Wielki śmietnik w centrum Kielc! Miasto...bezradne (WIDEO)

SW, ALP

W ścisłym centrum Kielc przy ulicy Wesołej zalegają masy śmieci. Mieszkańcy miasta interweniują w tej sprawie. Niestety sytuacja wydaje się bez wyjścia, a władze miasta są w tej sprawie praktycznie bezradne.

Śmieci zalegają na prywatnej, nieogrodzonej posesji przy ulicy Wesołej między ogródkiem przylegającym do popularnego pubu CKM, a pubem Tapas. Jak się okazuje problem doskonale znany jest Straży Miejskiej, której funkcjonariusze interweniowali w tej sprawie wiele razy.

Jak informuje Maria Plutka, rzecznik prasowy Straży Miejskiej: W związku z zaśmieconą działką Straż Miejska interweniowała kilka razy. Właściciel zaśmieconej działki ukarany został mandatem oraz sporządzony został jeden wniosek do sądu. Natomiast w związku z tym, że działka nadal nie jest posprzątana w marcu sporządzony jest kolejny wniosek do sądu przeciwko właścicielowi.

Czy problem szpecących centrum miasta śmieci mogą rozwiązać władze miasta? Okazuje się, że jakiekolwiek działania na prywatnej posesji to skomplikowana sprawa. Potrzebne są długotrwałe procedury, stosowna decyzja administracyjna - to rodzi czas i koszty.

Problem zaśmieconej działki w centrum wydaje się więc praktycznie nierozwiązywalny. Chociaż... Może któreś z licznych stowarzyszeń mających w statucie wpisane działanie dla dobra miasta zdecydowałoby się społecznie posprzątać teren przy ulicy Wesołej i inne podobne w mieście?

Dobry przykład niedawno dała społeczność skupiona wokół Telegrafu. Ludzie skrzyknęli się przez portale społecznościowe i sami posprzątali teren wokół swoich osiedli nie pytając nikogo do kogo on należy.

Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

18.03.2019, 19:21

Władze nie są bezradne tylko leniwe.

17.03.2019, 16:43

To nie właściciel działki jest winien, że wiocha mieszkająca w Kielcach wyrzuca śmiecie tem gdzie jest im wygodniej,

16.03.2019, 09:32

Śmieci z tego terenu powinno wywozić miasto według jakiejś drakońskiej opłaty (np. 500zł za kilogram śmieci) a rachunek wysyłać właścicielowi. Może by frajerowi zmiękła rura, jakby mu przyszło zapłacić za wywózkę śmieci 50.000zł po miesiącu.

Swoją drogą, ciekawe co to za debil jest włascicielem tego terenu, że nie umie na nim zarobić xD Pewnie taki typowy kielecki cham xD

15.03.2019, 10:54

Nic nie piszecie że CBŚ zatrzymało transport chemikali zmieżających do kopalni kamienia w Górkach Szczukowskich należącej do znanego przedsiębiorcy z Piekoszowa zajmującego sie produkcją wędliny i betonu, a obecnie zajmującego się utylizacją niebezpiecznych odpadów w nieczynnym wyrobisku.

15.03.2019, 10:28

Takich zaśmieconych nieruchomości w Kielcach są dziesiątki. Kolejny przykład to działka na rogu ul. Leszczyńskiej i Dalekiej obok placu zabaw. Najprawdopodobniej ma nieuregulowany stan prawny, więc miasto jest bezradne. Nie przekonują mnie argumenty o długo trwających postępowaniach administracyjnych w przedmiocie uporządkowania nieruchomości, bo te zazwyczaj zaśmiecone są przez całe lata.

15.03.2019, 09:22

Tak, karze sie wlasciciela, bo jezeli nawet sam nie smieci, to ma zasr... obowiazek pilnowac dzialki, by nie smiecono. Ogrodzic ja, zabezpieczyc, skosic trawe itp. W normalym swiecie, w calej Unii Europejskiej, po tygodniu byloby po problemie, bo miasto by od razu interweniowalo. Ukarano by smieciarza, zabrano smieci, a oplatami obciazono by wlasciciela. Tak dziala panstwo, a to co u nas sie dzieje, to jedna wielka kpina. Miasto bezradne - to do dymisji i powolac wladze i sluzby, ktore sobie potrafia poradzic z problemem, a nie tylko siedziec i brac za siedzenie pieniadze. Przepisy są, tylko trzeba chciec sie zajac problemem. Tak jest tu wszedzie - panstwo teoretyczne. Wstyd.

