Wiemy już jak będzie wyglądał mural, który powstanie na ścianie tunelu dla pieszych i rowerzystów przy ulicy Grunwaldzkiej. Wizję średniowiecznych Kielc namaluje zwycięzca konkursu zorganizowanego przez Straż Miejską.

Na konkurs pod tytułem „Sztuka uliczna – sztuką z przekazem” wpłynęło pięć prac.

- Jesteśmy trochę zawiedzeni, że osoby, które uprawiają ten rodzaj sztuki nie podjęły wyzwania i nie wystartowały w konkursie – przyznaje Iza Wierzba ze Straży Miejskiej w Kielcach. – Ale udało się wybrać zwycięzcę i mural zostanie wykonany.

Podczas obrad komisji konkursowej doszło do burzliwej dyskusji nad przysłanymi projektami i nie doprowadziła ona do wybrania najlepszej pracy. Konieczne było głosowanie.

Największą ilość punktów uzyskał projekt Karola Maziarka, pod tytułem „Moja wizja Średniowiecznych Kielc”.

- Ta praca wydaje mi się najlepsza, ponieważ kolorystycznie pasuje do tego miejsca – dodaje Władysław Kozieł, komendant Straży Miejskiej w Kielcach. – Autorzy innych murali proponują bardziej jaskrawe kolory, które mogłyby nadmiernie zwracać uwagę i rozpraszać kierowców i rowerzystów, a w pobliżu znajduje się ruchliwa ulica Grunwaldzka. Nie chcemy, aby mural stał się przyczyną nieszczęśliwego wypadku.

Autorzy najlepszych prac dostaną nagrody rzeczowe ufundowane przez Straż Miejską. Zwycięzca, poza namalowaniem muralu otrzyma tablet. Drugie miejsce zajęła praca Michała Tubielewicza, który dostanie smartfona a trzecie Justyny Dryji, która zostanie nagrodzona słuchawkami USB.

Mural zostanie namalowany w kwietniu.

Konkurs miał zwrócić uwagę, że nielegalne malowanie graffiti niszczą elewację budynków i szpecą miasto, ale także pokazać, że ta szuka może mieć zupełnie inne oblicze.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ywemar (gość)

A nie można po prostu złapać tych idiotów malujących po nowych ścianach, dowalić taką karę, że odechce im się więcej po nich malować. Przecież wiadomo, że każda nowa ściana będzie pomazana w ciągu tygodnia.