Mistrzowski występ tancerek ze szkoły Step by Step na Mistrzostwach Polski w Zielonce

Dorota Klusek
W kategorii Disco Dance solistki do 11 lat pierwsze miej-sce, złoty medal i tytuł Mistrza Polski wywalczyła Maja Kacz-marczyk. Natomiast czwartą lokatę wytańczyła Weronika Chrabąszcz.
Pięć medali, w tym, dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy zdobyły tancerki ze Szkoły Tańca i Wdzięku Step by Step Małgorzaty Nity podczas Krajowych Mistrzostw IDO (International Dance Organization) Disco Dance, Disco Freestyle, Street Dance Show & Techno, które w dniach 5-6 marca, odbyły się w Zielonce koło Warszawy. Dobrze wypadli także tancerze ze Świętokrzyskiego Klubu Tańca JUMP. Były to jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata.

Tancerki z kieleckiej Szkoły Tańca i Wdzięku Step by Step wystartowały w sześciu konkurencjach i w pięciu zdobyły medale.

W kategorii Disco Dance solistki do 11 lat pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł Mistrza Polski wywalczyła Maja Kaczmarczyk. Obroniła tym samym mistrzowski tytuł sprzed roku, co zawsze jest trudniejszym zadaniem, niż zdobywanie. – Kiedy się broni tytułu pojawia się dodatkowe obciążenie, trzeba pokazać, że poprzedni sukces nie był przypadkowy – tłumaczy Małgorzata Nita, instruktor ze Szkoły Tańca i Wdzięku Step by Step.

Złota Maja
Maja udowodniła, że jest mistrzynią. Choć ma niespełna 11 lat, w Step by Step tańczy już ponad połowę swojego życia. Do najważniejszych jej sukcesów, oprócz tytułów Mistrzyni Polski należy także 10 miejsce na Mistrzostwach Świata w Turynie w 2014 roku (wówczas jeszcze nie była Mistrzynią Polski). Dziesiątą lokatę wytańczyła także w ubiegłym roku, na Mistrzostwach Świata w Bochum. W 2015 zdobyła także Puchar Świata w Ostavie.

W tej samej kategorii, co Maja, czyli Disco Dance solistki do 11 lat, czwarte miejsce wywalczyła Weronika Chrabąszcz, również zapewniając sobie miejsce w reprezentacji Polski.
W kategorii Disco Dance duety do 11 lat pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł Mistrza Polski zdobyły Weronika Chrabąszcz i Maja Kaczmarczyk, także uzyskując prawo reprezentowania naszego kraju na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy.

Występ Natalii w starszej kategorii
W kategorii dorosłych Disco Dance solistki 16+ drugie miejsce, srebrny medal i tytuł Pierwszego Wicemistrza Polski wywalczyła Natalia Liwocha (także miejsce w reprezentacji Polski). - Natalia po raz pierwszy od 2009 roku oddała tytuł Mistrzyni Polski, ale tegoroczny występ także należy zaliczyć do udanych, ponieważ tym razem startowała już w starszej kategorii wiekowej, gdzie ta konkurencja jest o wiele większa - zauważa Małgorzata Nita, instruktor ze Szkoły Tańca i Wdzięku Step by Step.

W kategorii dorosłych Disco Dance duety 16+ kobiet drugie miejsce, srebrny medal i tytuł Pierwszego Wicemistrza Polski wywalczyły Wiktoria Kulczykowska i Natalia Liwocha (też reprezentacja).

W kategorii juniorów Disco Dance solistki 12-15 lat trzecie miejsce, brązowy medal i tytuł Drugiego Wicemistrza Polski zdobyła Martyna Budzyńska, która również zdobyła miejsce w reprezentacji naszego kraju.
Do reprezentacji Polski w kategorii Disco Dance solistki 16+ zakwalifikowała się jeszcze Wiktoria Kulczykowska, zajmując w tej kategorii dziewiąte miejsce.

Jak się pracuje na taki sukces, jaki odniosły tancerki ze Step by Step? – Ciężką, systematyczna pracą – podkreśla Małgorzata Nita.

JUMP pokazał "Lodową krainę"

Ciężko pracowały też tancerki Świętokrzyskiego Klubu Tańca Jump. - Mimo tego, że nie zdobyliśmy medalu, jesteśmy bardzo dumni z naszych wychowanków, tym bardziej, że niektórzy z nich byli najmłodszymi uczestnikami turnieju - zaznacza Anna Kęćko, wiceprezes klubu. Formacja do 11 lat debiutowała w konkurencji Street Dance show, zajmując 6 miejsce. Skład zespołu: Grzegorz Stachera, Marysia Stachera, Oliwia Kondrak, Emilka Dudek, Kamila Ściga, Julia Dobek, Julia Pryt,Julia Jabłońska, Damian Chodurski, Natalia Ceglarek, Nikola Zalewska, Nadia Rynk, Nadia Zaczkowska, Nadia Smolarczyk, Basia Durnaś, Lidka Błaszczyk, Anielka Lipińska, Gabrysia Znojek, Kasia Kadrzyńska. Najmłodsi uczestnicy Mistrzostw zaprezentowali się w choreografii "Lodowa kraina".

W konkurencji solo disco dance kobiet powyżej 16 lat wystartowała Klaudia Stępień. Pokonała 30 zawodniczek i uplasowała się na 4 miejscu. Tym samym zakwalifikowała się do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata Disco Dance.