Wybierz region

Wybierz miasto

  Chrzest Polski w ilustracjach. Wernisaż wystawy w OMPiO

  Institute of Design Kielce
  Kielce, ul. Zamkowa/3, +48 41 367 68 01

  17:00 Piątek, 14 października

  • Brak informacji o cenie

  Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach zaprasza w piątek 14 października o godz. 17. na wernisaż wystawy „Chrzest Polski w ilustracjach”.

  Na wystawie zaprezentowane zostaną prace powstałe po X Ogólnopolskich Warsztatach Ilustratorów w Krasnobrodzie. Ilustracje ukazują główne postaci związane z przyjęciem wiary chrześcijańskiej przez Polskę. Ich autorami są wybitni polscy artyści, laureaci wielu nagród, twórcy i kontynuatorzy znanej w świecie „polskiej szkoły ilustracji”. Na wystawie znajdzie się kilkadziesiąt prac 30 autorów, wśród których znaleźli się m. in.: J. Wilkoń, A. Heidrich, K. Michałowska, T. Wilbik, M. Wasilewski, B. Orliński, M. Nowińskić, K. Lipka-Sztarbałło, F. Maśluszczak J. Marcolla, E. Wasiuczyńska, A. Sędziwy, K. Stanny, Z. Kołaczek i A. Gołębiowski.

  „Prezentowane […] dzieła stanowią znakomite świadectwo kontynuacji i rozwoju przez polskich artystów wielkiego dziedzictwa kultury i sztuki wyrastających od dziesięciu i pół wieku na fundamencie wiary chrześcijańskiej, położonym przez Mieszka I w 966 roku” – napisał we wstępie do katalogu wystawy prof. K. Ożóg z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie - wybitny historyk, specjalista od historii średniowiecza, autor książki „966. Chrzest Polski”, uznanej za książkę roku 2015.

  Autorką i kuratorem realizacji projektu obejmującego warsztaty, wystawę oraz katalog jest Maria Grażyna Szpyra, która od ponad 30 lat zajmuje się promocją polskiej ilustracji w kraju i za granicą.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jak dobrą masz pamięć? Co wydarzyło się w roku 2018? QUIZ