MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jubileusz 30-lecia działalności Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach. Zobacz zdjęcia

Paula Goszczyńska
Paula Goszczyńska
Wideo
od 16 lat
Wyjątkowy jubileusz 30-lecia działalności obchodziło we wtorek, 14 listopada, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach. W Filharmonii Świętokrzyskiej wspominano najważniejsze wydarzenia oraz podziękowano osobom oraz instytucjom, które przez ten cały czas wspierały stowarzyszenie w ich pomysłach.

Jubileusz 30-lecia działalności Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach

Uroczystość rozpoczęła się punktualnie w południe pięknym koncertem oraz powitaniem zgromadzonych gości. Na sali można było dostrzec działaczy, dyrektorów wielu instytucji i firm, polityków, jak również rodziców z dziećmi, podopiecznymi Stowarzyszenia. - To wydarzenie szczególne, ponieważ świętujemy 30-lecie terenowego kieleckiego „Koła”, jak i 60-lecie Ruchu Rodziców, czyli publicznego protestu wobec odbierania jakichkolwiek praw ich dzieciom zmagającym się z niepełnosprawnością intelektualną – mówiła Iwona Godek, przewodnicząca zarządu Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach. – Dlatego dziś chcemy przybliżyć krótką historię naszego Stowarzyszenia oraz osoby, które pracowały na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. To pozwoliło nam na rozwój i powstanie siedmiu placówek przeznaczonych dla dzieci od urodzenia do późnego wieku – dodała przewodnicząca.

Podczas wydarzenie nagrodzono również prace plastyczne wykonane w ramach konkursu „Moje 30 lat z PSONI”. - Wszystkie prace są wspaniałe, a wyróżnienie 10 z nich będzie bardzo miłym akcentem – podkreśliła pani Iwona Godek.

Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na poczęstunek oraz tort przygotowany przez kielecką cukiernię „Świat Słodyczy”.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach od 30 lat działa na rzecz mieszkańców Kielc wspierając edukację i rehabilitację dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim ze sprzężeniami. Stowarzyszenie prowadzi w Kielcach: Ośrodek Rewalidacyjno- Edukacyjno- Wychowawczy, Ośrodek Wczesnej Interwencji, Klub Terapeutyczno-Integracyjny, Ośrodek Rehabilitacji Dziennej Dzieci I Młodzieży, a także Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną „Wczesna Interwencja” oraz Mieszkanie Treningowe.

Zobacz zdjęcia z jubileuszu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto