Polecamy

Ekipa filmowa na Rynku w Kielcach. Kręcą sceny do spektaklu "Zakładnicy". Zobaczcie film i zdjęcia
[1/42]

Ekipa filmowa na Rynku w Kielcach. Kręcą sceny do spektaklu "Zakładnicy". Zobaczcie film i zdjęcia

W środę, 7 kwietnia rano, na Rynku w Kielcach rozpoczęły się zdjęcia do spektaklu Teatru Telewizji pod tytułem „Zakładnicy” w reżyserii Jacka Sołtysiaka. W czwartek 8 kwietnia od rana ekipa również pracowała w centrum Kielc, a w kolejne dni będzie ją można spotkać w innych lokalizacjach w naszym regionie.

Telewizja Polska kręci sceny do spektaklu, którego akcja rozgrywa się w Kielcach. Wśród aktorów jest popularny Tomasz Sapryk. Na potrzeby planu filmowego na kilka godzin wyłączona została część Rynku.


Na kolejnych slajdach zobaczcie jak wygląda praca nad filmem„Zakładnicy” to osadzona we współczesności komedia. Opowiada historię grupy nieznajomych, którzy znaleźli się w nietypowej sytuacji. Zamknięci w małej przestrzeni i skazani na swoje towarzystwo zakładnicy, muszą zmierzyć się z nową rzeczywistością i własnymi emocjami. Widzowie mogą liczyć na dowcipną opowieść o ludzkiej naturze. Zobaczą szerokie spektrum przedstawionych postaci, z którymi łatwo się utożsamić. „Zakładnicy” to kilkadziesiąt minut humoru sytuacyjnego niepozbawionego refleksyjnego wymiaru.

W sztuce zobaczymy plejadę aktorów znanych z teatralnych scen i szklanego ekranu. Wśród nich Tomasz Sapryk, który wciela się w rolę charyzmatycznego podkomisarza Wąsacza. W skład ekipy wchodzą także między innymi: Agata Bykowska Aleksandra Przesław, Piotr Nowak, Piotra Ligienza czy Tomasz Gęsikowski. Do obsady – jako Marian, właściciel sklepu - dołączył również Przemysław Predygier – dyrektor TVP3 Kielce.

– Finał historii pokazuje nam, że rozmowa, empatia i umiejętność słuchania innych nawet w skrajnych sytuacjach jest najlepszym z rozwiązań – mówi reżyser spektaklu Jacek Sołtysiak.

Autor scenariusza Piotr Jachowicz tak wyjaśnia jej myśl przewodnią – „Zakładnicy” to opowieść o tym, że każdy z nas jest zakładnikiem ograniczeń, które sam sobie narzuca.

Zdjęcia do spektaklu rozpoczęły się 15 marca w Warszawie, ale to nie jedyne miejsce realizacji projektu. Planem zdjęciowym będą również kielecki Rynek oraz lotnisko w Masłowie. „Zakładnicy” to więc nie tylko rozrywka na najwyższym poziomie, ale również doskonała promocja Kielc i regionu.


Jak informuje TVP3 Kielce emisja spektaklu „Zakładnicy” planowana jest na jednej z ogólnopolskich anten Telewizji Polskiej. Towarzyszyć jej będzie kampania promocyjna oraz pokaz przedpremierowy z udziałem twórców i aktorów.

Najnowsze wiadomości

reklama