Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował na swych stronach internetowych o nowej karze dla Telekomunikacji Polskiej SA. Tym razem TP SA musi zapłacić 15 milionów kary za niewypełnianie obowiązku udostępnienia ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował na swych stronach internetowych o nowej karze dla Telekomunikacji Polskiej SA. Tym razem TP SA musi zapłacić 15 milionów kary za niewypełnianie obowiązku udostępnienia infrastruktury telekomunikacyjnej innym operatorom. Chodzi o możliwość korzystania przez innych operatorów z okablowania, którego właścicielem jest TP SA.

Urząd tłumaczy swoją decyzję tym, że budowa nowej infrastruktury kablowej, zwłaszcza w dużych miastach jest bardzo kosztowna i bardzo trudna. Dla małych operatorów oferujących usługi telekomunikacyjne jest to bariera trudna do pokonania. Dlatego UKE zobowiązała TP SA, która jest właścicielem większości linii światłowodowych i kablowych, do udostępnienia ich innym operatorom. Spółka jednak nie wywiązała się z zaleceń Urzędu.

Urząd Komunikacji Elektronicznej tłumaczy, że zwiększenie dostępu do infrastruktury, którą posiada Telekomunikacja leży w interesie klientów usług telekomunikacyjnych. Bez otwartego dostępu do sieci niemożliwa jest bowiem wolna konkurencja na rynku usług telekomunikacyjnych.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!