki. Tam zaśpiewał i zagrał dla nich zespół Wonderland.

Noc Bibliotek w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach

Impreza promująca czytelnictwo rozpoczęła się w sobotę, 1 października o godzinie 17 przed Kościołem Świętego Wojciecha - miejscu najstarszych śladów osadnictwa na terenie Kielc. Tam gości powitał Łukasz Kwiecień z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej.

Następnie młodzież spacerowała po ulicach z Magdą Osełką, przewodniczką Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach. Uczestnicy usłyszeli historię powstania naszego miasta oraz informacje o mijanych po drodze zabytkach, budynkach i mieszczących się w nich instytucjach. - Chcemy pokazać uczniom, że w Kielcach można zrobić i zobaczyć coś więcej niż galerie handlowe - powiedziała jedna z opiekunek wycieczki. Trasa wiodła ulicą Bodzentyńską do Rynku, następnie ulicami Małą i Sienkiewicza na plac Artystów, do pomnika Dzika Kiełka, gdzie uczestnicy usłyszeli legendę o powstaniu Kielc. Potem ulicą Kapitalną udali się do siedziby biblioteki przy ulicy Jana Pawła II.

Tam uczestnicy imprezy mieli okazję dowiedzieć się o jej działalności, oferowanych usługach i historii siedziby. Zapoznali się z najciekawszymi zbiorami, obejrzeli film i zagrali w planszówki. Ich uwagę przykuła prezentacja najcenniejszych zbiorów, w tym kolekcji starodruków z Biblią z 1577 roku, będącą pierwszym katolickim przekładem pisma świętego na język polski.
Dla młodzieży zaśpiewał i zagrał zespół "Wonderland" pod przewodnictwem instruktora Radosława Suligi.

Na każdego z uczestników imprezy czekał poczęstunek oraz upominek.

Uroczystość zakończyła się nocnym zwiedzaniem pięknie oświetlonej, zabytkowej części Kielc - Wzgórza Zamkowego.

Zobaczcie zdjęcia

Organizatorem wydarzenia była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach. Partnerzy: Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, Biuro Poselskie Posła Piotra Wawrzyka - Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Posła na Sejm RP, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego, Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego, Kancelaria Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Niepubliczna Bursa Szkolna w Kielcach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto