Uliczne wyścigi w Kielcach. Zebrało się kilkuset kierowców. Posypały się mandaty

RedakcjaZaktualizowano 
Na ulicy Szajnowicza policjanci skontrolowali między innymi tego hyundaia policja
Nielegalne wyścigi miały się odbywać w sobotni wieczór na ulicach Kielc. Policjanci dowiedzieli się o tym i wzięli pod lupę gromadzących się kierowców. Dla blisko setki z nich zakończył się to kłopotami.

- Kieleccy policjanci dotarli do informacji, że w sobotę w mieście mogą być organizowane nielegalne uliczne wyścigi. Żeby zapobiec zagrożeniom, jakie mogły się z tym wiązać, w działania zaangażowane zostały załogi 21 radiowozów - opowiada młodszy aspirant Artur Majchrzak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

W okolicach Pasażu Świętokrzyskiego, na ulicach Szajnowicza, Olszewskiego, Wystawowej zebrało się wieczorem około 300 aut. Policjanci skontrolowali ponad sto z nich.

- 70 kierujących zostało ukaranych mandatami, sześciu rozliczy sąd. W kilkunastu przypadkach okazało się, że kierowcy nie tylko nie powinni myśleć o ściganiu się, ale w ogóle wyjeżdżać na drogę. Policjanci zatrzymali 18 dowodów rejestracyjnych niesprawnych aut. Trzem osobom mundurowi zatrzymali prawa jazdy. W dwóch przypadkach chodziło o powodowanie zagrożenia dla uczestników ruchu, w jednym o znaczne przekroczenie prędkości - relacjonował Artur Majchrzak.

Przypomnijmy, pod koniec marca miłośnicy motoryzacji z kilku województw zjechali na parking przy markecie w Sandomierzu. W zlocie udział wzięło około 250 aut. Policjanci zatrzymali wtedy trzy prawa jazdy, pięć dowodów rejestracyjnych i wystawili blisko 40 mandatów.

POLECAMY RÓWNIEŻ:


Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia



Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy



10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu



Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają



Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking



Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


ZOBACZ TAKŻE: Poczta Polska jeszcze uruchomi swoje paczkomaty?

Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.04.17 10:10:18

Ale rozgłos robicie gdzie niby to zagrozenie bylo czy policjia przylapala ioch na gorącym uczynku podzcas wyscigów ze nazywacie to zagrozeniem to ze sie zorganizowali spot to juz wielkie wykroczenia ha ha dobre



gdzie ta policja jak ludzi okradaja albo bankomaty wysadzaja tam ich nie ma :P:



a tutaj pismaki jeszdcze doidaja ze uliczne wyscigi dajcie jakis dowod filmik czy co kolwiek



oby wiecej takich zlotów przynajmniej wtedy jest gdzie wyjsc

2019.04.16 16:10:22

Nigdy nie pozwolę dziecku wstąpić do Obrony Terytorialnej . Nie będzie umierać za synalków dyrektorów , patologie z pod bloku czy wiejskich gangsterów

2019.04.16 12:17:16

Zabawa w nocy, to może być w remizie, albo w klubie, a nie na publicznej ulicy.

2019.04.16 12:05:33

Popieram zloty, róbcie dalej swoje. Niech sobie nieudacznicy życiowi dalej zazdroszczą i narzekają. Lepszy zlot i zabawa w nocy gdy nie ma ruchu niż szaleństwo w środku zakorkowanego miasta.

2019.04.16 11:19:55

Do "NocneKielce"



z



Napisałeś: "Jakie to odważne jest dodawanie komentarzy i podpisanie się jako „Gość” Działajcie dalej i róbcie swoje . A społeczników jebac w ryj"



Według ciebie podpis "NocneKielce" świadczy o twojej odwadze??? Które to imię, które nazwisko? Podpisz się prawdziwym imieniem i nazwiskiem, i wtedy napisz jeszcze raz to ostatnie zdanie z twojego wpisu. Zobaczymy czy jesteś odważny.

2019.04.16 10:58:06

Brawo, banda dzieci, z rozumem trzy miesięcznego orangutana, które "myślą", że umieją jeździć w swoich zdezelowanych BMW i innych trupach. Śmiech na sali, agrotuning, przyjedźcie do Niemiec na wyścigi hahaha ale by się Niemcy śmiali hahaha

2019.04.16 08:52:30

Popieram w 100% głos "mmm"

2019.04.16 07:46:30

zabierać prawka dożywotnio, drogowi bandyci powinni być surowo karani, przy kolejnym zatrzymaniu bez prawka powinno się rekwirować auto a gościa na 5 lat do pierdla

2019.04.16 07:19:05

Nazwiska osób którzy są organizatorami sobotniej nielegalnej zbiórki pod Leclerkiem są już na Policji. Jest to Nielegalne zgromadzenie, w dodatku impreza masowa, która była reklamowana na facebooku bez żadnego zabezpieczenia i zgody Urzędu Miasta. Zrobić z tym bydłem porządek...



4 nazwiska osób są już zgłoszone na Policji i bardzo dobrze, bo ta przynajmniej jak coś się stanie to policja ma 4 nazwiska organizatorów sobotnich Nielegalnych Wyścigów.



