Jak mieszkają studenci? Zobacz wnętrza kieleckich akademików
[1/15]

Jak mieszkają studenci? Zobacz wnętrza kieleckich akademików

Rok akademicki ruszył pełną parą. Jak co roku, jednym z podstawowych problemów dla wielu żaków spoza Kielc, było znalezienie odpowiedniego miejsca do zamieszkania. Część zdecydowała się wynająć mieszkanie, najchętniej w pobliżu uczelni, inni mogli skorzystać z oferty domów studenckich Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Jakie są warunki w akademikach, kto może w nich mieszkać i czy jest w nich miejsce dla osób niepełnosprawnych?

Politechnika Świętokrzyska posiada sześć domów studenckich, które noszą nazwy : „Filon”, „Laura”, „Bartek”, „Asystent” , „ Mimoza” i „Proton”. Uniwersytet Jana Kochanowskiego dysponuje pięcioma akademikami o nazwach : „Odyseja”, „Fama”, „Łącznik”, „Melodia” i „Asystent”.

Odwiedziliśmy kieleckie domy studenckie. Zobacz więcej na kolejnych slajdach>>>

Rok akademicki ruszył pełną parą. Jak co roku, jednym z podstawowych problemów dla wielu żaków spoza Kielc, było znalezienie odpowiedniego miejsca do zamieszkania. Część zdecydowała się wynająć mieszkanie, najchętniej w pobliżu uczelni, inni mogli skorzystać z oferty domów studenckich kieleckich uczelni - Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Jakie są warunki w akademikach, kto może w nich mieszkać i czy jest w nich miejsce dla osób niepełnosprawnych? Politechnika Świętokrzyska posiada sześć domów studenckich, które noszą nazwy : „Filon”, „Laura”, „Bartek”, „Asystent” , „ Mimoza” i „Proton”. Uniwersytet Jana Kochanowskiego dysponuje pięcioma akademikami o nazwach : „Odyseja”, „Fama”, „Łącznik”, „Melodia” i „Asystent”.