Psie Górki w Kielcach toną w śmieciach. Mieszkańcy znów się mobilizują, by je posprzątać

asZaktualizowano 
Psie Górki w Kielcach Wiktor Pierzak
Kolejne miejsce w Kielcach może odzyskać blask. Tym razem mieszkańcy chcą wspólnie posprzątać Psie Górki ze stert zalegających tam śmieci. Akcję za pośrednictwem Facebooka koordynuje młody kielczanin. Wcześniej w podobny sposób udało się w Kielcach posprzątać między innymi okolice góry Telegraf.

Psie Górki zna prawie każdy mieszkaniec Kielc. To zielony teren ze skałkami po dawnym kamieniołomie, położony w pobliżu centrum. W lecie służy kielczanom do spacerów, zimą najmłodsi szaleją tu sankach.

Niestety od lat zaniedbany teren służy niektórym za wysypisko. O to, by posprzątać zalegające tam sterty śmieci, wśród których dominują przede wszystkim szklane i plastikowe butelki, zaapelował na Facebooku młody kielczanin. - Mieszkam niedaleko, w związku z czym od zawsze często tamtędy przechodziłem. Od około roku staram się chodzić co sobotę, żeby pozbierać chociaż trochę śmieci, bo po prostu nie mogę patrzeć, jak zaśmiecony jest ten teren. Wybrałem Psie Górki dlatego, że są mi bliskie i uważam że dużo osób mieszka obok nich i mało kto zwraca na nie uwagę, a tak naprawdę chyba każdy uczył się tam jazdy na sankach – mówi Wiktor Pierzak. Dodaje, że w przyszłości chciałby organizować podobne akcje na innych terenach zielonych w mieście, jak Wietrznia czy Kadzielnia. – Dodam, że otrzymaliśmy wsparcie ze strony Zieleni Miejskiej, więc liczę że wszystko się uda i przyjdzie sporo osób do pomocy – zaznacza kielczanin.

Organizator akcji apeluje za pośrednictwem Facebooka: „Proszę o zabranie ze sobą worków, rękawiczek i wszelkich innych przedmiotów ułatwiających takie sprzątanie”.
Wielkie sprzątanie Psich Górek odbędzie się w sobotę, 6 kwietnia. Zbiórka na szczycie, w miejscu dawnego placu zabaw, o godzinie 12.

Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?

ZOBACZ TAKŻE: Koniec świata coraz bliżej? Naukowcy podają datę

Źródło:vivi24

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.04.08 07:04:14

Niestety , problem jest i bedzie dopoki miasto nie zaintersuje sie tym terenem na powaznie. Od wielu lat sa tylko fantastyczne wizje, a zule i mlodzierz maja teren na ktorym prawo nie obowiazuje. Ile razy mozna wzywac Straz Miejska do pijanstwa konczacego sie tluczeniem butelek i wycinaniem mlodych drzew na ogniska ??? To prawie centrum miasta , a zainteresowania Urzedu Miasta nie widac.

2019.04.04 13:32:30

Jak już tam będziecie, to zobaczycie pościnane końcówki gałęzi choinek, i innych gatunków drzew. Te gałęzie zostały na górkę przez okolicznych mieszkańców, nie trzeba być detektywem, żeby zobaczyć kto ma u siebie choinki i inne drzewa.... Mieszkańcy śmiecą, a ktoś organizuje "Czyszczenie Psich Górek" dobre... bardzo dobre... Trzeba być troszkę niemądrym , żeby wyrzucać odpady roślinne przez drogę, i udawać, że "to nie moje", "to nie ja" . Mieszkają tam ludzie bogaci, ale mało inteligentni...

2019.04.04 11:00:06

A miasto co? Bezradne? To po co są władze i służby miejskie? Może niech zatrudnią tych sprzatajacych spolecznie, przynajmniej beda wiedziec, jak dzialac za pensje.

2019.04.04 10:13:54

Czyli akcja ma błogosławieństwo władz miasta, ale same władze nie zorganizują sprzątania. Bardzo sprytne, czekać, aż lud odwali za ciebie robotę.

2019.04.03 10:39:50

Nie lepirj uruchomic straz obywatelska Kupic ze dwa bulteriery i pk pupci je puscic

2019.03.28 09:16:52

...tak jest lepiej jak bylo kiedys lud miejski oknami wyrzucal worki smieci bo mu nie chcialo sie do altanki zejsc i wrzucic do kosza...

2019.03.27 22:49:25

Herr Venta - larum tu grają, a ty się nie zrywasz...

szabli nie chwytasz? na koń nie siadasz?

Jakżesz to tak ?

Kielce umiłowane olewasz ?

I Górki Psiowe na zatracenie wodzisz ?

: ))

Bo germańska wrażliwość nakazuje panu tylko

podnosić ceny biletów MPK w stadt Kielce ?

Czekamy więc z utęsknieniem na kolejne

"bonusy" z nowych ustaw miejskich.

Nie głosowałem na pana,

mam więc czyste sumienie, aby krytykować

głupotę, jaką pan obecnie reprezentuje !

Lubawskiego nie tolerowałem, ale pan jest

podwójnym Lubawskim.

I nie wspominam tu już o żadnych

Suchańskich, Papajach i jakiś Bursztajnach,

Blumsztajnach, czy innych Lwach Trockich.

Bo gówno mnie obchodzi ta wasza lewacka

"karuzela".

Wiem jedno - "chłop na zagrodzie równy

wojewodzie",

a "kozodój" - równy Wzgórzom Golan.

2019.03.27 22:26:42

A może niech każdy zacznie od siebie!!! Warto organizować takie akcje, ale miasto powinno też się włączyć!!!

2019.03.27 21:20:45

My posprzątam a patologia alkoholików znowu zrobi syf bo to oni bezkarnie tam piją i syfią. I nikt tego nie widzi ...

2019.03.27 19:55:19

Kielce stają się słynne w Polsce z tego brudu.Obowiązuje zasada "nie ważne czy dobrze czy źle byle o nas mówili". Mieszkam w Szczecinie i oglądam filmy z Kielc na YouTubie. Dobrze,że nie wszyscy się godzą z taką sytuacją.Kielczanie wstyd!!!

2019.03.27 19:50:22

Zmusić obszczymurków,żeby sprzątali po sobie zamiast drzeć mandaty na oczach policjantów. Trzeba się przyjrzeć warunkom wydawania koncesji dla sklepu monopolowego Żeromskiego 51.Przecież nie wolno pić alkoholu w miejscach publicznych. Na Psich Górkach zbiera się "towarzystwo" z połowy miasta.Osoby odpowiedzialne za ten stan rzeczy i policja o tym doskonale wie.

2019.03.27 18:24:23

Czy o porządek w obrębie posesji nie powinien zadbać właściciel? Co z porządkiem na terenach miejskich. Miasta nie stać na bieżące sprzątanie? czemu straż miejska nie wlepia mandatów za ten syf....

2019.03.27 18:21:24

Oj Kielczanie-miasto wojewódzkie a taki nieporządek. Jestem z innej części Polski,sympatyzowałam z Kielcami dopóki nie obejrzałam filmików na Youtube poświęconym śmieciom walającym się w różnych częściach miasta, podobno też w centrum. Aż nie wierzę w to, co obejrzałam. Kto powinien się wstydzić ? mieszkańcy, straż miejska, służby porządkowe. Mieszkam w znacznie mniejszym mieście nie pretendującym do miana "wojewódzkiego" ale taki bałagan jest nie do pomyślenia. Fe! i kto to powinien posprzątać?

2019.03.27 16:26:02

Ciekawe kto posprząta Psie Pole pod Ostrą Górką należące podobno do firmy Anna-Bud?Może by Straż Miejska przymusiła kogoś?