Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Muzeum Zabawek i Zabawy rozstrzygnęło konkurs Zabawka przyjazna dziecku. Najlepsze: profil glebowy i klocki na kooperację

Lidia Cichocka
Lidia Cichocka
Wideo
od 16 lat
Muzeum Zabawek i Zabawy rozstrzygnęło konkurs Zabawka przyjazna dziecku. Zwyciężyły zabawki o nieoczywistych nazwach: Profil glebowy i Co. Klocki – zabawka na kooperację.

Muzeum Zabawek i Zabawy rozstrzygnęło konkurs Zabawka przyjazna dziecku.

Na konkurs zgłoszono 42 zabawki, ale jury nie miało problemów z wyborem zwycięzców. Jak wyjaśniała kierująca jego pracami dr Anna Miarka zwycięskie projekty zwróciły na siebie uwagę od razu oryginalnością, użytecznością, estetyką.

Pierwsze miejsce w kategorii wdrożonych do produkcji i 2000 złotych nagrody otrzymała Joanna Wąs z Tuchowa. Właścicielka firmy Manderka za zabawkę „Profil glebowy”. W tej maskotce, która też uczy dzieci projektantka zawarła wiedzę ze swoich studiów geograficznych i zainteresowanie przyrodą. Może ona służyć starszym dzieciom i maluchom.

Zabawka otrzymała również nagrodę Targów Kielce – będzie to stoisko podczas XIII Międzynarodowych Targów Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS' TIME.

Wyróżnienie 1000 złotych trafiło do Unilogo Anny Lubner-Piskorskiej z Gdańska za „Lody - gra logopedyczna”. Grę, która może zachęcać dzieci do zabaw językowych i wspomagać naukę prawidłowego wypowiadania zgłosek pod czas dobrej zabawy.

W kategorii zabawki artystyczne, prototyp, ludowe zwycięski okazał się projekt Marty Turskiej z Gdańska. Otrzymała ona 2000 zł za zabawkę „CO. Klocki - zabawka na kooperację”. Jury zwróciło uwagę na oryginalną formę i fakt, ze ta zabawka zachęca do współpracy, a więc robi to, czego nam brakuje. Wymaga też koordynacji wzrokowo-ruchowej. Jury doceniło estetykę wykonania prototypu. Zabawka otrzymała również nagrodę Dziekana Wydziału Sztuki, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

Wyróżnienie i 1000 złotych trafiło do kielczanki Zuzanny Malec autorki „MANU – klocki sensoryczne”. Jest ona studentką, MANU to jej pierwsza zabawka. Jury doceniło w niej ciekawy sposób prowadzenia zabawy wspomagający kreatywność, koordynację wzrokowo - ruchową oraz precyzję.

Nagrodę przyznał także Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowskiego .1500 złotych otrzymała Kinga Wojtalik z Włocławka za zabawkę „Drewniane góry naturalne”. Zabawkę, która służy do zabawy, ale jest także elegancką ozdobą nawiązują do górskich krajobrazów.

Zwycięstwo w kieleckim konkursie często było trampoliną do sukcesu dla projektantów, można życzyć by tym razem stało się podobnie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto