Solidarni z Narodem Izraela - Marsz Życia ulicami Kielc [ZDJĘCIA]

Agata KowalczykZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (20 zdjęć)
Około 60 osób wzięło udział w niedzielę w Marszu Życia - Solidarni z Narodem Izraela. Uczestnicy, a wśród nich byli kielczanie, mieszkańcy innych miast i goście z Izraela, spotkali się na Plantach, przy kamienicy, w której doszło do pogromu i przeszli na Rynek przy wtórze żydowskiej muzyki. Po drodze zatrzymywali się w miejscach mających związek z historią Żydów w Kielcach.

Prezes Fundacji „Pojednanie” Edward Ćwiercz przyznał, że marzy, aby kiedyś przyszło na marsz 1000 osób. Przyznał, że historii już nie można cofnąć, ale czeka na słowa „przepraszamy i to nigdy nie powinno się wydarzyć”.

Na Rynku była prezentowana muzyka żydowska i specjały kuchni żydowskiej, a to wszystko w ramach imprezy "Cymes w Kielcach, czyli Śladami Kultury Żydowskiej" mającej na celu promocję kultury żydowskiej oraz utrwalenie pamięci o historii Żydów mieszkających w Kielcach.

POLECAMY TAKŻE

Wegetarianizm, weganizm, frutarianizm...

Komentarze 26

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość

Ciekawe kto za to zapłacił? ....pewnie jak zwykle polscy podatnicy😕

C
Czytajcie!

"Przemilczane zbrodnie" Jerzy Robert Nowak. Czytajcie Państwo, gdyż igrają sobie z nami bardziej niż kiedykolwiek wcześniej! To się skończy kolejnym Wołyniem! Ratujcie się puki jeszcze można próbować. Czytajcie drodzy Państwo na Boga!

G
Gość

Piękna impreza.Budujmy razem przyszłość, która będzie lepsza od przeszłości.

G
Gość
2019-07-08T10:41:12 02:00, Sand:

Straszne są te komentarze. Dlaczego PiSowcy są tak zajadli, nienawidzą innych, całego świata. Dlaczego to są tacy źli ludzie? Dlaczego jest ich aż tylu? Czy Polacy, kielczanie, to na prawdę taki durny antysemicki, antyludzki naród? Wstyd mi za was. Wstyd na cały świat.

Nie wszyscy tacy są. Przepraszamy za nich. To tylko brak wykształcenia, i nauki polskiego kościoła oraz kłamstwa polityków obecnie rządzących sprowadziły ich na tak złą drogę pogardy do innych.

Przepraszamy.

2019-07-08T11:23:14 02:00, morel:

przepraszaj za siebie durna filosemitko, a żeby nazywać pisiorów antysemitami to trzeba mieć niezła sieczke między uszami, bardziej proPejsatego rządu nie było od '89

Kto jak kto ale PISiory akurat są tak przychylni żydom że nawet możesz się nie obejrzeć jak wylądujesz na bruku .

G
Gość
2019-07-08T10:41:12 02:00, Sand:

Straszne są te komentarze. Dlaczego PiSowcy są tak zajadli, nienawidzą innych, całego świata. Dlaczego to są tacy źli ludzie? Dlaczego jest ich aż tylu? Czy Polacy, kielczanie, to na prawdę taki durny antysemicki, antyludzki naród? Wstyd mi za was. Wstyd na cały świat.

Nie wszyscy tacy są. Przepraszamy za nich. To tylko brak wykształcenia, i nauki polskiego kościoła oraz kłamstwa polityków obecnie rządzących sprowadziły ich na tak złą drogę pogardy do innych.

Przepraszamy.

2019-07-08T13:22:41 02:00, Gość:

WON DO IZRAELA

Może za parę lat zobaczysz kto tu jest straszny. ICH religia jest straszna , mają się za pępek świata .Wyprowadzą cię w skarpetkach i nawet nie zdążysz zauważyć kiedy.-Nie wiesz z kim tańczysz .

G
Gość
2019-07-08T10:41:12 02:00, Sand:

Straszne są te komentarze. Dlaczego PiSowcy są tak zajadli, nienawidzą innych, całego świata. Dlaczego to są tacy źli ludzie? Dlaczego jest ich aż tylu? Czy Polacy, kielczanie, to na prawdę taki durny antysemicki, antyludzki naród? Wstyd mi za was. Wstyd na cały świat.

Nie wszyscy tacy są. Przepraszamy za nich. To tylko brak wykształcenia, i nauki polskiego kościoła oraz kłamstwa polityków obecnie rządzących sprowadziły ich na tak złą drogę pogardy do innych.

Przepraszamy.

WON DO IZRAELA

G
Gość
2019-07-08T09:41:53 02:00, Gość:

Aż wstyd czytać te komentarze. Zero wiedzy, beneficjenci programów socjalnych obwiniający za swoje niepowodzenia żydów, gejów i Tuska. Tak poziom osiągnęliśmy przy dużym wsparciu telewizji rządowej.

gdyby nie TV rządowa to byś wiecznie żył w zakłamaniu ,trzeba oglądać i tą i tą a wnioski samemu wyciągać,(kto kłamie )

G
Gość

Ja tam solidaryzuje się z Palestyną.... poczytajcie jak i gdzie powstało "państwo" Izrael.

m
morel
2019-07-08T10:41:12 02:00, Sand:

Straszne są te komentarze. Dlaczego PiSowcy są tak zajadli, nienawidzą innych, całego świata. Dlaczego to są tacy źli ludzie? Dlaczego jest ich aż tylu? Czy Polacy, kielczanie, to na prawdę taki durny antysemicki, antyludzki naród? Wstyd mi za was. Wstyd na cały świat.

