W Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 26 w Kielcach podjęto próbę pobicia rekordu Polski. W lekcji języka angielskiego, którą zorganizowano tam w środę, 26 kwietnia, wzięło udział 149 uczniów. Była to najliczniejsza grupa, jaka kiedykolwiek uczestniczyła w lekcji języka angielskiego w województwie, jednak do rekordu w skali kraju zabrakło zaledwie kilku osób.Aktualny rekord należy do uczniów z Łodzi, w zajęciach wzięło tam udział 152 młodych "anglistów". Wprawdzie ich wyczynu nie udało się pobić, ale nie znaczy to, że takie próby nie będą już podejmowane.


- Aspirowaliśmy do rekordu w skali Polski, ale udało nam się pobić rekord województwa. Do tego krajowego zabrakło dokładnie 4 uczniów. Nie chcemy się jednak poddawać i z pewnością jeszcze spróbujemy zorganizować podobne przedsięwzięcie. Warto podejmować wyzwania, robić coś innego, nietypowego, a zarazem pożytecznego - mówiła Kamila Karczewska, nauczycielka ze Studia Językowego Funky English, która w przeszłości organizowała już inne niecodzienne lekcje. Na swoim koncie ma zajęcia w pizzerii, podczas których dzieci własnoręcznie wykonały pizzę oraz spotkanie w cukierni, gdzie udało się upiec babeczki. W obu przypadkach zabawa była tylko tłem dla nauki języka.Środowe zajęcia trwały 45 minut, czyli tyle, co zwyczajna lekcja. Wzięli w niej udział uczniowie klas 1-3, którzy z ogromnym zaangażowaniem wykonywali zadania przygotowane przez Kamilę Karczewską. Polegały one na przykład na naśladowaniu superbohaterów. Obrazki przedstawiające ich umiejętności, wraz z angielskimi podpisami, wyświetlały się na ekranie, dzięki czemu dzieci poznawały nowe słowa, doskonale się przy tym bawiąc.


Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!