Kielce Bike- Expo Run. Zawodnicy przebiegli dziesięć kilometrów (WIDEO, zdjęcia)

Paweł Więcek
Na mecie biegu Kielce Bike-Expo Run stanęło ponad 70 amatorów i zawodowców z województwa oraz innych regionów. Dawid Łukasik
Ponad 70 osób wzięło udział w pierwszej edycji biegu Kielce Bike-Expo Run. Zawody odbyły się w sobotę i towarzyszyły imprezie Kielce Bike-Expo 2017, która trwała od czwartku do soboty właśnie w Targach Kielce.

- Dla uczestników przygotowaliśmy fajną trasę o długości 10 kilometrów. Jest trochę asfaltu, trochę szutru, gdzieniegdzie spora woda. Na mecie zegarki do wygrania oraz koszulka techniczna. Pogoda jest dobra, bo lepsze te kilkanaście stopni niż upał - powiedział Mariusz Jurkowski ze Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Biegaczy sieBIEGA, które wspólnie z Targami Kielce zorganizowało zawody biegowe.

Pierwszy na mecie z czasem 39 minut 57 sekund zameldował się Dawid Kubiec ze Starachowic. Drugie miejsce zajął Michał Kosior z Łodzi - 40 minut 5 sekund. Trzecią lokatę wywalczył Artur Baran z Dobrej w województwie małopolskim - 40 minut 10 sekund. Wśród pań najlepsza była Olga Pierzak z Drochowa Dolnego - 47 minut.