Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miasto Kielce wydało decyzję o warunkach zabudowy Wzgórza Karsha. Wprowadzono niewielkie modyfikacje do koncepcji z 2019 roku. Zobaczcie

Lidia Cichocka
Lidia Cichocka
Nowe centrum Kielc prezentuje się zachwycająco, powstanie tu między innymi piękny deptak. Więcej wizualizacji na kolejnych slajdach
Nowe centrum Kielc prezentuje się zachwycająco, powstanie tu między innymi piękny deptak. Więcej wizualizacji na kolejnych slajdach
Miasto Kielce wydało decyzję o warunkach zabudowy Wzgórza Karsha. Wprowadzono przy tym niewielkie modyfikacje do koncepcji zaprezentowanej w 2019 roku przez Pracownię Architektoniczną Detan. Nie ma już przeszkód, by ruszyła budowa, nowego - wyjątkowego miejsca w Kielcach, niemal nowego centrum z pięknym deptakiem. Zobaczcie wizualizacje.

Właścicielem terenu jest Przedsiębiorstwo Budowlane Chałupka i to na jego zlecenie powstała koncepcja zabudowy. Zakłada ona powstanie budynków mieszkalnych i mieszkalno-usługowych z zachowaniem starego browaru i dworku Karscha. Miejsce nazwano Nową Rogatką.

- Nasza decyzja dotyczy zachodniej części wzgórza od strony ulicy Franasia – mówi Artur Hajdorowicz, dyrektor wydziału urbanistyki i architektury Urzędu Miasta. - Wprowadziliśmy niewielkie modyfikacje koncepcji Detanu. Na przykład obniżyliśmy o jedną kondygnację na prośbę sąsiadów z ulicy Sadowej wysokość budynków. Założenie jest takie, że mają one spadać kaskadowo w stronę parku i dworku.

Najwyższe dwa 10-cio piętrowe budynki staną w pobliżu już istniejących wieżowców przy ulicy Krakowskiej. Kolejnych pięć będzie miało od 6 – 7 do 4 kondygnacji. Będą się w nich mieścić zarówno mieszkania jak i lokale usługowe. Według wstępnych danych ma tu powstać 250 mieszkań, 7 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowo-usługowej i 400 miejsc parkingowych. Domy łączyć będzie deptak wiodący od ulicy Ogrodowej.

Zobaczcie wizualizacje z 2019 roku. Będą do nich tylko niewielkie poprawki

Zgodnie z decyzją inwestor będzie mógł przebudować na cele usługowe dawną słodownię. Zgodnie z deklaracjami Jana Chałupki budynek ma zostać odrestaurowany a jego wnętrza oraz oryginalne wyposażenie, które zachowało się w szczątkowym stanie, wykorzystane. To on będzie najbardziej widoczny od strony parku.

Decyzja o warunkach zabudowy dotyczy tylko części zachodniej Wzgórza Karsha. Dysponując nią inwestor może robić projekt budowlany i ubiegać się, po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków, o pozwolenie na budowę.

Sprawa zabudowy reszty wzgórza z zabytkowym dworkiem jest nadal otwarta i wymaga uzgodnień z konserwatorem zabytków.

Zobaczcie wizualizacje z 2019 roku. Będą do nich tylko niewielkie poprawki

Koncepcję zabudowy prezentowaliśmy już na naszym portalu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto