Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Burzą kamienicę w centrum Kielc. Policja nie raz tam interweniowała. Zobaczcie zdjęcia

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Trwa wyburzanie kamienicy na atrakcyjnej działce w centrum Kielc
Trwa wyburzanie kamienicy na atrakcyjnej działce w centrum Kielc Dawid Łukasik
Z centrum Kielc zniknie stara zrujnowana kamienica, która miała złą sławę i ludzie bali się w niej mieszkać. Nie raz interweniowała w niej policja, ponieważ działał w niej sklep, w którym handlowano dopalaczami. Rozbiórka budynku już się zaczęła.

Burzą kamienicę na atrakcyjnej działce w Kielcach

Nieruchomość jest atrakcyjnie położona w ścisłym centrum Kielc u zbiegu ulic Koziej i Silnicznej. Należy do wspólnoty mieszkaniowej. Miasto ma w niej 40 procent udziałów a 60 procent spółka „Kozia 5”, którą tworzą między innymi znani deweloperzy związani z „Becherem”.

Nadzór budowlany nakazał rozbiórkę budynku w centrum Kielc

W środę, 6 grudnia na teren nieruchomości przyjechał ciężki sprzęt i zaczęły się przygotowania do wyburzenia kamienicy.

- Budynek jest fatalnym stanie technicznym i nadzór budowlany wydał nakaz jego rozbiórki. Decyzja ma być wykonana do końca roku – przyznaje Krzysztof Miernik, dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków w Kielcach.

W kamienicy znajdowało się 11 mieszkań, 5 należy do miasta reszta była wykupiona przez mieszkańców. Miejskie lokale dawno zostały opróżnione, a w dwóch prywatnych, w bardzo trudnych warunkach mieszkali właściciele, ale też się wyprowadzili.

Przetarg na wybór firmy, która wykona rozbiórkę ogłosił Miejski Zarząd Budynków, ale koszty poniosą wszyscy właściciele nieruchomości, proporcjonalnie do udziałów w niej.

Burzenie kamienicy potrwa około tydzień, znacznie więcej czasu potrzeba na wywiezienie gruzu i uporządkowanie terenu. Prace mają się zakończyć w tym roku.

Co powstanie na działce ?

Można się spodziewać, że niebawem działka zostanie zabudowana atrakcyjnym apartamentowcem. Dla tego terenu obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który dopuszcza tu zabudowę mieszkaniowo -usługową.

- Na razie nie wpłynął wniosek o wydanie pozwolenia na budowę – informuje Artur Hajdorowicz, dyrektor Wydziału Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta w Kielcach.

Władze Kielc nie podjęły decyzji, czy wystawią na sprzedaż miejskie udziały w nieruchomości, czy wezmą udział w inwestycji.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto