Korona Kielce wygrała z Górnikiem Zabrze 2:1 w Centralnej Lidze Juniorów. Pierwszy gol padł w 19 sekundzie [AKTUALIZACJA, WIDEO, ZDJĘCIA]

dor

Od zwycięstwa zaczęła Korona Kielce udział w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów w sezonie 2019/2020. Na własnym stadionie wygrała z Górnikiem Zabrze 2:1 (2:1). Bramki dla Korony zdobyli Jakub Górski w 1 minucie, Jakub Konstantyn w 23, a dla Górnika Jan Flak 11.
Korona objęła prowadzenie już w 19 sekundzie meczu. Piękną asystą popisał się Jakub Konstantyn, a Jakub Górski płaskim strzałem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 11 minucie Górnik wyrównał, a gola z rzutu wolnego strzelił Jan Flak. Korona odpowiedziała w 23 minucie - wtedy na listę strzelców wpisał się Jakub Konstantyn. Jak się później okazało, ustalił w ten sposób wynik spotkania, mimo że po przerwie okazji bramkowych nie brakowało.

-Górnik to solidna ekipa. Niejednej drużynie odbierze punkty. My przewyższaliśmy rywala zaangażowaniem, agresją w grze. Naszym zawodnikom bardzo zależało na tym, żeby od zwycięstwa zacząć sezon. Chwała im za to. Niezła pierwsza połowa, trochę słabsza druga, ale uważam, że w przekroju całego meczu mieliśmy więcej bramkowych okazji. Idealną sytuacje miał Karol Turek, ale obrońca wybił piłkę z linii bramkowej. Musimy popracować nad tym, że równą dobrą formę prezentować przez całe spotkanie, a nie jedną połowę - powiedział Paweł Czaja, trener juniorów Korony.

- Było to dobre spotkanie. Były fajne momenty w naszym wykonaniu, ale były też takie, które nie powinny się zdarzyć. Ale stracić bramkę w bodajże 20 sekundzie, to jest sztuka. To był ten moment, który zdeprymował drużynę. Dobry, emocjonujący mecz, była duża determinacja, szkoda, że nie udało się tu zdobyć nawet punktu  - podsumował spotkanie Jan Żurek, szkoleniowiec juniorów Górnika.

Korona Kielce - Górnik Zabrze 2:1 (2:1)
Bramki: Jakub Górski w 1, Jakub Konstantyn 23 - Jan Flak 11.
Korona: Karyś – Skupień, Kiełb, Kośmicki (46 Seweryś), Cukrowski – Kaczmarski, Płocica (73 Turek) – Szelągowski, J. Górski, Konstantyn (63 Tomczyk) – J. Rybus (46 Gieraga).
Górnik: Neugebauer - Pawłak, Macedoński, Całka, Wingralek - Flak, Okaj, Kołodziejczyk, Lukoszek - Matykiewicz, Grudziński.
Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz.
Widzów: 300.
Dorota Kułaga

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW w SPORTOWY24.PLWszystko o Centralnej Lidze Juniorów - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele!
Od zwycięstwa zaczęła Korona Kielce udział w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów w sezonie 2019/2020. Na własnym stadionie wygrała z Górnikiem Zabrze 2:1 (2:1). Bramki dla Korony zdobyli Jakub Górski w 1 minucie, Jakub Konstantyn w 23, a dla Górnika Jan Flak 11. Korona objęła prowadzenie już w 19 sekundzie meczu. Piękną asystą popisał się Jakub Konstantyn, a Jakub Górski płaskim strzałem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 11 minucie Górnik wyrównał, a gola z rzutu wolnego strzelił Jan Flak. Korona odpowiedziała w 23 minucie - wtedy na listę strzelców wpisał się Jakub Konstantyn. Jak się później okazało, ustalił w ten sposób wynik spotkania, mimo że po przerwie okazji bramkowych nie brakowało. -Górnik to solidna ekipa. Niejednej drużynie odbierze punkty. My przewyższaliśmy rywala zaangażowaniem, agresją w grze. Naszym zawodnikom bardzo zależało na tym, żeby od zwycięstwa zacząć sezon. Chwała im za to. Niezła pierwsza połowa, trochę słabsza druga, ale uważam, że w przekroju całego meczu mieliśmy więcej bramkowych okazji. Idealną sytuacje miał Karol Turek, ale obrońca wybił piłkę z linii bramkowej. Musimy popracować nad tym, że równą dobrą formę prezentować przez całe spotkanie, a nie jedną połowę - powiedział Paweł Czaja, trener juniorów Korony. - Było to dobre spotkanie. Były fajne momenty w naszym wykonaniu, ale były też takie, które nie powinny się zdarzyć. Ale stracić bramkę w bodajże 20 sekundzie, to jest sztuka. To był ten moment, który zdeprymował drużynę. Dobry, emocjonujący mecz, była duża determinacja, szkoda, że nie udało się tu zdobyć nawet punktu - podsumował spotkanie Jan Żurek, szkoleniowiec juniorów Górnika. Korona Kielce - Górnik Zabrze 2:1 (2:1) Bramki: Jakub Górski w 1, Jakub Konstantyn 23 - Jan Flak 11. Korona: Karyś – Skupień, Kiełb, Kośmicki (46 Seweryś), Cukrowski – Kaczmarski, Płocica (73 Turek) – Szelągowski, J. Górski, Konstantyn (63 Tomczyk) – J. Rybus (46 Gieraga). Górnik: Neugebauer - Pawłak, Macedoński, Całka, Wingralek - Flak, Okaj, Kołodziejczyk, Lukoszek - Matykiewicz, Grudziński. Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz. Widzów: 300. Dorota Kułaga CENTRALNA LIGA JUNIORÓW w SPORTOWY24.PLWszystko o Centralnej Lidze Juniorów - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele! Zdjęcia Dorota Kułaga