Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miasto Kielce pyta, czy tak może zmienić plac Wolności? Zobacz wizualizacje

Agata Kowalczyk
Plac Wolności w Kielcach. Widok z lotu ptaka
Dwa oczka wodne, amfiteatr z kamieni wydobytych ze świętokrzyskich kopalń, mnóstwo zieleni, miejsc do relaksu dla dzieci i dorosłych oraz podziemny parking, tak ma wyglądać plac Wolności w Kielcach po przebudowie.
Plac Wolności w Kielcach. Widok z lotu ptaka Dwa oczka wodne, amfiteatr z kamieni wydobytych ze świętokrzyskich kopalń, mnóstwo zieleni, miejsc do relaksu dla dzieci i dorosłych oraz podziemny parking, tak ma wyglądać plac Wolności w Kielcach po przebudowie. Wizualizacje
Jak zmieni się plac Wolności? Każdy z nas może się wypowiedzieć, bo Miejski Zarząd Dróg w Kielcach rozpoczął w poniedziałek konsultacje społeczne dotyczące „Przebudowy Placu Wolności w Kielcach wraz z budową parkingu podziemnego”.

Dwa oczka wodne, amfiteatr z kamieni pochodzących ze świętokrzyskich złóż, mnóstwo zieleni, miejsc do relaksu dla dzieci i dorosłych oraz podziemny parking, tak ma wyglądać plac Wolności po przebudowie. Te zmiany mają zapewnić różnorakie wykorzystanie placu na rekreację, wypoczynek i uroczystości państwowe.

W północnej części (od strony Muzeum Zabawek i Zabawy) powstanie wielki plac zabaw i urządzenia do rekreacji. Jego uzupełnieniem będzie amfiteatr wykonany z kamieni wydobywanych w waszych kopalniach. W skarpach znajdzie się też oczko wodne o powierzchni około 100 metrów, kładka, mnóstwo schodków i przejść.

To nie koniec wody na placu. Drugie oczko powstanie na płycie placu, po stronie południowej, które zima będzie można zamienić w ślizgawkę. Tu zaprojektowano dużo zieleni i miejsca do siedzenia.

Centralna część placu, przy pomniku Józefa Piłsudskiego ma być wyłożona granitowymi płytami przeplatanymi mnóstwem zieleni w formie wysp. Ta część placu jest przewidziana na uroczystości państwowe.

Pod placem powstanie parking. Wjazd do niego będzie od strony ulicy Mickiewicza a wyjazd w Śniadeckich. Taki układ ma zapewnić płynną komunikacją.

Atrakcje placu podkreśli oświetlenie, stojące lampy, punkty świetlne zamontowane w nawierzchni i specjalna iluminacja.

Konsultacje potrwają do poniedziałku, 28 listopada. Materiały informacyjne zawierające opis i rysunki przedsięwzięcia dostępne są na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach (www.mzd.kielce.pl) oraz Urzędu Miasta Kielce na platformie „Idea Kielce” - Konsultacje Społeczne (www.konsultacje.kielce.eu). Materiały będą udostępnione także w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg, przy ulicy Prendowskiej 7, w sali konferencyjnej w każdą środę i czwartek w godzinach 10 – 14.

Będzie też możliwość rozmowy z autorami opracowania w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg w dwie kolejne środy - 16 i 23 listopada, w godzinach od 10 do 14.

Uwagi i opinie dotyczące inwestycji można przesyłać w formie pisemnej do dnia 28 listopada pocztą, faxem lub e-mailem na adres:
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach
ul. Prendowskiej 7, 25-395 Kielce
fax. 41 34 02 830
e-mail [email protected]

oraz składać elektronicznie na stronie:
www.konsultacje.kielce.eu

Formularz do opiniowania koncepcji jest zamieszczony wraz z materiałami informacyjnymi na stronach internetowych Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach i Urzędu Miasta.

Z przeprowadzonych konsultacji społecznych zostanie sporządzony raport. Odpowiedzi na uwagi nie będą wysyłane indywidualnie do poszczególnych wnioskodawców a wnioski anonimowe nie będą rozpatrywane.

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto