Na ulicy Poleskiej w Kielcach szykuje się kolejna wielka inwestycja. W miejscu giełdy rolnej, jednej z pierwszych w Kielcach powstanie market spożywczy „Biedronka”.Chodzi od działki położone między ulicami Leszczyńską i Domaszowską, na przeciwko siedziby Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej i nowego osiedla mieszkaniowego. Na początku lat dziewięćdziesiątych powstał tu jedna z pierwszych giełd rolnych. Do dzisiaj zostało kilka rozpadających się kiosków. Trzeba przyznać, że to miejsce nie jest dobrą wizytówką Kielc. Właściciele mają mają już inne plany wobec tego terenu.

Inwestor dostał już warunki zabudowy i wystąpił o pozwolenie na budowę. – Ma to być obiekt handlowo-usługowy o powierzchni 760 metrów kwadratowych – wyjaśnia Bogumiła Jedynak z Wydziału Architektury i Budownictwa w kieleckim ratuszu. – Budynek został zaprojektowany jako parterowy o wysokości do 5,2 metra. Obok niego są przewidziane miejsca postojowe dla 60 samochodów.

Wniosek został złożony pod koniec czerwca. -Jeśli złożone dokumenty nie będą wymagały poprawek czy uzupełnienia to pozwolenie wydamy wciągu dwóch miesięcy - informuje. -Nie wiemy, jakiej sieci to będzie sklep, inwestor nie ma obowiązku informować o tym.

Z naszych informacji wynika, że będzie to sklep sieci „Biedronka”. Spytaliśmy Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A., o plany inwestycyjne firmy, do której sieć należy i otrzymaliśmy taką odpowiedź:

„Na bieżąco analizujemy potencjalne lokalizacje pod kątem zapotrzebowania klientów na sklepy sieci Biedronka. Nie komunikujemy jednak z wyprzedzeniem planów związanych z otwieraniem nowych placówek sieci. Obecnie zapraszamy klientów do kilkunastu sklepów Biedronka funkcjonujących w Kielcach”.


Wakacje 2018. Jedziesz do tych krajów? Sprawdź na co warto się zaszczepić!


Z regionu

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Tutejszy (gość)

Doskonale pamiętam obie giełdy - jedną przy Poleskiej i drugą
przy Domaszowskiej. Pierwsza "padła" jako pierwsza,
a ta przy Domaszowskiej też już się kończy.
A kto je wykończył ?

Aaa (gość) (mgr Łęcina)

A gdzie ma być ? Na każdym osiedlu jest Bedronka, w centrum są 2 na sienkieiwcza i czarnowskiej. Z poleskuej do centrum piechota jest 35 minut wiec to nie jest zadupie...

mgr Łęcina (gość)

Miejsce jest bardzo daleko od centrum na tzw. zadupiu, nie musi być wizytówką Kielc, wizytówką może być np.Sienkiewka.