Nie wszyscy tacy są. Przepraszamy za nich. To tylko brak wykształcenia, i nauki polskiego kościoła oraz kłamstwa polityków obecnie rządzących sprowadziły ich na tak złą drogę pogardy do innych.

Przepraszamy.

przepraszaj za siebie durna filosemitko, a żeby nazywać pisiorów antysemitami to trzeba mieć niezła sieczke między uszami, bardziej proPejsatego rządu nie było od '89

G
Gość
2019-07-08T10:41:12 02:00, Sand:

Straszne są te komentarze. Dlaczego PiSowcy są tak zajadli, nienawidzą innych, całego świata. Dlaczego to są tacy źli ludzie? Dlaczego jest ich aż tylu? Czy Polacy, kielczanie, to na prawdę taki durny antysemicki, antyludzki naród? Wstyd mi za was. Wstyd na cały świat.

Nie wszyscy tacy są. Przepraszamy za nich. To tylko brak wykształcenia, i nauki polskiego kościoła oraz kłamstwa polityków obecnie rządzących sprowadziły ich na tak złą drogę pogardy do innych.

Przepraszamy.

2019-07-08T09:41:53 02:00, Gość:

Aż wstyd czytać te komentarze. Zero wiedzy, beneficjenci programów socjalnych obwiniający za swoje niepowodzenia żydów, gejów i Tuska. Tak poziom osiągnęliśmy przy dużym wsparciu telewizji rządowej.

Oczywiście, brak jakiejkolwiek historycznej, naukowej, opartej na faktach polemiki, jeno wyzywanie od pisiorów, beneficjentów socjali, antysemitów. I jak tu z takimi rozmawiać? Przecież lepiej zatkać uszy i oczy i wyzywać od antysemitów i gojów. Ale opowiadanie bajek (które trwało dekady) przestaje działać i dobrze! Najwyższa pora na rozliczenia historyczne i wnioski.

A
Asdf
2019-07-07T23:21:57 02:00, Gość:

A pogrom w Kielcach to cyganie na belgach przeprowadzili?

2019-07-08T07:19:34 02:00, Gość:

Nie, sowieci z NKWD (ale pewnej sprecyzowanej nacji) na żydach mieszkających w kamienicy. Najciekawsze że tylko pół kamienicy zostało spacyfikowane, a drugie pół? Doczytaj! Pogrom to był w ostatnim meczu Polska-Izrael (PS: co robi ten kraj w ogóle w rozgrywkach europejskich oraz eurowizji to ja nie mam pojęcia - niech sobie stworzą swoją Afrykawizję i rozgrywki krajów arabskich, a nie na siłę będą ludziom ciemnotę wciskać!).

Jak juz cos to azjawizje .

S
Sand

Straszne są te komentarze. Dlaczego PiSowcy są tak zajadli, nienawidzą innych, całego świata. Dlaczego to są tacy źli ludzie? Dlaczego jest ich aż tylu? Czy Polacy, kielczanie, to na prawdę taki durny antysemicki, antyludzki naród? Wstyd mi za was. Wstyd na cały świat.

Nie wszyscy tacy są. Przepraszamy za nich. To tylko brak wykształcenia, i nauki polskiego kościoła oraz kłamstwa polityków obecnie rządzących sprowadziły ich na tak złą drogę pogardy do innych.

Przepraszamy.

G
Gość

Aż wstyd czytać te komentarze. Zero wiedzy, beneficjenci programów socjalnych obwiniający za swoje niepowodzenia żydów, gejów i Tuska. Tak poziom osiągnęliśmy przy dużym wsparciu telewizji rządowej.

G
Gość
2019-07-07T23:08:49 02:00, antyIDIOT:

A kiedy żydzi przeproszą Polaków za to, że ich MORDOWALI, że ich "sprzedawali" niemcom, a potem sowietom? Żyd żyda "sprzedawał". Jak ktoś nie zna historii wierzy w te wszystkie głupoty, które oni opowiadają i chcą, żeby wierzyć. Najlepiej, żeby jak najszybciej się od nas Polaków odstosunkowali.

2019-07-07T23:21:57 02:00, Gość:

A pogrom w Kielcach to cyganie na belgach przeprowadzili?

2019-07-08T00:38:10 02:00, Gość:

Pogrom... Czemu ludzie nie znający historii maja najwięcej do powiedzenia i najbardziej się rzucają...

Ty- "gość", poczytaj albo posłuchaj ludzi starszych, którzy byli naocznymi świadkami tych czasów, a potem będziesz wiedział o pogromie zydow...

Jest taka malutka, malusieńka książeczka w 2 tomach, pod tytułem "Pod Klątwą". Całkiem przyzwoite źródło informacji na poruszany przez nas temat.

K
Kleks

Solidarni z Narodem Izraela - to teraz te 60 osób będzie solidarnie strzelać z karabinów maszynowych do Palestyńczyków rzucających kamieniami? Będą solidarnie budować nowe getta otoczone murami, będą przeprowadzać czystki etniczne, ludobójstwo, segregację rasową w komunikacji publicznej ? Solidarnie będą żerować na innych narodach, okradać ich za pomocą banków i ustawy 447?

Dodaj ogłoszenie