Tak mogą wyglądać Kielce! Zobacz nowe rozwiązanie wokół dworców (WIDEO)

Nowy kompleks administracyjny i całkowita zmiany w organizacji ruchu w okolicy dworców PKP i PKS, innowacje technologiczne i wiele innych koncepcji na rozwój Kielc zaproponował ich mieszkaniec, przedsiębiorca Sebastian Michalski. Dziś pokazujemy wizualizację tych projektów. Co Państwo o nich myślicie?
 kadr z filmu

- Miasto może swobodnie korzystać z opracowanych przeze mnie pomysłów. Jako współorganizator Budzenia Sienkiewki miałem kontakt z większością kieleckich firm, dlatego wiem, jakie są ich potrzeby - przekonuje Sebastian Michalski.

Przedsiębiorca proponuje między innymi zabudowanie terenów w okolicy dworców PKP i PKS - w tym również nad torami. Kompleks nad PKP miałby być przeznaczony dla Urzędu Miasta Kielce, Urzędu Marszałkowskiego oraz wielu innych kieleckich urzędów. W projekcie znalazła się również renowacja kieleckich dworców.

Rozwinięciem projektu jest wyburzenie kieleckich urzędów i powstanie tam hoteli.

Wizualizację do takiej koncepcji przygotował w ramach swojej pracy magisterskiej student Politechniki Świętokrzyskiej Damian Sobota.

ZOBACZ TAKŻE:

POLECAMY TAKŻE:

Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze

Wideo

ELLE

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

09.01.2019, 23:34

Jebać was w dupy o tyle powiem.

31.12.2018, 12:02

A kto za to zapłaci? Przedsiębiorcy z Sienkiewicza czy mieszkańcy?
Pan Michalski proponuje te kosmiczne projekty z myślą o mieszkańcach czy swoich kolegach znając jak się sam wyraził "ich" potrzeby? Niech wywali 500 mln zł jak galerie i będą mogli sobie budować co chcą za swoje a nie za pieniądze Kielczan.

30.12.2018, 10:43

Ta no drzewka posadzić teren zielony i puścić psy żeby stały! Ludzie wam się w głowie przewraca już remonty, obwodnicę itd chcecie sensację, co myślę o tym?! Zrezygnujcie z transportu kołowego (tir). A zatem pieniądze które chcecie przeznaczyć na chore remonty które wcale nie są potrzebne przeznaczycie na postawienie fabryk i utworzenie miejsc pracy aby ludzie nie uciekali za granicę. Ale wy itak macie to głęboko w dupie i mnie itak skrytykujecie

29.12.2018, 21:44

jakby tak przed dworcem pkp zrobić terem zielony z drzewami a nie tylko trawnikiem, dla dworca trochę lepszą bryłę zaprojektować pomysł nie nie jest zupełnie zły. Niestety zajebiście drogi, za drogi jak na Kielce chociaż nie była by to pierwsza fanaberia czy niewspółmierność kosztów. A urzędy to przerobić na mieszkania a nie na kolejne hotele.

28.12.2018, 21:47

Mam prośbę do Rodziców Michalskiego. Nie dawajcie mu już pieniądzy !!!Niech chłopak idzie do jakiejś roboty bo na bezrobociu bije gościowi w dekiel strasznie ..Zgadzam się z Anonimem... Bilet do Morawicy w jedną stronę...

28.12.2018, 08:42

Ok wszystko ładne tylko czemu Sebastian Michalski nie pochwali się kto jest autorem tych prac.Dałeś jak zwykle komuś kasę by siedział cicho a ty nieudaczniku co ledwo podstawówkę skończył byś sam(łapówkami kupić się da wszystko)pokazujesz że niby twoje.Hahahaha.Gdybym cię nie znał biznezmenie za dychę który bez wsparcia kasy starych i doradców gówno sam byś w życiu osiągnął.

28.12.2018, 08:26

Na hu.... Mi to!!!!!! Dobrze jest tak jak było NIE ZMIENIAĆ NIC!!!!!!!!!!!!!!! LEPIEJ ZRÓBCIE LOTNISKO W OBICACH JAK NIE MACIE CO ROBIĆ I NA CO WYDAWAĆ PIENIĘDZY!!!!!!!!!

27.12.2018, 22:27

Co te głupie łobuzy chcą zrobić z moim miastem???

27.12.2018, 20:38

Najlepszym komentarzem do tych pomysłów będzie bilet do Morawicy, w jedna stronę!

27.12.2018, 20:07

Beton,beton,beton powycinać wszystkie drzewa wylać asfalt i niech ludzie się cieszą...

27.12.2018, 17:36

Jakie bzdury... Skąd pieniądze na to ? Po co urzędy przenosić ? Po co nowe hotele ? Dla turystów którzy przyjadą oglądać te urzędy ?

27.12.2018, 17:17

Z wielu względów, koncepcyjnych, urbanistycznych, środowiskowych, estetycznych nie do realizacji, ale pomysł skupienia urzędów w jednym miejscu świetny

27.12.2018, 14:53

Michalski i wszystko jasne :) Własciciel kieleckich kamienic człowiek który budził Sienkiewkę nie dla ludzi a dla siebie by troszke zarobić. Projekty ładne ale by to zrealizować miasto musiało by sie zadłużyc po uszy a pozniej podatki podnieść by splacać długi. Prawda jest taka że do Warszawy czy Krakowa nie opłaca sie jechać pociagiem i mało kto z tego dworca skorzysta. Pociąg do Warszawy 50zł czas 3h. Lepiej siąść w auto i jechać dwa razy krócej. Te projekty Michalskiego to koszt ok 100-200 mln zł tylko szaleniec może w to wejsc :)

27.12.2018, 14:14

A ja proszę ażeby Michalski publicznie ujawnił co bierze bo ja też chcę tego spróbować !!!

