Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na kieleckim osiedlu Herby bawili się i mali, i duzi. Były pokazy służby więziennej

BB
Największą zabawę na pikniku „Rodzina Fundamentem Polski Niepodległej” miały oczywiście dzieci. Te małe mogły między innymi puszczać ogromne bańki mydlane.
Największą zabawę na pikniku „Rodzina Fundamentem Polski Niepodległej” miały oczywiście dzieci. Te małe mogły między innymi puszczać ogromne bańki mydlane. Aleksander Piekarski
Pokazy w wykonaniu pracowników służby więziennej były główną atrakcją pikniku „Rodzina Fundamentem Polski Niepodległej”, który w niedzielę, 10 czerwca, odbył się na terenie boisk Staropolskiej Szkoły Wyższej przy ulicy Ponurego Piwnika w Kielcach. Uczestniczyło w nim kilkaset osób, głównie mieszkańców pobliskiego osiedla Herby.

Piknik skierowano głównie do dzieci i młodzieży. Dlatego atrakcji, które na nie czekały, było mnóstwo. Zliczyć je trudno, ale spróbujmy. Gry, zabawy, zawody sportowe, występy artystyczne, możliwość chodzenia na szczudłach, zjeżdżalnia w postaci dmuchanego zamku… Po prostu było (niemal) wszystko, co młoda dusza zapragnęła.

Z powyższych atrakcji chętni mogli skorzystać przez cały czas trwania pikniku. Ale doszły do nich także inne – wyjątkowe, trwające tylko kilkanaście minut. Jedną z nich były efektowne pokazy służby więziennej. Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Kielcach zaprezentowali, jak wygląda tłumienie buntu wybuchłego na placu spacerowym i jak pacyfikuje się nieposłusznego osadzonego w celi. Do tego pracownicy służby więziennej odegrali osiem krótkich scenek związanych z napaściami na nich podczas wypełniania obowiązków służbowych.

- O pracownikach służby więziennej na co dzień mało się mówi. Chcieliśmy przy okazji pikniku zaznaczyć, że wykonujemy ciężką pracę, na swój sposób też wyjątkową. Funkcjonariusze pracujący w dziale ochrony kieleckiego Aresztu Śledczego między innymi doprowadzają osadzonych do celi, nadzorują ich na spacerze oraz w trakcie widzeń czy konwojują ich – mówi porucznik Jacek Makowski, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Kielcach.

Nie zabrakło także występów artystycznych. Śpiewały dzieci, śpiewali też dorośli. Na scenie wystąpił także kielecki zespół Koliber, którego wokalistą jest… pracownik Aresztu Śledczego w Kielcach.

- Celem siódmej już edycji pikniku „Rodzina Fundamentem Polski Niepodległej” było też zwrócenie uwagi mieszkańcom na to, jak ważna jest rodzina. To podstawowa komórka społeczna, która jeśli jest silna, to przekazuje dobre wzorce. Dlatego zachęcaliśmy na imprezie do integracji wszystkie familie, które się bawiły, a także do skorzystania z porad na przykład mediatorów czy prawników ze Świętokrzyskiej Izby Adwokackiej w Kielcach, jeżeli ktoś miał taką potrzebę – dodaje Anita Majkowska, prezes Stowarzyszenia Bezpieczny Dom z Kielc, które wspólnie ze Służbą Więzienną i Staropolską Szkołą Wyższą zorganizowało piknik.

ZOBACZ TAKŻE:

Drogie paliwo w Polsce? Zobacz ile za paliwo zapłacisz na świecie!

ZOBACZ TAKŻE: Pod Ogrodem Botanicznym w Kielcach są jaskinie!

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto