Beata i Roman Popis, Domaszowianki, Jesionowy Dworek i Proinvest zwycięzcami rolniczych akcji! Oto laureaci

Marzena Ślusarz
Udostępnij:
Pełen emocji i folkloru był finał akcji Echa Dnia i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. W niedzielny wieczór w Targach Kielce poznaliśmy i nagrodziliśmy laureatów konkursów Rolnik Roku 2018, Gospodynie i Gospodarze Wiejscy, Agro - Biznes oraz Firma Przyjazna Rolnikowi. Oto oni!

ZOBACZ TRANSMISJĘ Z WYDARZENIA

Do momentu odczytania nazwisk i nazw laureatów nic jasne nie było. O ostatecznym werdykcie decydowali bowiem czytelnicy wespół z Kapitułą Konkursu, której członkowie przyznając punkty nieco zamieszali w ostatecznych rankingach. Ale co do najważniejszych tytułów byli zgodni z Czytelnikami.

- Kolejny raz udaje nam się szczególnie wyróżnić i nagrodzić niezwykle przedsiębiorczych rolników, którzy z uporem i wielką siłą rozwijają swoje gospodarstwa, wpadają na coraz to ciekawsze pomysły rozwijania działalności i biznesów w oparciu o podstawową działalność rolną. Nasi laureaci są specjalistami w swoim fachu, tak jeśli chodzi o hodowców zwierząt, plantatorów zbóż, sadowników, jak i właścicieli działalności okołorolniczych, czy przetwórczych - mówił redaktor naczelny Echa Dnia Stanisław Wróbel po zapoznaniu się z wynikami akcji. - Podziwiam koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i zespoły ludowe, które tak dzielnie i z wielkim zapałem podrywają całe wsie do życia, organizują wydarzenia lokalne i prezentują tą naszą świętokrzyską ludowość w regionie i poza nim, co ważne łączą ludzi i umacniają lokalny patriotyzm- zaznaczał redaktor naczelny.

Najważniejszy tytuł Rolnik Roku 2018 zdobyło małżeństwo - Beata i Roman Popisowie z Obic w gminie Morawica w powiecie kieleckim. Gospodarze w przeciągu ostatnich dwóch lat mocno rozwinęli działalność tak hodowlaną, jak i uprawową. Podwoili areał ze 100 do 200 hektarów, wybudowali drugą oborę, obydwie mieszczą dziś około 120 sztuk bydła opasowego. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali siedmiodniową wycieczkę do Stanów Zjednoczonych ze zwiedzaniem fabryk Case IH i największych miast od firmy Kisiel z Górna koło Kielc. Ponadto wraz ze Złotą Dziesiątką laureatów wyjadą na wycieczkę do Brukseli za zaproszenie europosła Czesława Siekierskiego.

Drugie miejsce zajęli Małgorzata i Wojciech Chmiel ze Starych Kichar w gminie Dwikozy w powiecie sandomierskim. Prowadzą gospodarstwo sadownicze oraz uprawy kwiatów rabatowych i chryzantem. Laureatów nagrodziła firma Dziekan z Zielonek koło Solca Zdroju przekazując agregat uprawowo - siewny Falcon. Trzecie miejsce należy do Kamila Dudały, młodego hodowcy trzody z Rębowa w gminie Kije w powiecie pińczowskim. Nagrodę dla laureata również przekazała firma Dziekan i jest to agregat Neo.
POZNAJ WSZYSTKICH LAUREATÓW: Beata i Roman Popis z tytułem Rolnik Roku 2018! Oto laureaci

Z kolei wśród Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich 2018 na podium znalazły się niesamowicie aktywne koła - Domaszowianki i Wesołe Gosposie z powiatu kieleckiego oraz zespół Strefień spod Opatowa, który słynie z ciekawych prezentacji obrzędów ludowych. Laureaci w nagrodę pojadą na wycieczkę z poseł Marzeną Okłą - Drewnowicz do Warszawy i Sejmu. Otrzymali też nagrody rzeczowe od Danuty Papaj, wiceprezes Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie.

Triumf w akcji Agro-Biznes 2018 odniosło połączenie działalności rolnej, rybackiej, agroturysty-cznej i handlowej, czyli Gospodarstwo Rybackie i Jesionowy Dworek Grzegorza i Teresy Wójcickich spod Buska. Multi-działalność została nagrodzona stoiskiem na targach Agrotravel w Kielcach.
POZNAJ WSZYSTKICH LAUREATÓW: Agro-Biznes 2018. Z tytułem Jesionowy Dworek Teresy i Grzegorza Wójcickich spod Buska

Z kolei tytuł Firma Przyjazna Rolnikowi 2018 zdobył Proinvest, który prowadzą Grzegorz Przysucha i Karolina Szałas. Choć siedzibę mają w Sandomierzu, to doradztwo i szkolenia z programów unijnych prowadzą w całym regionie.
POZNAJ WSZYSTKICH LAUREATÓW: Proinvest Firmą Przyjazną Rolnikowi 2018! Oto laureaci akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Sytuacja cenowa w branży mięsnej w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie