Śmieciowy problem mieszkańców ulicy Jurajskiej w Kielcach. Zalegające odpady i kontenery na chodniku

Mateusz DudekZaktualizowano 
Archiwum prywatne
Śmieci wysypujące się na ziemię z przepełnionych kontenerów stojących na chodniku obok altany i utrudniających poruszanie się mieszkańcom pobliskich bloków. Z takim problemem od pewnego czasu zmagają się mieszkańcy ulicy Jurajskiej w Kielcach. Administracja osiedla problem zna i próbuje działać, choć problem jest złożony.

O śmieciowym problemie jaki powstał na ulicy Jurajskiej na osiedlu Ślichowice II w Kielcach poinformował nas jeden z mieszkańców bloku numer 4. Okazuje się, że altana jest za mała i spora część kontenerów wystawiona jest na zewnątrz, blokując położony obok chodnik. Dodatkowo kontenery są przepełnione i śmieci zamiast w nich, lądują na ziemi.

- Śmieci się psują i walają po chodniku, co może spowodować, że wkrótce pojawią się tu na przykład szczury. Dodatkowo kosze śmietnikowe stoją na chodniku, więc osoba niepełnosprawna, czy matka z wózkiem z dzieckiem nie są w stanie przejść chodnikiem tylko muszą wchodzić na jezdnię, co może być niebezpieczne - powiedział nam jeden z mieszkańców pobliskiego bloku.

O komentarz do panującej sytuacji wokół altany przy Jurajskiej 4 zwróciliśmy się do administracji osiedla Ślichowice II. Usłyszeliśmy zapewnienia, że pracownicy podejmują działania zmierzające do poprawy sytuacji, jednak problem jest złożony.

- W ubiegłym tygodniu zwróciliśmy się pisemnie do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska odnośnie wywozu odpadów mieszanych z tej konkretnej altany i czekamy na reakcję - powiedział nam Tomasz Jas, zastępca kierownika administracji osiedli Ślichowice II oraz Zacisze. - Problem przepełnionych kontenerów w tej konkretnej altanie wynika jeszcze z jednej kwestii. Swoje śmieci wyrzucają tam, choć nie powinni, mieszkańcy i firmy z lokali znajdujących się w wybudowanym niedawno bloku Jurajska Plaza, którzy swoje kontenery mają w innym miejscu. Zwracaliśmy na to uwagę administracji tego budynku, jednak, jak widać, nie przyniosło to skutku - dodał.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Największy aquapark w regionie już na finiszu

Czy mógłbyś zostać handlowcem? Test


Ruszyła budowa wielkiej tężni solankowej w Busku


Najbardziej absurdalne i najśmieszniejsze podatki


Ile zarabiają Polacy? Sprawdź, czy wiesz!


ZOBACZ TAKŻE: Kupujemy głównie auta używane. Cena jednak nie jest najważniejsza przy wyborze

Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press

Wideo

Materiał oryginalny: Śmieciowy problem mieszkańców ulicy Jurajskiej w Kielcach. Zalegające odpady i kontenery na chodniku - Kielce Nasze Miasto

Komentarze 7

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
O
Olek
2019-06-13T11:11:42 02:00, obserwator:

Tomasz Jaz to jeden z nierobów który zawsze ma wytłumaczenie na wszelkie zp****e przez administracje sprawy. W Domatorze siedzi banda nierobów kasujących kasę. Zobaczcie jak wyglądają drogi na osiedlu nieocieplone bloki, cieknące dachy z których wiatr urywa blachy a czasem nawet i 200kg kominy spadają ludziom na balkon. Niedługo skończy zarząd nierobów z Domatora z prezesiem na czele tak jak zarząd spółdzielni na Stoku.

