Centralna Liga Juniorów u17. Korona Kielce przegrała u siebie z Cracovią (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
Korona - Cracovia 2:5 (2:3)
Korona - Cracovia 2:5 (2:3) Damian Wiśniewski
W meczu 13., przedostatniej kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 17, Korona Kielce przegrała na własnym boisku 2:5 z Cracovią i ostatecznie straciła szanse na zajęcie drugiego miejsca w tabeli grupy D.

Korona Kielce u17 - Cracovia u17 2:5 (2:3)
Bramki:
Konrad Głowacki 4, Michał Pokora 28 - Ziewiec 10, Ptak 18, 73, Kudzia 32, 62.

Korona: Piątkowski (46. Mazur) - Szczepanek, Sobieniak (46. Krzemińśki), Nasidłowski (46. Matusiewicz), Michalski - Kępka (46. Oziębło), Wójcik, Gawlik, Szczepański (55. Juszczyk), Głowacki (60. Majchrzyk) - Pokora.

Cracovia: Kramarz - Kociołek (70. Jakubowski), Kolec, Ziewiec, Hyla, Ptak (75. Gorszkow), Łuczyk, Kapusta (80. Piekarz), Tkachuk, Konieczny (65. Mrozik), Kudzia (65. Zakrzewski).

Piłkarze z Kielc bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. To oni jako pierwsi strzelili gola i objęli prowadzenie, a po ładnej akcji piłkę do bramki zespołu z Małopolski wpakował Konrad Głowacki.

Biorąc pod uwagę całe spotkanie, były to jednak miłe złego początki. Po upływie 18 minut gry goście bowiem już prowadzili, a w obu swoich bramkowych akcjach wykorzystali niepewne zachowanie obrony kieleckiego zespołu.

W 28. minucie spotkania Michał Pokora doprowadził do kolejnego remisu, ale był to ostatni moment radości dla żółto-czerwonych. Jeszcze przed przerwą Cracovia ponownie objęła prowadzenie, a w drugiej połowie dobiła gospodarzy strzelając dwa kolejne gole.

- Trener przekazał także ważną informację. Dzisiejsze zwycięstwo zespół dedykuje Olkowi Hołdzie, który podczas meczu w Białej Podlaskiej odniósł kontuzję kolana. Uraz zawodnika okazał się być na tyle poważny, że czeka go operacja oraz dłuższa przerwa w grze - możemy przeczytać na stronie internetowej krakowskiego klubu.

Teraz kielczanie wiedzą już, że nie mają szans na zajęcie drugiego miejsce w tabeli grupy D i tym samym nie awansują do kolejnego etapu rozgrywek.

W tej chwili są na miejscu trzecim i do drugiego zespołu (Cracovii właśnie) tracą pięć punktów, a do końca rozgrywek zostało już tylko jedno spotkanie.