Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Studencie, rekrutuj się!

redakcja
redakcja
Akcja "Dziewczyny na Politechnikę" na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach.
Akcja "Dziewczyny na Politechnikę" na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach. redakcja
Limity miejsc na najpopularniejszych kierunkach zostały już wyczerpane. Ale uczelnie państwowe i prywatne nadal prowadzą nabór. Zobacz, gdzie w Kielcach można jeszcze złożyć papiery

Marzysz, by zostać adwokatem? Chcesz być specjalistą od budowy maszyn? Myślisz o karierze w dużej korporacji? To wszystko jest w twoim zasięgu. Jeszcze nie jest za późno. Wystarczy wybrać odpowiedni kierunek studiów. Chcemy ci w tym pomóc.

 
Choć nabór na najbardziej oblegane i popularne kierunki na uczelniach publicznych zostały już dawno zamknięty, nie oznacza to wcale, że drzwi do realizacji marzeń są zamknięte. Alternatywą jest wybór innych studiów lub skorzystanie z bogatej oferty uczelni niepublicznych. 

UJK CZEKA NA STUDENTÓW

 
Największa uczelnia w regionie świętokrzyskim nie zakończyła naboru na ponad 20 kierunków. Trwa rekrutacja na inżynierskie studia pierwszego stopnia na infomatyce i fizyce technicznej oraz licencjackie z chemii, matematyki i fizyki. Te dyscypliny znalazły się na liście tak zwanych kierunków zamawianych przez ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego. Resort uznał je za kluczowe dla rozwoju polskiej gospodarki. Kandydaci, któ-rzy zdecydują się podjąć na nich naukę, mają szansę na 1000 złotych miesięcznego stypednium. Dodatkowo, absolwenci tych kierunków są na liście najbardziej poszukiwanych zawodów, co daje im prawie 100-procentową pewność, że zdobędą pracę.

 
Sporo wolnych miejsc czeka na innych kierunkach studiów I stopnia. Historia, filologia germańska i rosyjska, pedagogika, politologia, położnictwo, stosunki międzynarodowe – to tylko kil-ka spośród kilkunastu rodzajów studiów, na które wciąż trwa rekrutacja.

 
Z podobnego wachlarza propozycji mogą wybierać absolwenci studiów licencjackich pragnący kontynuować naukę na studiach magisterskich. Z kierunków zamawianych do wyboru są: fizyka, chemia i matematyka. Pozostałe to między innymi fizjoterapia, pielęgniarstwo czy geografia. Rekrutacja na wszystkie kierunki zakończy się 18 września.

 
PŚK TEŻ REKRUTUJE

 
Dodatkową rekrutację kontunuuje największa w Świętokrzy-skiem kuźnia inżynierów. Po pierwszym etapie nie udało się zapełnić wszystkich wolnych miejsc. Władze uczelni cieszy natomiast wzrost zainteresowania kierunkami technicznymi ze strony płci pięknej. Akcja „Dziewczyny na Politechnikę” sprawiła, że od nowego roku akademickiego w szeregach studentów będzie o 4 procent więcej kobiet niż rok temu.

 
Do 15 września, kiedy nabór zostanie zamknięty, Politechnika Świętokrzyska przyjmie na studia I stopnia na kierunkach:     automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, informatyka, mechanika i budowa maszyn, transport oraz zarządzanie i inżynieria produkcji.

 
Do 23 września „polibuda” przedłużyła rekrutację na studia stacjonarne II stopnia. Dotyczy ona wszystkich kierunków z wyjąt-kiem zarządzania i inżynierii produkcji.

 
Uczelnia prowadzi pięć kierunków zamawianych: inżynieria śro-dowiska, budownictwo, mechanika i budowa maszyn, automa-tyka i robotyka oraz informatyka. Studenci mogą liczyć na sty-pendium w wysokości 800 złotych.

 
I jeszcze jedno. - Kandydaci na studia w roku akademickim 2009/2010 w ramach rejestracji mogą wybrać trzy różne kierunki na studia stacjonarne, ponosząc za to jedną opłatę rekrutacyjną – dodaje Kamil Dziewit, rzecznik prasowy PŚk.

 
NIEPUBLICZNE DO KOŃCA WRZEŚNIA

 
Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa, największa niepubliczna uczelnia w regionie, ma w ofercie aż 14 kierunków studiów I i II stopnia. Flagowe dyscypliny to oczywiście ekonomia i prawo. W tym roku wyjątkowo dużą popularnością cieszy się kosmetologia. Kandydaci mogą wybrać także politologię, dzienniakarstwo i komunikację społeczną albo na przykład ratownictwo medyczne. Kwota jednorazowego wpisowego wynosi 450 zł. Z tej opłaty zwolnieni są kandydaci na studia II stopnia.

 
Świętokrzyska Szkoła Wyższa zaprasza chętnych na studia stacjonarne I stopnia na kierunkach pedagogika-resocjalizacja, fizjotarapia oraz praca socjalna. Wpisowe wynosi 400 złotych.

 
Wszechnica Świętokrzyska prowadzi nabór na następujące kierunki studiów I stopnia: pedagogika, filologia angielska, fizjoterapia, turystyka i rekreacja, wychowanie fizyczne z gimnastyką korekcyjną. Na studiach II stopnia otwarty jest nabór na pedagogikę. Uczelnia wstrzymała rekrutację z powodu braku kandydatów na kilku innych specjalnościach. Wpisowe oraz opłata rekrutacyjna zamyka się kwotą 410 złotych.

 
Wyższa Szkoła Administracji Publicznej kształci na poziomie wyższych studiów zawodowych I stopnia w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym na kierunku administracja w specjalnościach: administracja publiczna lub administracja w procesie integracji europejskiej. Nabór trwa do 28 sierpnia. Opłata za wpisowe: 300 złotych.

 
W ofercie Wyższej Szkoły Handlowej są następujące kierunki studiów I stopnia: administracja, pedagogika, elektronika i komunikacja, budownictwo, wzornictwo, ekonomia (studia licencjackie i magisterskie), zarządzanie, logistyka - studia międzykierunkowe. Wpisowe na studia wynosi 600 złotych.

 
Wyższa Szkoła Technik Komputerowych i Telekomunikacji przyjmie absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na 3,5-letnice studia w specjalnościach telekomunikacja i systemy teleinformatyczne oraz nowej specjalizacji: zarządzanie multimediami. Zapisanie się na studia kosztuje 500 złotych.

 
Domeną Wyższej Szkoły Umiejętności są przede wszystki języki. Uczelnia zachęca do studiowania filologii angielskiej, iberystyki, italianistyki i romanistyki na poziomie licencjackim oraz germanistyki (studia I i II stopnia). Na tym oferta WSU się nie kończy. Kandydaci mogą wybrać jeszcze między innymi kierunki na studiach I stopnia takie jak zdrowie publiczne, turystyka i rekreacja, ochrona środowiska, informatyka, ekonomia (także 2-letnie magisterskie). Pondato uczelnia prowadzi zapisy na studia na oryginalnych kierunkach jak taniec, filozofia czy gospodarka przestrzenna. Kandydaci nie ponoszą opłaty wpisowego. Muszą wnieść jedynie opłatę rekrutacyjną w wysokości 85 zł.

 
Do 15 września Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych prowadzi nabór na wolne miejsca na studiach I i II stopnia na kierunkach ekonomia oraz pedagogika. Ciekawie wygląda oferta specjalności. Można wybrać modną logopedię, diagnozę i terapię pedagogiczną czy hotelarstwo i turystykę. Wpisowe dla kandydatów na studia licencjackie wynosi tylko 200 złotych. Kandydaci na studia magisterskie nie płaci ani złotówki.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Studencie, rekrutuj się! - Warszawa Nasze Miasto

Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto