Mateusz Górecki to grający prezes występującego w grupie pierwszej klasy A Samsona Samsonów. Niespełna 25-latek łączy pracę i grę w klubie razem z pracą protetyka stomatologicznego.

REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

Wszystko o Regionalnym Pucharze Polski - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele!Samson Samsonów to drużyna, która w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 grała raczej w kratkę. Dobre, lub czasami bardzo dobre mecze, przeplatała słabszymi. W tabeli ligowej zajmuje czwarte miejsce i do lidera traci jedenaście punktów. Do klasy okręgowej po sezonie awansować natomiast może jedynie mistrz grupy.

Mateusz Górecki nie załamuje jednak rąk. Rok temu jego klub był bliski awansu, przegrał go dopiero w ostatniej kolejce na rzecz Wichru Miedziana Góra. W tabeli oba zespoły dzielił na koniec rozgrywek tylko jeden punkt, a Samson w swoim ostatnim meczu zremisował z Lechią Strawczyn 0:0. Gdyby wygrał, teraz to on występowałby w klasie okręgowej.

- Rok temu przegraliśmy awans o włos, więc teraz będziemy chcieli powalczyć, choć rywal na pewno nie odpuści - mówi nam prezes klubu z Samsonowa.

Obecnie liderem klasy A jest zespół Orlęta Kielce, który ma na swoim koncie niemal komplet zwycięstw. Jedynej straty punktów doznał w meczu z właśnie Samsonem, z którym zremisował 2:2.

- Nie mówimy nie, może właśnie to nam uda się dogonić Orlęta - dodaje Mateusz Górecki.

Jego Samson oprócz gry w grupie pierwszej klasy A występuje również w rozgrywkach regionalnego Pucharu Polski i radzi sobie tam bardzo dobrze. W fazie 1/8 finału jest jedynym zespołem, który gra w lidze niższej niż klasa okręgowa.

W pierwszej rundzie Samson Samsonów pokonał 5:3 Nidziankę Bieliny po dogrywce. W drugiej po rzutach karnych wyeliminował Futsal Nowiny (po 120 minutach gry było 3:3). Następnie zespół z Samsonowa ograł 3:1 występującą w klasie okręgowej Kamienną Brody. W ostatniej rundzie udało się wyeliminować nawet czwartoligowca, Łysicę Bodzentyn.

- Właśnie wracam z losowania fazy 1/8 finału. Trafiliśmy na GKS Rudki, a więc kolejną drużynę z czwartej ligi. Na pewno będzie nam trudno ją pokonać, ale będziemy walczyli – mówi także grający prezes.

On sam jest tę drugą funkcję w Samsonie Samsonów sprawuje już od około trzech lat.

- Wybrano mnie na prezesa w 2017 roku. Koledzy nominowali mnie do tej funkcji, gdy miałem jeszcze 22 lata, co nie jest codzienną sytuacją. Sam często wyjeżdżam za granicę, zbieram doświadczenie i myślę, że to pomaga mi w sprawowaniu tej funkcji - powiedział również.

Wciąż występuje jeszcze w barwach Samsona na boisku. W tym sezonie zagrał jeden mecz ligowy i trzy w ramach Regionalnego Pucharu Polski.

- Czasami jeszcze wychodzę na boisko. Kiedyś grałem zdecydowanie więcej, kiedy zaczynałem występować w zespole seniorów Samsona, to ten grał jeszcze w okręgówce. Później niestety moją przygodę z piłką zahamowała kontuzja pleców, które miałem zresztą operowane. W następnych latach nie potrafiłem już tak grać, jak wtedy. W moją dyspozycję boiskową wkradał się również po części strach powrotu tego urazu – dodaje Mateusz Górecki.

Kiedy pojawiły się problemy zdrowotnie, to obecny prezes Samsona Samsonów mógł się skupić na innych rzeczach. Studiował dwa kierunki: logistykę oraz zarządzanie inżynieria produkcji. W szkole policealnej zdobył także tytuł technika protetyki stomatologicznej i w tym zawodzie obecnie pracuje. Podobnie, jak jego mama.

- Studiowałem w Kielcach na Politechnice Świętokrzyskiej. Miałem okazję wyjeżdżać na wymiany zagraniczne, poznawać różne kraje. To mi teraz bardzo pomaga w pracy - mówi zawodnik i prezes Samsona.

Mateusz Górecki nie gra co prawda w piłkę na pełnych obrotach, jak kiedyś, ale pozostaje aktywnym sportowo człowiekiem. - Bardzo lubię biegać, gram także w tenisa i squasha. Staram się uprawiać jakieś sporty i aktywnie spędzać wolny czas – powiedział nam także.

Z GKS Rudki o ćwierćfinał Regionalnego Pucharu Polski jego zespół zagra pierwszego marca.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!