Wybierz region

Wybierz miasto

  Spotkanie dookoła Biennale Architektury w Wenecji

  Institute of Design Kielce
  Kielce, ul. Zamkowa/3, +48 41 367 68 01

  17:30 - 19:00 Czwartek, 26 stycznia

  • Wstęp wolny

  Zapraszamy na prezentację najciekawszych idei 15. Biennale Architektury w Wenecji.

  Kuratorem głównym 15. Biennale był chilijski architekt - Alejandro Aravena, laureat Pritzkera – jednej z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie architektury, współtwórca think tanku Elemental, który działa na rzecz poprawy warunków mieszkaniowych osób dotkniętych biedą czy klęskami żywiołowymi.
  Tematem przewodnim Biennale był „Raport z Frontu”. O tym jak został on ujęty i zaprezentowany na wystawach opowiedzą: Jakub Heciak, Hubert Trammer, Dominika Janicka oraz Michał Gdak.
  Jakub Heciak (dyplom WA PK - 2007) doświadczenie zawodowe jako architekt zdobywał pracując w polskich i francuskich biurach projektów, a od 2009 roku prowadzi autorską pracownię projektową. Od 2011 roku jest nauczycielem akademickim w Politechnice Świętokrzyskiej oraz prowadzi badania we współpracy z Departamentem Architektury ETH w Zurychu. Głównym obszarem jego zainteresowań twórczych oraz naukowych jest mieszkalnictwo oraz przestrzeń publiczna.
  Hubert Trammer (1975) – architekt, nauczyciel na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. W 2016 roku w zespole z Maciejem Kaufmanem, Marcinem Maraszkiem, Magdaleną Wnęk i Justyną Dziedziejko zdobył I nagrodę w konkursie realizacyjnym na projekt Centrum Lokalnego „Orszy” w Warszawie. Ekspert nominujący realizacje architektoniczne do edycji 2015 Nagrody Architektonicznej Unii Europejskiej im. Ludwiga Miesa van der Rohe. Członek sądów konkursów architektonicznych w tym europejskiego konkursu urbanistycznego Europan. Współpracował między innymi z Fundacją Twórców Architektury, Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Studentów Architektury, czasopismem A10 – New European Architecture, Wydziałem Architektury ETH w Zurychu, Instytutem Architektury, Mediów i Wzornictwa Strelka w Moskwie.
  Wstęp wolny.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  Produkt polski czy zagraniczny? [QUIZ]

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.