Zobaczymy co dalej z tym będzie...

2019.04.16 07:08:14

1/4mili to są wyścigi dla tych co nie potrafią jeździć. Jest impreza SuperOES na torze Kielce, cena wjazdu 100zł, poziom tam jest bardzo wysoki i tam można się wykazać. Ale, takie Audi, Passat czy Golfina tdi po programie i na ucinanych sprężynach na torze nie da rady bo w zakrętach to nie jedzie i boją się że sklepie im tyłki zwykła Honda Civic 1.3 która w serii ma lepszy zawias niż te VW czy Audi po tuningu, więc wolą nielegalne stwarzać zagrożenie w ruchu drogowym.

2019.04.16 02:18:09

U mnie na ul. Radomskiej co tydzień są wyścigi i jakoś nic z tym się nie robi. Policja wtedy mówi - jak się zadzwoni, że nie mają załóg w radiowozach, każdy wie że takie wyścigi są od marketu Auchan do Galerii Echo, na rondzie zawrotka i znów pod Auchan.

2019.04.15 23:11:40

Wyścigi wyścigami, ale to, co taksówkarze spod dworca kolejowego wyprawiają - woła o pomstę do nieba... Łamią znaki nakazu skrętu, jeżdżą pod prąd... Święte krowy po prostu. Szkoda, że w Kielcach nie ma nowoczesnej konkurencji, tylko trzeba korzystać z usług szaleńców drogowych ze znaczkiem Taxi...

2019.04.15 22:35:05

Zlot chamow w wieswozach. Karac ta dzicz ostrzej.

2019.04.15 21:41:25

No, fajna zabawa. Idąc chodnikiem, można dostać butelką rzuconą z samochodu przez jakieś bydlę... Bo on się tak bawi.

2019.04.15 21:36:36

co za debile

2019.04.15 20:44:57

Jak dla mnie fajna zabawa. Moza przyjść pogadać, zapoznać nowe osoby i czasem nawet zaczerpnąć dobrej rady dog. auta od miłośników, pasjonatów fajnych samochodów. Bo nawet ci przyjeżdżający, jak ktoś niżej napisał starymi beemkam czy gulfami maja wielkie serce do tych samochodów. Róbcie to dalej i łączcie to z jakimiś zbiórkami charytatywnymi, choć wiem ze to robicie, ale może częściej ? Brawo dla was panowie.

2019.04.15 20:07:35

jebać policje

2019.04.15 19:50:57

Od ilu lat są wyścigi w Kielcach?... od wielu , czy cos sie wydarzylo na nich? Nie ... Nie ma gdzie to robią to nielegalnie , osobiście jeżdżę na nie też od paru ładnych lat i uwierzcie mi organizatorzy robią to z głową nigdy nie pozwalają na "pajacowanie" ale upilnuj tyle ludzi ... rodzice swoich dzieci nie potrafią opanować A paru chłopaków ma upilnowac kilkaset osób .... wypadek w nocy zawsze jest łączony z wyscigami.. byłem na rozpoczęciu i widziałem nawet starsze osoby z dziećmi jest na to popyt ale nie ma miejsc i tyle w temacie

2019.04.15 19:06:30

Nie ma jak pod kieleckie drajwery w swych spawanych furmankach. Za szybcy za ściekli.

2019.04.15 18:57:04

BEKA BEKA BEKA, zabrać policji samochody skoro tak, niech zapierdalają na piechote z suszareczkami

2019.04.15 18:45:25

Policja i szacunek dla władzy precz z bandytami. Zgłaszacie i wysyłajcie filmy na adres drogówki z Kielc jest specjalny meil. Już mamy takich filmików ze zlotu. Jeździmy za nimi i nagrywamy. Zgłaszacie i my zgłaszamy każdy zlot nielegalny zawsze w ich kręgach. Tajności .

2019.04.15 18:42:14

Pozamykajcie tych bandytów z MTN od beemek. Jeżdżą jak wariaci wyścigi mało ludzi nie pozabijali na pasach. Auta stare strupy . Gdzie policja.

2019.04.15 18:33:11

Do przedmówcy z 17:46:58



Nie obchodzą mnie wasze zbiórki na cele charytatywne, jeśli jakieś skończone bydlę wyrzuca przez okno butelkę na chodnik, nie patrząc czy ktoś nim przechodzi (wolę założyć, że tak było, a nie zrobił tego celowo). Byłbyś człowieku zadowolony, gdyby ktoś celowo np. rozsypywał przed wami gwoździe na ulicy??? Podejrzewam, że nie.

2019.04.15 18:32:11

Jakie to odważne jest dodawanie komentarzy i podpisanie się jako „Gość” Działajcie dalej i róbcie swoje . A społeczników jebac w ryj

2019.04.15 18:27:12

Skoro potraficie organizować imprezy to zróbcie to odpowiedzialnie i nie narazajcie innych uczestników ruchu. Tu nie chodzi o nic więcej. Nie ma mojej zgody na uprawianie tego na normalnych drogach.