Polecamy

Lokomotywownia w Kielcach rozebrana [WIDEO Z DRONA, ZDJĘCIA] © Dawid Łukasik
[1/10]

Lokomotywownia w Kielcach rozebrana [WIDEO Z DRONA, ZDJĘCIA]Lokomotywownia to sentymentalne dla wielu kielczan miejsce. Zachwyceni dawnymi budynkami i torami byli nie tylko miłośnicy kolei. Ze względu na zły stan techniczny obiektu Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kielcach zdecydował o jego likwidacji. Dwa lata temu rozpoczęto rozbiórkę - zdemontowano tory wokół budynku, po czym rozebrano hale. Obecnie o lokomotywowni przypomina jedynie fragment obrotnicy. Sprawdziliśmy jak dziś wygląda to miejsce i czy są plany na zagospodarowanie tego terenu.

- Teren po rozebranej Hali wachlarzowej - lokomotywowni Kielce Herbskie jest własnością PKP S.A. Spółka wielokrotnie podejmowała próby znalezienia Klienta, który skorzystałby z obiektu, niestety nie udało się zawrzeć umowy na najem lub dzierżawę - informuje Magdalena Grosik z Biura Komunikacji i Promocji Polskich Kolei Państwowych. - Polskie Koleje Państwowe S.A. będą nadal podejmować próby znalezienia najemcy. Spółka jest otwarta na propozycje oraz sugestie co do dalszego wykorzystania tego terenu, na działalność przemysłową, czy produkcyjną - dodaje.

Lokomotywownia powstała w 1946 roku. Przez lata stanowiła bazę najpierw dla parowozów, a następnie elektrowozów. Od około 12 lat nie była użytkowana.

Zobacz także nasz materiał z 2018 roku:
Rozbierają lokomotywownię w Kielcach. Co dalej z obiektem? [ZDJĘCIA]Najnowsze wiadomości

reklama