Ulica Polna w Kielcach tonie w błocie! Pieniądze raz są, raz nie ma. Sprawdziliśmy kiedy ruszy budowa

Mieszkańcy ulicy Piaski Małe w Kielcach domagają się jej budowy, ponieważ nie da się po niej przejść i przejechać. -W ubiegłym roku ratusz przyznał pieniądze na inwestycje, ale je po kilku miesiącach zabrał- twierdzą mieszkańcy.

-Ulica ta ma nawierzchnię gruntową i jej stan uniemożliwia normalne poruszanie się zarówno samochodem, jak i pieszo, ponieważ pokryta jest błotem – napisał do nas czytelnik.

- Doraźne naprawy są wykonywane dwa razy w roku, po naszych interwencjach. Nic one nie wnoszą, nie poprawiają stanu nawierzchni, ponieważ wykonywane są przez kilku panów z Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni wyposażonych w łopaty i żwir. Od lat nie możemy się doprosić nawierzchni, która byłaby adekwatna do średniej wielkości miasta w Europie. W zeszłym roku były już przyznane pieniądze na budowę drogi, jednak władze Kielc przesunęły je na inne zadania, odsuwając remont na czas nieokreślony - pisze Czytelnik.

Dodaje, że władze miasta wydały zezwolenia deweloperowi na budowę przy tej ulicy trzech osiedli domków, bez poprawy infrastruktury drogowej . – To przyczyniło się do kilkukrotnego zwiększenie natężenia ruchu na tej ulicy, która dosłownie się rozpada. Mieszkańcy zostali zostawieni sami z tym problemem - tłumaczy.

Mieszkańcy mogą mieć nadzieje, że budowa ulicy Piaski Małe rozpocznie się w tym roku, ponieważ pieniądze są zarezerwowane.

- Dysponujemy dokumentacją projektową budowy ulicy – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. - Pod koniec ubiegłego roku został złożony wniosek o wydanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji. W projekcie budżetu na 2019 rok na budowę drogi przewidziano kwotę ponad 907 tysięcy złotych.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Te współczesne choroby przeszkadzają w nauce. Pomóż swojemu dziecku

ZOBACZ TAKŻE: FLESZ DNI WOLNE 2019

Źródło:vivi24

Wideo

Agata Kowalczyk

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

11.01.2019, 23:00

A co z ulicą Domaniówka? Nie dość, że stroma, nawierzchnia tragiczna, to jeszcze nigdy nie odśnieżona.

08.01.2019, 09:23

Spadek po Lubawskim!
Wozili panisko furą za ćwierć bani z chałupy do pracy to go gówno interesowały peryferie!
W MZD też nie lepiej!

06.01.2019, 13:04

Maxx to chyba z twojej strony taka lekka nuta zawiści dla tych których stać kupić nowe mieszkanie (jakie to Polskie-katolickie!!). A co powiesz tym którzy tu mieszkają od lat i też czekają dziesięciolecia na prawdziwą ulicę?.

05.01.2019, 23:53

chyba ludzie wiedzieli że kupują tam mieszkania od dewelopera ktory nic nie zrobił aby poprawic tę drogę
kasował pewnie po 5 tysi za m2 a na droge nie wystarczylo , jest wiele ulic w kielcach ktore dziesiecioleciami czekaja na poprawę nawierzchni i nie mogą sie doczekać bo ciągle trzeba poprawiać cos po deweloperach

05.01.2019, 16:30

Zapraszam na ulice Północną mamy ten sam problem,zgłaszamy kilkanaście razy w roku do MZD i mają nas gdzieś.

04.01.2019, 16:42

Echo to jedna wielka kompromitacja. W tytule ul. Polna, w treści Piaski Małe. U mnie by koleś już nie pracował.

04.01.2019, 13:28

Franek Golas ty jesteś idiotą!

04.01.2019, 12:58

Na wiosnę kiedy śnieg stopnieje.

04.01.2019, 11:13

Wenta powinien te wszystkie dziurawe ulice wyrównać służbową pałą

04.01.2019, 10:30

Proszę przejechać ulicą Domaniówka w Kielcach.

04.01.2019, 08:53

W Kielcach takich ,,ulic,, z błotem i dziurami jest ze 100 km, bo Lubawski i jego ludzie mieli to gdzieś. Dlatego teraz potrzebny jest program sukcesywnej naprawy zapóźnień w tym zakresie - potrzebny jest ktoś kto zaplanuje skok cywilazacyjny naszego miasta nie poprzez budowę dworca za 100 mln zł, a konkretne i sukcesywne działania ,,u podstaw,, dla dobra mieszkańców. W końcu budowa infrastruktury drogowej jest jednym z ustawowych głównych celów gmin. Pan Wenta ma 5 lat na przekonanie mieszkańców, ze ma inne podejście do ich potrzeb niż Lubawski.

04.01.2019, 08:40

To w końcu Piaski Małe czy Polna??

04.01.2019, 08:40

Ulica Polna? To. ciekawe.

04.01.2019, 08:20

Każda Kielecka ulica tonie w błocie i piachu. Nie wiem czy miasto ograniczyło wydatki na sprzątanie ... ale nie pamiętam żeby kiedyś był taki brud na ulicach. Brudu leży tak dużo że nie widać krawężników, trawy, pasów na ulicach.... dramat