W życiu nie spotkałam takich nierobów ,nie dbają o wlascicieli ,mają wszystko w d...e .Tomasz Jas to bajcarz powinien sprzątać a nie urzędować. A co do urzedasow z A D M z Kredowej to naprawdę za co oni pasożyty biorą pieniądze.Paniusia z za biurka umie tylko krzyczeć Banda debili...

zgłoś
o
obserwator

Tomasz Jaz to jeden z nierobów który zawsze ma wytłumaczenie na wszelkie zp****e przez administracje sprawy. W Domatorze siedzi banda nierobów kasujących kasę. Zobaczcie jak wyglądają drogi na osiedlu nieocieplone bloki, cieknące dachy z których wiatr urywa blachy a czasem nawet i 200kg kominy spadają ludziom na balkon. Niedługo skończy zarząd nierobów z Domatora z prezesiem na czele tak jak zarząd spółdzielni na Stoku.

zgłoś
G
Gość

Jeśli Tomasz Jas z Domatora jest tak dobrze zorientowany w brakach kadrowych w spółkach miejskich i usprawiedliwia brak działań z ich strony, to niech sam weźmie łopatę w ręce, posprząta i wywiezie śmieci do Promnika. Za ten szmal, który mu płacą spółdzielcy ma twardo egzekwować prawa spółdzielców. Jeśli mu się ta robota nie podoba, to niechwypierdala na rzecznika przemęczonych kieleckich śmieciarzy.

zgłoś
G
Gość

cyt. "Wiemy jednak, że służby odpowiedzialne za gospodarkę odpadami w mieście mają poważne braki kadrowe". Żart jakiś?!!! Panie przejdź się Pan na Strycharską - pokojów z ludźmi od groma tylko chyba robić się nie chce

zgłoś
G
Gość
2019-06-12T19:25:06 02:00, Małgorzata:

Kiedy Prezydent i UM zajmą się wreszcie problemem odpadów

w Kielcach?! Nie wiadomo dlaczego urzędnicy twierdzą,że to sprawa mieszkańców.Nie mogą podmioty prowadzące działalność gospodarczą

/sklepy,firmy transportowe itd./ wyrzucać odpadów do pojemników przeznaczonych dla mieszkańców.To nie jest miejskie wysypisko śmieci.Kiedy wreszcie będzie obowiązek składania kartonów?Dlaczego w pojemniku na papier widoczne jest skrzyneczka drewnopodobna? Dlaczego nie ma reakcji ze strony patrolu ekologicznego SM? Dlaczego kubeł na tzw. odpady miękkie nie ma pokrywy? Co robi zarządca nieruchomości i służby sanitarne?Taki bajzel jest również w innych miejscach przy altanach ogólnodostępnych.W tym upale to dopiero jest cyrk, trzeba zakładać maski p/w gazowe. Ratunku!!

Tu nie trzeba masek p-gaz. Tu potrzebna jest twarda guma i wąskie drzwi dla obecnych włodarzy miasta. Bo głupi i błahy problem ze śmieciami staje się teraz sprawą nie do rozwiązania. A koszenie trawy w mieście - jest wręcz niewykonalne ... Czy teraz ta trawa nie jest koszerna ???... : )

zgłoś
M
Małgorzata

Kiedy Prezydent i UM zajmą się wreszcie problemem odpadów

w Kielcach?! Nie wiadomo dlaczego urzędnicy twierdzą,że to sprawa mieszkańców.Nie mogą podmioty prowadzące działalność gospodarczą

/sklepy,firmy transportowe itd./ wyrzucać odpadów do pojemników przeznaczonych dla mieszkańców.To nie jest miejskie wysypisko śmieci.Kiedy wreszcie będzie obowiązek składania kartonów?Dlaczego w pojemniku na papier widoczne jest skrzyneczka drewnopodobna? Dlaczego nie ma reakcji ze strony patrolu ekologicznego SM? Dlaczego kubeł na tzw. odpady miękkie nie ma pokrywy? Co robi zarządca nieruchomości i służby sanitarne?Taki bajzel jest również w innych miejscach przy altanach ogólnodostępnych.W tym upale to dopiero jest cyrk, trzeba zakładać maski p/w gazowe. Ratunku!!

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3