Kolejne mieszkania za remont w Kielcach. Trzeba spełnić dwa warunki. Jakie? [ZDJĘCIA]

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Jedno z mieszkań, które można otrzymać po spełnieniu dwóch warunków znajduje się przy ulicy Czerwonego Krzyża 3/13.
Jedno z mieszkań, które można otrzymać po spełnieniu dwóch warunków znajduje się przy ulicy Czerwonego Krzyża 3/13. Google Maps
Udostępnij:
Do trzeciej edycji programu „Mieszkanie za remont" Miejski Zarząd Budynków w Kielcach wyznaczył 10 mieszkań, które wymagają kapitalnego remontu. Przyszli najemcy muszą je odnowić na własny koszt.

Mieszkania wymagają remontu

- Wszystkie mieszkania wymagają kapitalnego remontu. Potrzebne prace zostały szczegółowo opisane i wycenione dla każdego lokalu, ale do przyszłego lokatora należy decyzja, które z nich wykona, z wyjątkiem trzech punktów – informuje Krzysztof Miernik, dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków w Kielcach. - Dla nas kluczowe jest bezpieczeństwo mieszkańców więc muszą być wykonane prace przy sieci elektrycznej, gazowej i wentylacyjnej. Natomiast nie wnikamy w to, czy ktoś wymieni linoleum na panele, pomaluje ściany czy położy glazurę. Koszty remontów oszacowaliśmy od 40 do 65 tysięcy złotych, zależnie od stanu zużycia i wielkości mieszkania.

Dodaje, że program cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Pierwszego dnia, kiedy można było oglądać trzy z 10 mieszkań, każdym z nich było zainteresowanych ponad 20 osób.

Jakie trzeba spełnić warunki ?

O zawarcie umowy najmu lokalu przeznaczonego do remontu na koszt przyszłego najemcy mogą ubiegać się osoby, które spełniają następujące warunki:

• są umieszczone na liście osób oczekujących na wynajęcie lokalu od gminy,

• średni dochód przypadający na członka gospodarstwa domowego w okresie 3 miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku o zamiarze przystąpienia do Programu "Mieszkanie za remont" mieści się w przedziale: 1876,32 zł – 3127,20 zł dla gospodarstwa jednoosobowego albo 1250,88 zł – 1876,32 zł w gospodarstwie wieloosobowym.

Zgodnie z regulaminem lokator, który wykona remont lub adaptację mieszkania na własny koszt i podpisze umowę najmu, może zostać zwolniony z czynszu do 60 miesięcy, czyli przez 5 lat. Zwolnienie nie dotyczy opłat za media.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do remontu mieszkania podanego w wykazie powinny złożyć wniosek w Urzędzie Miasta, Wydział Mieszkalnictwa ul. Strycharska 6, do 21 stycznia 2022 roku włącznie. Wcześniej można obejrzeć mieszkania w wyznaczonym przez urząd terminie albo umówić się na inny.

Szczegółowe informacje o zakresie remontu w mieszkaniach są TUTAJ

W Kielcach jest 176 pustostanów. Nie są zamieszkałe, ponieważ miasto nie ma pieniędzy na ich remont. - W tym roku dostaniemy ponad milion złotych, te pieniądze pochodzą między innymi ze sprzedaży pustostanów. Ceny materiałów budowlanych i usług, tak rosną, że trudno powiedzieć, ile lokali uda się wyremontować na koszt miasta i przekazać osobom oczekującym w kolejce na przydział - dodaje dyrektor.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Morawiecki prezydentem? Polacy mówią: tak!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Taa. Wyremontuj na własny koszt nie swoje mieszkanie. Trzeba być niespełna rozumu żeby z takiej oferty skorzystać. Jak miasto nie ma kasy, to niech umożliwi wykupienie mieszkania.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie