"Solidarność" rolnicza ogłosiła pogotowie strajkowe w proteście przeciwko zaniżaniu cen skupu zbóż. "Apelujemy do spółek skupujących, aby przestały stosować lichwiarskie ceny" - powiedział na konferencji prasowej ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
"Solidarność" rolnicza ogłosiła pogotowie strajkowe w proteście przeciwko zaniżaniu cen skupu zbóż. "Apelujemy do spółek skupujących, aby przestały stosować lichwiarskie ceny" - powiedział na konferencji prasowej przewodniczący NSZZ Rolników Indywidualnych senator Jerzy Chróścicki.

Zapowiedział, że zwróci się do pozostałych związków zawodowych rolników o przyłączenie się do pogotowia. Zdaniem "Solidarności" rolniczej spółki powinny też zaprzestać odsyłania na następny dzień rolnika, który przywiózł towar do skupu, gdyż wtedy koszty transportu przewyższają kwoty uzyskane z jego sprzedaży.

Przedstawiciele związku zarzucali ministerstwu rolnictwa bezczynność. W ich ocenie dzisiejsze spotkanie władz związku z ministrem rolnictwa nic nie dało. Zdaniem związkowców rząd powinien interweniować wobec nieuczciwych praktyk podmiotów skupujących.

Senator Jerzy Chróścicki poinformował, że jeśli pogotowie strajkowe będzie nieskuteczne, wówczas - za dwa tygodnie - związek rozważy przejście do aktywnej fomy protestu.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!