MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Korona Kielce potrzebuje kolejnych milionów złotych i prezydent Bogdan Wenta chce je dać. Radny Michał Braun jest oburzony

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Wideo
od 16 lat
Prezydent Kielc, Bogdan Wenta zawnioskował o przekazanie kolejnych 4,5 miliona złotych dla Korony Kielce. Zdaniem oburzonego radnego, Michała Brauna, pieniądze mają pochodzić ze sprzedaży bardzo atrakcyjnej działki w centrum miasta.

Korona Kielce chce pieniędzy od miasta

Zbulwersowany sprawą jest Michał Braun, przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej. - Bulwersujące jest to, że wydatkowane są publiczne pieniądze na dofinansowanie Korony, podczas gdy w mieście brakuje funduszy dosłownie na wszystko. Niespotykane jest wskazanie źródła pieniędzy ze sprzedaży konkretnej, cennej działki w samym centrum miasta – mówi Michał Braun.

Na swoim profilu FB napisał:

Słyszeliście, że miasto nie ma pieniędzy na wasze ulice, chodniki, place zabaw, wynagrodzenia dla pracowników, wyposażenie szkół? Słyszeliście, że miasto planuje kolejne podwyżki? Słyszeliście, że nie mamy pieniędzy na przygotowanie terenów inwestycyjnych, a przez to tworzenie miejsc pracy i zatrzymaniu odpływu mieszkańców miasta.
To wszystko nieprawda. Miasta planuje przeznaczyć 4 500 000zł dla Korony Kielce. Po to, aby przekazać piędzie miasto chce sprzedać nieruchomość w samym centrum miasta.

Sprawa wypłynęła w środę, 10 maja na konwencie, podczas którego omawiany był program najbliższej sesji Rady Miasta, zaplanowanej na 18 maja.

- Rzeczywiście został przygotowany projekt uchwały w sprawie dokapitalizowania Korony Kielce kwotą 4,5 miliona złotych – wyjaśnia rzecznik prasowy prezydenta Kielc, Marcin Januchta.

Przypomina, że spółka, która należy do miasta w listopadzie ubiegłego roku wystąpiła o przekazanie 7,5 miliona złotych z miejskiej kasy. - Wówczas miasto nie dysponowało taką kwotą. Sprawa wróciła na początku roku i wtedy Rada Miasta zgodziła się na objęcie w Koronie dodatkowych akcji na kwotę 3 miliona złotych. Obecny projekt uchwały na 4,5 miliona złotych jest kontynuacją tego wniosku. Przypominam, że to ostatecznie Rada Miasta podejmie decyzję w tej sprawie, czy przyznać dofinansowanie czy nie.

Na co Korona Kielce potrzebuje pieniędzy?

W uzasadnieniu projektu uchwały napisano między innymi, że „(...) środki w kwocie 4,5 mln zł są niezbędne do osiągnięcia przez Spółkę zakładanych celów, w tym dalszego rozwoju, a także będą stanowić podstawę jej stabilności finansowej (...)"

Czy rzeczywiści pieniądze dla Korony zostaną przekazane ze sprzedaży atrakcyjnej działki przy ulicy Bodzentyńskiej, na wysokości ulicy Wesołej, na której funkcjonuje parking?

- Trudno mi się odnieść od tego, ale podejrzewam, że radny wyciągnął taki wniosek, bo rzeczywiście na sesji 18 maja ma też być głosowana uchwała dotycząca sprzedaży tej działki i spodziewanego dochodu wysokości 4,5 miliona złotych, czyli tyle, ile oczekuje Korona Kielce – dodaje rzecznik.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto