Kielce zarastają trawą. Od soboty rusza wielkie koszenie (ZDJĘCIA) © Dawid Łukasik
[1/13]

Kielce zarastają trawą. Od soboty rusza wielkie koszenie (ZDJĘCIA)

Kielczanie alarmują redakcję „Echa Dnia”, że miasto zamienia się… w „busz”. Skarżą się, że mimo iż mamy koniec maja to trawy są nieskoszone, w wielu miejscach wyginają się, zasłaniając chodniki. Sprawdziliśmy i wyrośnięte trawy faktycznie można spotkać w całym mieście choć są też ulice, na których była już „przycinka” w tym sezonie. Specyficznie wyglądają miejsca wystrzyżone przez spółdzielnie mieszkaniowe, kontrastujące z zaroślami na terenach miejskich.

Danuta Papaj pełnomocnik prezydenta Kielc wyjaśnia, że akcja koszenia traw rozpocznie się w sobotę, 1 czerwca. Tłumaczy, że intensywne opady deszczu spowodowały, że pracownicy zieleni dopiero teraz kończą nasadzenia roślin. Sprawę dobrze zna też Arkadiusz Kubiec, zastępca prezydenta Kielc zajmujący się miedzy innymi ochroną środowiska. Wyjaśnia, że pogoda ostatnio bardzo sprzyja wzrostowi traw ale nie jest odpowiednia do koszenia. - Po ostatnich ulewnych deszczach sprzęt nie mógł wjechać na podmokłe tereny. Mogę jednak zapewnić, że teraz ostro bierzemy się w tym względzie do pracy – dodał prezydent.

>>> ZOBACZ WIĘCEJ NA KOLEJNYCH ZDJĘCIACH <<<

Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz rankingZOBACZ TAKŻE: Flesz – pszczoły wymierają grozi nam głód

v1">

Źródło: vivi24Kielczanie alarmują redakcję „Echa Dnia”, że miasto zamienia się… w „busz”. Skarżą się, że mimo iż mamy koniec maja to trawy są nieskoszone, w wielu miejscach wyginają się, zasłaniając chodniki. Sprawdziliśmy i wyrośnięte trawy faktycznie można spotkać w całym mieście choć są też ulice, na których była już „przycinka” w tym sezonie. Specyficznie wyglądają miejsca wystrzyżone przez spółdzielnie mieszkaniowe, kontrastujące z zaroślami na terenach miejskich.