15.03.2019, 09:16

Karanie właściciela l za porzucone na jego terenie śmieci jest nie do końca w porządku ponieważ ktoś kto stworzył ten śmietnik jest bezkarny. A straż miejska powinna skupić swoje działanie na złapaniu na gorącym uczynku śmiecącego i wówczas od niego egzekwować usunięcie śmieci.

15.03.2019, 08:21

tam zawsze był problem z wysypiskiem smieci

15.03.2019, 07:32

Zauważcie mądrale, że teren jest nieogrodzony i nikt tam nie mieszka, Prawdopodobnie to ludziska tam śmiecą bo jak nie ma nikogo to niczyje. Dlaczego ma właściciel przyjeżdżać i sprzątać po kmiotach i brudasach. Teren jest otwarty, wysłać służby niech posprzątają i ustawić kosz na chodniku. Proste?
Ale po co

14.03.2019, 23:23

W "cywilizoliwanym" świcie jeśli właściciel nie dba o porzędek na posesji po zwróceniu mu uwagi nie zareaguje, przyjeżdża ekipa i mu sprząta posesję lub choćby kosi trawę. Rachuek za usługę reguluje właściciel. Gdy nie zapłaci robi się zastaw na nieruchomości. Jak będzie bardzo uparty może ją stracić za długi...

14.03.2019, 21:04

Śmieci z chwilą wytworzenia w myśl prawa stają się własnością gminy. Więc miasto powinno to posprzątać (na koszt właściciela) i wywieźć.

14.03.2019, 20:53

Najważniejsza jest Demokracja i nie zawisłe sondy!

14.03.2019, 20:52

Najważniejsza jest Demokracja i nie zawisłe sondy!

14.03.2019, 19:49

W czym problem?
-1 nie śmiecić, ale wielcy mieszczanie z Kielc są do tego przyzwyczajeni, bo z domu, w wichurze gdzie się wychowali, było tak zawsze, że śmieci to do lasu lub do pieca..., niestety jest coraz brudniej, ale nowych bloków więcej to i mieszczuchów przybywa... śmieci też
- 2 właściciel nie sprząta, to niech to zrobi MPZ, a potem wystawi mu rachunek, nie zapłaci to do sądu, potem komornik, akurat ziemia jest droga...
- 3 ale pewnie nie można bo to prywatne, więc może radni coś uchwalą.

14.03.2019, 19:39

A może strażnicy miejscy zrobią wreszcie coś pożytecznego dla miasta i sami posprzątają ?
Do wypisywania mandatów pierwsi, tylko szoda ża jak naprawdę są potrzebni to ich nie ma.

14.03.2019, 19:15

A może by tak zaproponować posprzatanie tego bałaganu przedstawicielom narodu. Być może prsyspieszyłoby to ustanowienie takiego prawa, że nie opłacałoby się grać na zwłokę ze sprzątaniem. Widocznie ten teren nie jest potrźebny właścicielowi? W takich przypadkach kara powinna być tak duża i koszt sprzatanie żeby w krotkim okresie przewyższyły wartość działki. I miasto mogło ją przejąć i ewentualnie " spieniężyć". W miescie jest sporo ruin gdzie nie widać zainteresowania właścieli.

14.03.2019, 18:49

Przepraszam, kogos pogielo w redakcji, ze mysli, ze ludzie spolecznie maja sprzatac za jakiegos smiecia, co zasmiecia celowo miasto, nie reagujac na mandaty?

14.03.2019, 17:43

co innego społeczne sprzątanie terenu rekreacyjnego ogólnie dostępnego a co innego prywatnej własności.

14.03.2019, 17:12

I znowu NIEDASIZM. Nie da się, bo to skomplikowane, nie da się, bo przepisy, nie da się, bo po prostu nie chce się palcem ruszyć. Trzy tygodnie, trzy ostrzeżenia - listownie i telefonicznie, jeśli właściciel ma w dupie i nie zapakuje śmieci do wora, to ze względu na zagrożenie sanitarne wchodzi ekipa sprzątająca na prywatny teren, zabiera syf, rachunek wystawia właścicielowi. Właściciel ma w dupie i nie płaci - wchodzi komornik.

14.03.2019, 16:55

Przecież masz wyjaśnione w tekście dlaczego nie mogą interweniować. Prosty tekst, przeczytaj jeszcze raz. A dlaczego nie mogą tego zrobić to już dowiesz się u tuzów na Wiejskiej, którzy tworzą prawo w tym kraju.

14.03.2019, 16:40

Jprdl a od czego jest Zieleń Miejska lub Zakład Oczyszczania Miasta jak zwał tak zwał. Za co biorą kasę? Znów prezesiny mają masę kasy a syf jak był tak jest w mieście.