27.12.2018, 13:31

pięknie wygląda koncepcja kieleckiego bazaru... szkoda tylko, że nikt w ten projekt nie zainwestuje nawet grosza.

27.12.2018, 13:25

Ten dworzec PKP na wizualizacji to szkaradztwo, bezpłciowy kloc z losowymi przeszkleniami

27.12.2018, 13:08

Musi być połączenie nowego dworca PKP z dworcem PKS - albo pod ziemią, albo nad ziemią - ale w XXI wieku nie może powtórzyć się obecna sytuacja - że nie da się pomiędzy tymi dworcami przejść „suchą stopą”.

To są pewne obowiązkowe rzeczy - musi być suche przejście! Jeżeli urzędnicy spierdolą tak podstawową kwestię, to będzie oznaczało tylko jedno - Wenta jest nic nie warty i niewiele lepszy od Lubawskiego.

27.12.2018, 13:05

Bez przesady. Podczas budowy węzła Żelazna wystarczyło wybudować przejście podziemne łączące PKP i PKS.

A co do przebudowy dworca PKP. Po co? Do czego? Oferta dalekobieżna kolei nie istnieje, a dla osobowych pociągów do Krakowa, Częstochowy i Ostrowca wystarczy spokojnie obecny dworzec. Wystarczy go sprzątać i otwierać kasy biletowe. A na górze przywrócić knajpę i poczekalnie.

Parkingi? Same parkingi to nie wszystko. Trzeba usprawnić ruch w mieście. Konieczna jest kompleksowa zmiana organizacji ruchu, zmiany na skrzyżowaniach, zwłaszcza poprawa korkującej sygnalizacji świetlnej. Druga nie mniej ważna to likwidacja stad autobusów miejskich. Jeśli w korku stoi stado 5-8 autobusów to lepiej nie będzie, a jeśli te autobusy będą jeździć w pewnych odstępach czasu to część korków zniknie albo się zmniejszy. A wiedząc, że z przystanku w ciągu kilku minut coś na pewno pojedzie w interesującym nas kierunku część osób się przesiądzie, bo znajdzie alternatywę na korki i brak miejsc parkingowych.

No i ostatnia rzecz - większość kierujących nie potrafi ruszać. Weźmy przykładowo lewoskręt z Żelaznej w Żytnią. Światło jest krótkie, ale przez anemiczną jazdę w lewo skręci tylko połowa pojazdów, które by mogły pojechać jeśli kierowcy umieliby ruszać.

Panie Michalski, dlaczego na Sienkiewicza po 18 sklepy są pozamykane? Dlaczego w sobotę po 13 sklepy nie pracują? Do obudzenia Sienkiewki wystarczy, aby ze 2 dni w tygodniu otwierać sklepy w godzinach 11-19, a w soboty od 11 do 15. Ale po co komu Sienkiewka, jak tam same banki, SKOKi i salony komórkowe. Nieliczne sklepy zmuszają i tak do wizyty w galeriach.

27.12.2018, 12:38

A jakie on ma wykształcenie, że projektuje drogi ?
Niech idzie do swojego sklepu i dalej uśmiecha się.

27.12.2018, 12:03

Czytałem kiedyś taki wiersz "Dyzio marzyciel" ale nie wiedziałem, że ten wiersz jest o Panu Michalskim. Wymyślanie nowych budynków dla urzędników miejskich "nad torami" itd...itd... Takie wizje mogą opracować prawie wszyscy absolwenci kieleckiego Plastyka. Proszę im zrobić konkurs na "zaplanowanie nowoczesnych Kielc". Zobaczycie... Panie Michalski !!! ci kupcy z Sienkiewki marzą o tym, , żeby zabudować tory? Czy ci kupcy mają inne problemy... Jak Pan zabudujesz tory to Sienkiewka się obudzi? Ciekawe...

27.12.2018, 12:02

Nie wiem po co tyle przeszkleń, przy dworcu PKS i PKP. Cały podjazd wokół spodka przeszklony. Jest ocieplenie klimatu, nie będzie się gdzie schować przed słońcem czekając na transport, jak teraz na przystankach autobusowych. No i trzeba jeszcze to myć tj. wynająć firmę z uprawnieniami, do tego pomyśleć trzeba o klimatyzacji. Moim zdaniem, trzeba nad tym projektem jeszcze trochę pomyśleć, nie żeby zastąpić to betonem ale może jakąś imitacją drzewa czy coś takiego. Brak zabezpieczeń na parkingach górnych tylko jakieś tuje. Może jakieś stare zdjęcia z Kielc albo Świętokrzyskiego Parku lub co można zwiedzić w Kielcach.

27.12.2018, 11:44

Koncepcja zbudowania torów, parkingu i przejazdu nad nimi super.
Tylko dlaczego mamy mieć kolejne urzędy? One nie spowodują rozwoju miasta.
Musimy przyciągać przedsiębiorczość a nie kolejnych "darmozjadów"

27.12.2018, 11:25

Jeżeli ktoś pisze że się nie podoba ,to niech pokaż e co można zrobić lepszego i dopiero krytkować.

27.12.2018, 11:09

A ja mam pomysł, żeby przed dworcem wybudować szalet w kształcie kwiatu lotosu.
Nawet chciałem na ten temat napisać pracę magisterską, ale promotor się nie zgodził.
No i nie będzie mnie w echu dna, a tak chciałem zaistnieć!

27.12.2018, 11:00

bardzo ładne w końcu jakiś pomysł