Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dobry czas na tankowanie. W Kielcach ceny paliw wciąż spadają. Sprawdziliśmy, dlaczego

Marzena Smoręda
Marzena Smoręda
Przez ostatnie tygodnie ceny paliw na kieleckich stacjach paliw systematycznie spadają. Jeszcze przed miesiącem za litr benzyny kierowcy płacili ponad 5 złotych. Od 1 marca ceny spadły w piątek, 20 marca, średnio do 4,44 złotych za litr benzyny 95-oktanowej Olej napędowy kosztuje u nas średnio 4,68 złotych za litr, a gaz średnio 1,95 złotych. Dlaczego tak się dzieje?

Na zdjęciu: Mirosław Rejman, kierownik stacji Transoil przy alei Solidarności w Kielcach. 



>>>>Więcej cen paliw ZOBACZ na kolejnych slajdach


W komunikacie, który nadesłał PKN Orlen czytamy: „PKN ORLEN przygotował nową, niższą ofertę cenową paliw na stacjach w całej Polsce. To efekt nie tylko taniejącej ropy naftowej, ale też rezultat działań PKN ORLEN optymalizujących koszty produkcji. Uwzględniając utrzymywanie się spadkowej tendencji cen ropy oraz stabilność pozostałych czynników, PKN ORLEN planuje systematycznie obniżać ceny paliw na stacjach. Na niskich cenach paliw skorzystają osoby, które muszą poruszać się autem, w tym wojsko, policja, straż pożarna i lekarze, którzy są bezpośrednio zaangażowani w walkę z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa w Polsce.

Od początku tego roku na stacjach własnych ORLENu ceny benzyny 95 i diesla systematycznie maleją. Obniżki wyniosły średnio około 46 groszy na litrze benzyny 95 i 60 groszy na litrze ON. 

- PKN ORLEN to polska firma, której działania wpływają bezpośrednio na rozwój krajowej gospodarki i Polaków. Podjęliśmy decyzję o zmniejszeniu cen paliw, tak aby Polacy, którzy muszą w tym trudnym czasie przemieszczać się, korzystali z własnych samochodów, zamiast komunikacji zbiorowej. Natomiast zachęcamy wszystkich, którzy mają taką możliwość, do pozostania w domu – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN ORLEN.

W obecnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, część społeczeństwa, ze względów sanitarnych korzysta z własnych aut w miejsce komunikacji zbiorowej. Klienci, korzystający z oferty stacji koncernu, przy tym samym budżecie, będą dłużej jeździć na jednym baku paliwa. To także korzystne rozwiązanie dla przedstawicieli służb mundurowych, którzy są bezpośrednio zaangażowani w przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się epidemii.

Na światowy przemysł rafineryjny, który funkcjonuje obecnie w warunkach bardzo słabego makro, nałożył się efekt koronawirusa. Eksperci z OECD szacują, że globalna gospodarka spowolni o 0,5 punktu procentowego, co z przestojami chińskich rafinerii przyczyni się do zmniejszenia przyrostu globalnego popytu na ropę w bieżącym roku o 200 000 bd w stosunku do ubiegłego roku. Aktualna średnia cena baryłki ropy naftowej wynosi ok. 32 dolary. To umożliwia obniżenie cen również na stacjach PKN ORLEN.

Sprawdziliśmy, jakie ceny są na stacjach paliw poszczególnych dystrybutorów paliwa.
Przez ostatnie tygodnie ceny paliw na kieleckich stacjach paliw systematycznie spadają. Jeszcze przed miesiącem za litr benzyny kierowcy płacili ponad 5 złotych. Od 1 marca ceny spadły w piątek, 20 marca, średnio do 4,44 złotych za litr benzyny 95-oktanowej Olej napędowy kosztuje u nas średnio 4,68 złotych za litr, a gaz średnio 1,95 złotych. Dlaczego tak się dzieje? Na zdjęciu: Mirosław Rejman, kierownik stacji Transoil przy alei Solidarności w Kielcach. >>>>Więcej cen paliw ZOBACZ na kolejnych slajdach W komunikacie, który nadesłał PKN Orlen czytamy: „PKN ORLEN przygotował nową, niższą ofertę cenową paliw na stacjach w całej Polsce. To efekt nie tylko taniejącej ropy naftowej, ale też rezultat działań PKN ORLEN optymalizujących koszty produkcji. Uwzględniając utrzymywanie się spadkowej tendencji cen ropy oraz stabilność pozostałych czynników, PKN ORLEN planuje systematycznie obniżać ceny paliw na stacjach. Na niskich cenach paliw skorzystają osoby, które muszą poruszać się autem, w tym wojsko, policja, straż pożarna i lekarze, którzy są bezpośrednio zaangażowani w walkę z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa w Polsce. Od początku tego roku na stacjach własnych ORLENu ceny benzyny 95 i diesla systematycznie maleją. Obniżki wyniosły średnio około 46 groszy na litrze benzyny 95 i 60 groszy na litrze ON.  - PKN ORLEN to polska firma, której działania wpływają bezpośrednio na rozwój krajowej gospodarki i Polaków. Podjęliśmy decyzję o zmniejszeniu cen paliw, tak aby Polacy, którzy muszą w tym trudnym czasie przemieszczać się, korzystali z własnych samochodów, zamiast komunikacji zbiorowej. Natomiast zachęcamy wszystkich, którzy mają taką możliwość, do pozostania w domu – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN ORLEN. W obecnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, część społeczeństwa, ze względów sanitarnych korzysta z własnych aut w miejsce komunikacji zbiorowej. Klienci, korzystający z oferty stacji koncernu, przy tym samym budżecie, będą dłużej jeździć na jednym baku paliwa. To także korzystne rozwiązanie dla przedstawicieli służb mundurowych, którzy są bezpośrednio zaangażowani w przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się epidemii. Na światowy przemysł rafineryjny, który funkcjonuje obecnie w warunkach bardzo słabego makro, nałożył się efekt koronawirusa. Eksperci z OECD szacują, że globalna gospodarka spowolni o 0,5 punktu procentowego, co z przestojami chińskich rafinerii przyczyni się do zmniejszenia przyrostu globalnego popytu na ropę w bieżącym roku o 200 000 bd w stosunku do ubiegłego roku. Aktualna średnia cena baryłki ropy naftowej wynosi ok. 32 dolary. To umożliwia obniżenie cen również na stacjach PKN ORLEN. Sprawdziliśmy, jakie ceny są na stacjach paliw poszczególnych dystrybutorów paliwa. Dawid Łukasik
od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto