Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Studenci z Politechniki Świętokrzyskiej przez tydzień na plenerze malowali zabytki i zakątki Klimontowa. Swoje prace po

Klaudia Tajs
Zwieńczeniem tygodniowego pleneru był wernisaż w Gminnym Ośrodku Kultury, podczas którego młodzieży towarzyszył między innymi Marek Iwański, dziekan Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej. z prawej.
Zwieńczeniem tygodniowego pleneru był wernisaż w Gminnym Ośrodku Kultury, podczas którego młodzieży towarzyszył między innymi Marek Iwański, dziekan Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej. z prawej. Klaudia Tajs
Studenci z Politechniki Świętokrzyskiej przez tydzień na plenerze malowali zabytki i urokliwe zakątki Klimontowa. Swoje prace pokazali na wystawie w Gminnym Ośrodku Kultury w Klimontowie. Jesienią prace zostaną pokazane na wspólnej wystawie w Politechnice Świętokrzyskiej.

W tygodniowym plenerze w Klimontowie uczestniczyło 10 studentów wydziału budownictwa i architektury Politechniki Świętokrzyskiej. Studenci w swoich pracach zatrzymali zabytki i charakterystyczne miejsca. To kościół świętego Józefa i świętego Jacka, klasztor podominikański, urokliwe kamieniczki oraz odchodzące od Rynku uliczki.

Zwieńczeniem tygodniowego pleneru był wernisaż w Gminnym Ośrodku Kultury, podczas którego młodzieży towarzyszył między innymi Marek Iwański, dziekan Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej. - To już kolejny raz nasi studenci są w Klimontowie na zaproszenie władz gminy - przypomniał dziekan Iwański. - Malowane i rysowane są najciekawsze obiekty zarówno w ramach promowania Politechniki Świętokrzyskiej jak i gminy Klimontów. Jesteśmy w regionie świętokrzyskim i dążymy do tego, aby pracować w wielu miejscach. Stąd nasze plenery odbywają się także w Kazimierzy Wielkiej i Bodzentynie. Wcześniej odbywały się także w Sandomierzu.

Opiekun merytoryczny pleneru profesor Waldemar Kozub, z Katedry Architektury i Urbanistyki Politechniki Świętokrzyskiej na pytanie co Klimontów ma w sobie, że stanowi tak dobre miejsce na plener odpowiedział. - Po pierwsze ma kilka ciekawych obiektów, w tym dwa kościoły - wyliczył. - Kolejny obiekt, to budynek, w którym mieści się siedziba Urzędu Gminy. To uliczki, panorama z góry, z dołu.

Profesor Kozub dodał, że udział w plenerze dla studentów to przede wszystkim obowiązek wynikający z programu studiów. - To także możliwość do wspólnej integracji. - Jak popatrzymy na tych młodych ludzi, to oni się doskonale integrują - dodał profesor Kozub. -Na uczelni takiej integracji może nie być, bo oni funkcjonują na różnych zajęciach.
Podczas wernisażu nagrodzono najlepszą pracę. Nagrodę dziekana otrzymał Denis Stazhik student II roku architektury z Ukrainy, który na swojej pracy uwiecznił budynek synagogi. - Malowanie to część mojego życia, bo maluję od szóstego roku życia - powiedział Denis Stazhik. - Pół mojej rodziny zajmuje się budownictwem, a drugie pół malarstwem. Lubię abstrakcje. To co widzimy, a to co można zobaczyć - jak chcesz.

Na przełomie października i listopada w siedzibie Politechniki Świętokrzyskiej zostanie zorganizowana wspólna poplenerowa wystawa podsumowująca wszystkie tegoroczne plenery studentów kieleckiej uczelni.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

TOP10 najbardziej niebezpiecznych krajów na wakacje 2018

ZOBACZ TAKŻE: Koncert w Pałacyku Sebastiana Riedela & CREE

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto