Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szczur w szpitalu dziecięcym w Kielcach. Kto go tam wpuścił?

PB
123RF
Do bardzo dziwnej sytuacji doszło w minioną środę w nocy na dziecięcym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Kielcach. Świadkowie twierdzą, że do lecznicy przyjechał mężczyzna z córką oraz ze... szczurem.

ZOBACZ TAKŻE:
Paliwo Plus. "Wzrośnie cena wszystkich produktów"

(Źródło:Agencja Informacyjna Polska Press)

- Mężczyzna trzymał szczura na ręce, potem położył go na fotelu w poczekalni i cały czas obserwował. Zwierze miało bardzo długi ogon - mówi świadek. Tłumaczy, że szczur najprawdopodobniej ugryzł dziewczynkę i mężczyzna przywiózł go po to, żeby lekarze ocenili, czy takie ugryzienie nie będzie dla dziewczynki groźne.

Pracownicy szczura nie widzieli

Okazuje się jednak, że pracownicy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, szczura nie widzieli. Jak wyjaśnia Anna Mazur - Kałuża, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, mężczyzna najprawdopodobniej nie wszedł do gabinetu lekarskiego na Izbie Przyjęć ze szczurem, dlatego że w raportach nie odnotowano takiego zdarzenia.

- Personel zajęty był udzielaniem pomocy, konsultacjami, dlatego nie zauważono zwierzęcia w poczekalni - mówi Anna Mazur - Kałuża. Wyjaśnia, że w innym przypadku, mężczyzna zostałby poproszony, aby wynieść szczura z pawilonu pediatrycznego, gdzie udzielane są świadczenia zdrowotne.

Do szpitala nie wolno przynosić zwierząt

Rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w odniesieniu do tej, nie ukrywajmy, dziwnej sytuacji informuje, że szpital nie jest miejscem, gdzie można przyprowadzać zwierzęta.- Dotyczy to zarówno części pediatrycznej jak i „dorosłej” naszej placówki - dodaje.
Anna Mazur Kałuża zaznacza, że do szpitala trafiają ciężko chorzy ludzie, często w stanach zagrożenia życia. Zwierzę może stanowić dodatkowe niebezpieczeństwo, a także wywołać niepotrzebny stres u pacjentów, zwłaszcza u dzieci, dla których już sam pobyt, wizyta w szpitalu jest ogromnym przeżyciem.

Co zrobić w razie pogryzienia?

Warto wiedzieć, że jeżeli dochodzi do pogryzienia dziecka przez psa, absolutnie nie wolno przyprowadzać agresywnego zwierzęcia do szpitala. Pies powinien trafić pod obserwację weterynarza, który zweryfikuje między innymi to, czy zwierzę było szczepione przeciwko wściekliźnie.

Natomiast w trakcie leczenia pogryzionego dziecka zachodzi między innymi konieczność analizy szczepień, które pacjent przeszedł. Sprawdzane jest czy pokrzywdzony posiada odporność przeciwko tężcowi

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto