Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Mikołajkowe spotkanie dla świętokrzyskich rodzin w Hotelu Binkowski w Kielcach. Ciepła atmosfera i moc atrakcji dla małych i dużych

Aleksandra Boruch
Aleksandra Boruch
W Hotelu Binkowskim panowała fantastyczna, mikołajkowo-świąteczna atmosfera
W Hotelu Binkowskim panowała fantastyczna, mikołajkowo-świąteczna atmosfera Dawid Łukasik
Kilkaset osób z całego województwa świętokrzyskiego przybyło do Hotelu Binkowski w Kielcach na coroczne mikołajkowe spotkanie świętokrzyskich rodzin adopcyjnych. Świąteczna atmosfera, moc animacji i zabaw dla dzieci, bajkowe kreacje czy wizyta Świętego Mikołaja to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały zarówno na najmłodszych jak i dla dorosłych. Dla rodzin jest to okazja do integracji, rozmowy i nawiązania cennych kontaktów z osobami o podobnych doświadczeniach.

Wyjątkowe spotkanie mikołajkowe dla świętokrzyskich rodzin w Hotelu Binkowski w Kielcach

Tradycyjnie przy okazji Mikołajek, w Kielcach spotkało się kilkadziesiąt wyjątkowych, świętokrzyskich rodzin, którzy swoje życie ofiarowali dzieciom. W niedzielę, 3 grudnia w Hotelu Binkowski spotkały się rodziny adopcyjne oraz rodziny zastępcze z całego regionu.

Elżbieta Korus, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej nie ma wątpliwości, że to wyjątkowy dzień dla świętokrzyskich rodzin.

- To święto, święto związane ze świętym Mikołajem, który za chwilę przyjdzie. Chcieliśmy ich ugościć. Świętokrzyskie rodziny to piękne, polskie rodziny. Cieszymy się, że wiele z tych rodzin przyjęło zaproszenie, będą się z nami bawić, a dzieci otrzymają prezenty. Miła atmosfera, radość i dobroć w sercach - to wszystko towarzyszyło podczas niedzielnego wydarzenia w Hotelu Binkowski w Kielcach.

W tym wyjątkowo ciepłym spotkaniu uczestniczyła między innymi wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik, która podkreśla, że świętokrzyskie rodziny adopcyjne i zastępcze to wspaniali ludzie.

- Świętokrzyskie rodziny adopcyjne, a także zawodowe rodziny zastępcze to wspaniali ludzie, którzy stworzyli dla dzieci, które potrzebowały domów wypełnionych ciepłem, miłością i szczęściem właśnie takie domy. Dziękuję bardzo, że przyjęli zaproszenie i dziś jest nas tu tak bardzo dużo. Jest to też wydarzenie, na którym każdego roku mogę podziękować za ich piękną postawę, za stworzenie tych domów i mam nadzieję, że to dla nich też są to miłe chwile, kiedy mogą się spotkać ze swoimi znajomymi, którzy również adoptowali dzieci albo są rodzinami adopcyjnymi, wymieniają się doświadczeniami - podkreśliła wicemarszałek Renata Janik i dodała: - Mam nadzieję, że dzięki takim wydarzeniom dajemy przykład, żeby kolejne osoby które jeszcze się wahają, adoptowały dzieci. Tych dzieci, które czekają na adopcję jest bardzo dużo.

Tradycyjnie był Mikołaj z prezentami, zabawy i animacje dla różnych grup wiekowych. Jednak spotkania integracyjne rodzin mają dużo głębszy wymiar niż tylko zabawa. Co roku chęć uczestnictwa potwierdza bardzo duża grupa zainteresowanych i rodzice adopcyjni cenią te spotkania. Jak sami podkreślają, mają oni możliwość spotkania się z innymi rodzicami, którzy są w tej samej sytuacji, więc dobrze się rozumieją, mogą porozmawiać o swoich problemach, radościach, mogą nawiązać kontakty.

Zobaczcie, jak podczas spotkania świętokrzyskich rodzin bawiły się dzieci i dorośli.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto