Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kilkaset osób szło w Drodze Krzyżowej ulicami Kielc. Byli też trzej biskupi [DUŻO ZDJĘĆ, WIDEO]

dor
Kilkaset osób, mimo niekorzystnej pogody, uczestniczyło we wtorek w Drodze Krzyżowej ulicami Kielc. Wzięli w niej udział także trzej biskupi diecezji kieleckiej - ordynariusz Jan Piotrowski oraz biskupi pomocniczy - Marian Florczyk i Andrzej Kaleta. 



Droga Krzyżowa rozpoczęła się  w kościele pod wezwaniem świętego Wojciecha w Kielcach.  - Umiłowany Syn Boży jest ciągle w drodze. Zmieniają się tylko ziemscy scenarzyści (...).  Może nie trzeba żyć tak, jakby Boga nie było, bo On jest. On jest i będzie. Jest Miłością w drodze - mówił na rozpoczęcie Drogi Krzyżowej, w kościele świętego Wojciecha, ksiądz Rafał Dudała. Później Droga Kryzowa prowadziła między innymi przez zbieg ulic Kaczyńskiego i Warszawskiej, Rynek,  zbieg ulic Małej i Sienkiewicza,  plac Najświętszej Marii Panny. 
Rozważania oraz oprawę muzyczną Drogi Krzyżowej, przygotowane przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, poprowadzili artyści świętokrzyscy i przedstawiciele różnych środowisk społecznych naszego miasta. Byli to między innymi samorządowcy, niepełnosprawni, sportowcy - młodzi kolarze z grupy Vento Bike Team Daleszyce pod opieką trenera Jana Baćkowskiego, rzemieślnicy, grupy rekonstrukcyjne, młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego Wesoła 54, członkowie Zakonu Rycerski Świętego Grobu Bożego. 
Zakończenie Misterium odbyło się na placu Jana Pawła II przy Bazylice Katedralnej. 
Dorota Kułaga
Kilkaset osób, mimo niekorzystnej pogody, uczestniczyło we wtorek w Drodze Krzyżowej ulicami Kielc. Wzięli w niej udział także trzej biskupi diecezji kieleckiej - ordynariusz Jan Piotrowski oraz biskupi pomocniczy - Marian Florczyk i Andrzej Kaleta. Droga Krzyżowa rozpoczęła się w kościele pod wezwaniem świętego Wojciecha w Kielcach. - Umiłowany Syn Boży jest ciągle w drodze. Zmieniają się tylko ziemscy scenarzyści (...). Może nie trzeba żyć tak, jakby Boga nie było, bo On jest. On jest i będzie. Jest Miłością w drodze - mówił na rozpoczęcie Drogi Krzyżowej, w kościele świętego Wojciecha, ksiądz Rafał Dudała. Później Droga Kryzowa prowadziła między innymi przez zbieg ulic Kaczyńskiego i Warszawskiej, Rynek, zbieg ulic Małej i Sienkiewicza, plac Najświętszej Marii Panny. Rozważania oraz oprawę muzyczną Drogi Krzyżowej, przygotowane przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, poprowadzili artyści świętokrzyscy i przedstawiciele różnych środowisk społecznych naszego miasta. Byli to między innymi samorządowcy, niepełnosprawni, sportowcy - młodzi kolarze z grupy Vento Bike Team Daleszyce pod opieką trenera Jana Baćkowskiego, rzemieślnicy, grupy rekonstrukcyjne, młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego Wesoła 54, członkowie Zakonu Rycerski Świętego Grobu Bożego. Zakończenie Misterium odbyło się na placu Jana Pawła II przy Bazylice Katedralnej. Dorota Kułaga Zdjęcia Krzysztof Krogulec/Dorota Kułaga
Kilkaset osób, mimo niekorzystnej pogody, uczestniczyło we wtorek w Drodze Krzyżowej ulicami Kielc.
od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto