Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chciał sprzedać numerek w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Kielce? Trafił na policję

Bartłomiej Bitner, Mateusz Kołodziej
Stracił cierpliwość i miał zaoferować za pieniądze swój numer w kolejce do rejestracji pojazdów w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Kielce. 61-latek w czwartek rano, 7 czerwca, został zatrzymany przez strażników miejskich, a następnie trafił na policję. Stróże prawa sprawdzają, czy doszło do przekroczenia przepisów.

- Dostaliśmy sygnał od pracowników Urzędu Miasta, że ktoś oferuje odpłatnie bilety do rejestracji w Wydziale Komunikacji. Nasi funkcjonariusze, którzy w ramach służby kontrolowali ten rejon Kielc, podjęli interwencję – mówi Maria Plutka, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Kielcach.

Strażnicy około godziny 8 zaobserwowali mężczyznę oferującemu innemu mężczyźnie pobrany z automatu numerek w kolejce do rejestracji pojazdów. – Próbowali go wylegitymować, ale nie chciał podać swoich danych. Wezwali więc na miejsce policjantów, którzy podjęli dalsze działania – dodaje Maria Plutka.

Mężczyzna trafił na III kielecki komisariat. Tam policjanci ustalili, że numer nie był podrobiony. – Ustalaliśmy także, czy wybryk 61-latka był jednorazowy, czy też już wcześniej pojawiał się w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta i oferował odpłatnie numer z miejscem w kolejce do rejestracji i jak na razie nie doszukaliśmy się znamion wykroczenia. Niemniej jednak mężczyzna miał ze sobą dwa numerki. Jeden z czwartku i drugi z wtorku, bo tego dnia też próbował załatwić sprawę w urzędzie. Sprawę wciąż badamy – mówi starszy sierżant Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

61-latek przyszedł do Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Kielce z zamiarem zarejestrowania przyczepki. Zdenerwował się długim czekaniem i stąd podjął decyzję, która okazała się dla niego pechowa. Była to frustracja spowodowana systemem CEPiK 2.0 (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców). Jak mówią urzędnicy, jego działanie poprawiło się w ostatnich trzech miesiącach, ale nadal obsługa interesantów trwa długo.

System w nowej wersji uruchomiono 13 listopada ubiegłego roku. Od początku dostarczał wiele problemów (nie tylko urzędnikom, ale i na przykład diagnostom kontrolującym stan techniczny samochodów) i choć miały być szybko rozwiązane, to CEPiK 2.0 wciąż nie działa tak, jak oczekiwano. Jednak w kieleckim ratuszu rejestracja pojazdów uległa poprawie. W lutym w Wydziale Komunikacji wydawano od 45 do 50 numerków dziennie. Teraz wydają ich około 60 (przed uruchomienie CEPiK-u 2.0 ponad 90).

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Drogie paliwo w Polsce? Zobacz ile za paliwo zapłacisz na świecie!

ZOBACZ TAKŻE: 20 lat województwa świętokrzyskiego. Wspomnienia

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto