Ulica Radiowa w Kielcach jest jednokierunkowa i są korki, żeby wyjechać spod Galerii Korona

Od kilku dni przy Galerii Korona tworzą się gigantyczne korki i nie tylko dlatego, że klienci ciągną na zakupy, ale z powodu zmiany organizacji ruchu. Po zakończeniu remontu ulica Radiowa została jednokierunkową. Jest możliwy tylko wjazd w nią od alei IX Wieków Kielc.
Po zakończeniu remontu ulica Radiowa została jednokierunkową. Jest możliwy tylko wjazd w nią od alei IX Wieków Kielc. I tworzą się korki.
 Aleksander Piekarski

- To jest absurdalne rozwiązanie. Teraz kierowcy, którzy jadą z Galerii Korona czy okolicznych firm w stronę Barwinka, czy Ślichowic mogą wyjechać ulicą Polną w Warszawską, gdzie trzeba stać bardzo długo na wielu światłach, więc tworzą się gigantyczne korki, blokujące ruch na rondzie przy Koronie – relacjonuje Czytelnik.

- Można wybrać trasę przez Kościuszki, a jest również zakorkowana. A ulica Radiowa jest pusta, ale tam nie można wjechać, aby dostać się na IX Wieków Kielc. We wrześniu wprowadzono na niej ruch jednokierunkowy w związku z remontem, ale wszyscy byli przekonani, że to się zmieni od 1 grudnia, po zakończeniu układania nowej nawierzchni. Tak się nie stało. Nie znajduję wytłumaczenia takiego pomysłu Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, Jarosław Skrzydło tłumaczy, że takie rozwiązanie wprowadzono na prośby pracowników okolicznych firm.

– Na razie obowiązuje jeszcze organizacja ruchu z czasu remontu, czyli wjazd w ulicę Radiową jest możliwe tylko od alei IX Wieków Kielc, ale taka pozostanie. Wymienimy tylko oznakowanie na stałe - mówi.

- Gdy funkcjonowała organizacja ruchu wprowadzona na czas remontu wpłynęły do nas wnioski od Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i firm, które znajdują się w okolicy o wygospodarowanie większej liczby miejsc postojowych na ulicy Radiowej i zachowanie ruchu jednokierunkowego. Przychyliliśmy się do tych wniosków. Zostały przeprowadzone badania ruchu a Wydział Zarządzania Ruchem i Mobilnością zatwierdził projekt. Ulica Radiowa zostanie, jako jednokierunkowa. Parkowanie będzie możliwe na jezdni po stronie zachodniej, po tej, gdzie są zakłady pogrzebowe. Natomiast po stronie wschodniej nic się nie zmieni. Auta będzie można zostawiać na wydzielonych zatokach autobusowych.

Dodaje, że nowa organizacja będzie obserwowana i jeśli się nie sprawdzi będą możliwe zmiany.

Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu

ZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

Źródło:vivi24

Wideo

Agata Kowalczyk

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

10.12.2018, 17:25

nic te komentarze nie wniosą - ale teraz całkowicie zakorkowana jest Starodomaszowska, dodatkowo na skrzyżowaniu ze Szpitalną ciagle parkuja samochody - co dodatkowo zwęża przepływ samochodów - no i tera w to wszystko wjeżdża z IX W karetka na sygnale... Jak całe Kielce pzrejedzie w 5 minut tak te ostatnie 200m w kolejnych pięć - genialne, i jakie widowiskowe

08.12.2018, 16:54

Czy to nie skandal, żeby w interesie grupki ludzi cierpiało całe miasto? Korki, spaliny, strata czasu, bo jaśnie pan student nie może przejść kilkuset metrów i musi podjechać pod wejście, a potentat pogrzebowy też chce mieć za darmo więcej miejsc do parkowania - tak nadal w Kielcach ma być?

06.12.2018, 14:09

A co będzie na Wspólnej gdy powstanie nowy apartamentowiec? Już teraz nie na gdzie parkować a jak powstanie 70 mieszkań (parkingi pod budynkiem dla nielicznych). Czy ktoś wydając pozwolenie na budowę myśli o tym? Czy w urzędach myślą o mieszkańcach czy tylko kasa się liczy?

04.12.2018, 21:21

A może ktoś zrobi porządek w Urzędzie Miasta i przestanie wydawać warunki zabudowy na rozbudowę UJK w centrum miasta ? Jeśli zamierza się rozbudować jakiś budynek to trzeba zapewnić większą ilość miejsc parkingowych ! Droga jest dla kierowców a nie klientów firm i studentów którzy chcą parkować na drodze ! Panie Prezydencie Wenta należy usunąć ludzi z Urzędu Miasta którzy zabetonowali miasto, weszli w 4 litery wszystkim deweloperom i w imię interesów UJK zabrali Kielczanom drogę !

04.12.2018, 17:34

To dlaczego inżynierowie ruchu nie wpadli na pomysł, aby zrobić ulicę jednokierunkową, ale w stronę Al. IX Wieków. Wydaje się, że to jest sensowniejsze rozwiązanie. Udrożnienie ruchu w kierunku Alei. Tak ciężko pomyśleć?

04.12.2018, 14:51

prezydencie Wenta , niech pan powymienia w mzd tych łiżynerów ruchu czy czegoś tam, dla kilku firm i uczelni blokuje sie ulicę , przez co setki aut codziennie stoją w korkach , palą paliwo i produkują smog. Nikt tego nie widzi że auta w korkach to wieksze zanieczyszczenie środowiska? W miesicie wielkości Kielc nie powinno być takich korków, to w dużej wiekszości wina złej organizacji ruchu wprowadzanej w mzd i braku obwodnicy tzw ringu wokół Kielc. Ale za to mamy lotnisko:) hehe

04.12.2018, 13:12

Dramat. Nikt chyba nie zwrócił uwagi, że odkąd zamknięta jest Radiowa totalnie korkuje się Starodomaszowska na odcinku od Niskiej do IX wieków. Tam zaparkowane samochody zajmują 1/3 jezdni lub chodnik. A mijając się trzeba zwalniać do minimum, następnie odstać swoje na światłach.
Brawo za inwencję!

04.12.2018, 06:09

MAM WRAŻENIE , ŻE ULICA JEDNOKIERUNKOWA ZOSTAŁA ZROBIONA NA POTRZEBY ZAKŁADU POGRZEBOWEGO , KTÓRY OPANOWAŁ RADIOWĄ. NA POCZĄTKU ULICY , POŚRODKU , PROSEKTORIUM. NATOMIAST UNIWERSYTET MA SWÓJ PARKING. JAKIE TAM SA FIRMY. ?

03.12.2018, 22:31

Jaja jakieś, żeby samochody sobie parkowały na ulicy to korkuje się wyjazd z galerii handlowej. To są właśnie Kielce.

03.12.2018, 22:03

Najdroższe miejsca parkingowe na Radiowej- świeżo po remoncie tej ulicy. Gratuluję geniuszom z MZD. Zresztą w Kielcach to jest powszechne rozwiązanie. Zbudować ulicę, a potem na jednym pasie parking... Już się boję co będzie na Wapiennikowej.

03.12.2018, 20:29

Co kurwa? Samochody na zatokach autobusowych? Miejsca parkingowe zamiast pasa ruchu? Zdrowo pojebało te kurwy z MZD. Naprawdę.

03.12.2018, 19:22

Tam niema zbyt wielu firm... no chyba że na wniosek jednej - pogrzebowej...

03.12.2018, 17:40

A bo biedni studenci nie mają gdzie zaparkować swoich aut, żenada.