Królem strzelców turnieju olimpijskiego szczypiornistów w Rio został Karol Bielecki!

(PK)
Andrzej Szkocki/Polska Press
Reprezentant Polski i zawodnik Vive Tauronu Kielce Karol Bielecki zdobył 55 bramek i został królem strzelców olimpijskiego turnieju piłkarzy ręcznych w Rio de Janeiro.

Przed meczami o medale Bielecki miał na koncie 52 bramki, wicelider klasyfikacji, Duńczyk Mikkel Hansen o sześć mniej. W meczu o brązowy medal, przegranym przez Polaków z Niemcami 25:31, Bielecki trafił tylko trzy razy. Hansen miał szansę odebrać Polakowi koronę króla strzelców, gdyby w finale zdobył 9 bramek.

Do przerwy spotkania o złoty medal z Francją duński rozgrywający zdobył aż 7 bramek i wydawało się, że dogoni Bieleckiego (gdyby obaj zakończyli turniej z jednakową liczbą bramek, królem strzelców zostałby Hansen, bo jego drużyna była wyżej w końcowej kolejności). W 45 minucie spotkania Duńczyk miał już na koncie osiem goli. Ale w ostatnim kwadransie nie trafił już ani raz, rzucając dwa razy obok bramki, raz w słupek i raz w bramkarza.

Bielecki zakończył turniej z 55 bramkami, Hansen z 54, trzecie miejsce zajął Duńczyk Lasse Svan (49), czwarte Niemiec Uwe Gensheimer (49), a piąte inny zawodnik Vive Tauronu, Niemiec Tobias Reichmann (41).