Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lekcja patriotyzmu kieleckiego „Elektryka”. Zaśpiewali hymn i utworzyli duży napis

Redakcja
Uczniowie kieleckiego „Elektryka” ubrali się w narodowe barwy i utworzyli napis „Polska” otoczony biało-czerwonym okręgiem. W ten sposób uczcili setną rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie kieleckiego „Elektryka” ubrali się w narodowe barwy i utworzyli napis „Polska” otoczony biało-czerwonym okręgiem. W ten sposób uczcili setną rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. Mateusz Kołodziej
Ponad 500 uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach uczestniczyło w czwartek, 26 kwietnia, w nietypowej lekcji. Dotyczyła patriotyzmu w związku z setną rocznicą odzyskania przez nasz kraj niepodległości – biorący udział utworzyli duży napis „Polska” i zaśpiewali hymn.

Lekcja nie trwała 45 minut, bo była bardzo intensywna. Miała miejsce na przyszkolnym boisku, gdzie ponad pół tysiąca uczniów z kilkunastoma nauczycielami zebrało się i utworzyło dużych rozmiarów napis „Polska” w biało-czerwonym okręgu.

Następnie odpalono muzykę i zaśpiewano hymn narodowy. Po nim przyszedł czas na piosenki związane Polską – nie patriotyczne, ale zagrzewające do sportowej walki, jak na przykład „Polska biało-czerwoni”.

Wydarzenie zorganizowano z okazji Dnia Hymnu Polskiego. I choć to święto przypada 26 lutego, to – jak wyjaśnia Sławomir Mazur, nauczyciel religii w „Elektryku”, który zrealizował happening – zdecydowano się na śpiewanie hymnu pod koniec kwietnia, bo niebawem są Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja) i Święto Narodowe Trzeciego Maja z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 roku. Ale pomysłodawcą „akcji” był Andrzej Mroczek, nauczyciel wychowania fizycznego.

- Chciałem, żeby też uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomyślałem, iż fajnie by było, gdyby uczestniczyła w tym cała szkoła. Udało się takie wydarzenie urzeczywistnić i to trochę spontanicznie, bo nie przygotowywaliśmy się do niego dość długo – mówi Andrzej Mroczek.

Uczniowie byli zadowoleni z organizacji happeningu i uczestnictwa w nim. – Myślę, że to była dobra patriotyczna lekcja. Pokazaliśmy, iż możemy zaakcentować setną rocznicę powrotu Polski na mapy Europy i świata – podkreśla Paweł Sacha z klasy IID, który również zadbał o oprawę muzyczną wydarzenia.

ZOBACZ TAKŻE:

TOP 15 miejsc w Świętokrzyskiem widzianych z kosmosu

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto