Po przejściu ulicą Działkową w centrum Kielc pieszy jest cały w... błocie (ZDJĘCIA)

- To jest skandal, co dzieje się na ulicy Działkowej w Kielcach, która znajduje się blisko centrum miasta. Nie ma tam nawierzchni a ludzie proszą o nią o kilkudziesięciu lat – napisała do nas czytelniczka. Niestety tak zostanie - miejska instytucja odpowiedzialna za drogi nie zamierza robić nic, by poprawić los mieszkańców.

- Ulica od kilkudziesięciu lat jest gruntowa, a mieszkańcy nie mogą doprosić się jej budowy, położenia asfaltu czy wybrukowania – dodaje czytelniczka. – Droga jest najgorsza ze wszystkich w okolicy. Na każdej ulicy jest asfalt lub kostka brukowa a u nas same dziury.

Dodaje, że kilka tygodni temu Miejski Zarząd Dróg próbował poprawić jej stan. – Została wysypana jakaś glina lub czymś podobnym. Maszyna wyrównała ten materiał i na tym prace się zakończyły - opisuje. - Teraz jest gorzej niż przed tą poprawą nawierzchni. Nie da się przejść po ulicy, ponieważ na całej drodze jest błoto a nie ma chodnika. Po przejściu ulicą Działkową, od ulicy Dąbrówki do Kolberga człowiek wygląda, jakby wyszedł z budowy - dodaje.

Niestety Miejski Zarząd Dróg w Kielcach nie ma pieniędzy na budowę ulicy Działkowej.

- Na chwilę obecną inwestycji polegającej na przebudowie ulicy Działkowej nie ma ani w projekcie budżetu na 2019 rok, ani w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Miasta. Ulica będzie poddawana tylko bieżącemu utrzymaniu i naprawom- wyjaśnia Jarosław Skrzydło rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg. – Nic więcej nie możemy zrobić.

Czy znasz te niezwykłe fakty z życia gwiazd? Nasz plotkarski quiz może cię zaskoczyć!

ZOBACZ TAKŻE: FLESZ DNI WOLNE 2019

Źródło:vivi24

Wideo

Agata Kowalczyk

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

08.01.2019, 05:13

Zrobią szybciutko bo osiedle bloków się tam szykuje.
Z drugiej strony osiedle straci kameralność, przez duży ruch, który będzie panował na tej ulicy.

07.01.2019, 16:40

Koniecznie powinni zrobić tam drogę. Jest to bardzo dobry skrót na Kolberga. Wszyscy kierowcy jak i ja wybiorą tam przejazd odciążając Chrobrego i Łokietka.

05.01.2019, 23:56

Chciałabym nadmienić, że tą ulicą poruszają się nie tylko piesi. W godzinach rannych i między godz.15-16-ą odbywa się tą drogą olbrzymi ruch samochodowy (ze Ślichowic, Dalni i Czarnowa w kierunku Herbów i innych osiedli i odwrotnie), co zapewne zmniejsza korki na ul. Grunwaldzkiej i Jagiellońskiej.

pewnie że prawie jak na marszałkowskiej w warszawie tyle aut , dlatego nie wolno wydawać warunków zabudowy na to blokowisko co ma niby tam powstać , najpierw niech deweloper zrobi drogę a potem bloki

04.01.2019, 18:39

Chciałabym nadmienić, że tą ulicą poruszają się nie tylko piesi. W godzinach rannych i między godz.15-16-ą odbywa się tą drogą olbrzymi ruch samochodowy (ze Ślichowic, Dalni i Czarnowa w kierunku Herbów i innych osiedli i odwrotnie), co zapewne zmniejsza korki na ul. Grunwaldzkiej i Jagiellońskiej. Zainwestowanie w tę ulicę przyczyniłoby się do poprawy komunikacji w Kielcach. Może jakiś specjalista od komunikacji zainteresowałby się problemem!

04.01.2019, 15:49

10 bloków drogi Panie po 5 pięter

03.01.2019, 18:41

Ciekawe czy urzędasy byliby tacy mądrzy gdyby przyszło im co dzień pokonywać tą ulicę pieszo buty po przejściu tamtędy nadają się do śmietnika, wyrwy takie że strach autem ominąć dziurę bo wpada się w jeszcze gorszą...auta jadąc chlapią niemiłosiernie błotem także miło jest później mieć urąbaną kurtkę i ubranie...zresztą latem kurz że okien nie można otworzyć...a co do inwestycji to pewnie jak przejdzie zabudowa w postaci tych 5 bloków to i droga pewnie powstanie ale czy w zabudowie jednorodzinnej muszą powstać molochy... Brak słów...

03.01.2019, 13:24

Proponuję sprawdzić odcinek B.Chrobrego - droga do szkoły, która nie ma chodnika. Dzieci idą przy wieżowcach ulicą.

03.01.2019, 11:47

gorszy jest odcinek działkowej od piekoszowskiej do dąbrówki , ale tam pan kamil nie ma jeszcze działek na inwestycje,

03.01.2019, 11:39

Na tej Działkowej to raj jest. Ciekawsza sytuacja jest na ulicy Artwińskiego, a dokładniej odcinek między ul. Podklasztorną, a ul. Gwarków. Po uczynieniu parkingu przy onkologii płatnym, w godzinach 8-15 wcześniej wspomniany odcinek jest zapełniony samochodami które roznoszą błoto po całej ulicy, nie ma żadnych chodników, ogólnie bagno.

03.01.2019, 11:23

co do inwestycji P. Suchańskiego to wiecej plotek na ten temat,
nic nie jest robione w tej sprawie
a tam wybudowany jest kanal burzowy a studzienki zasypane gliną;-))
nie ma chodników, błoto i dziury ...

03.01.2019, 10:51

Jeżeli ulica Działkowa nie jest przewidziana do remontu w najbliższych latach to proszę tam zrobić nawierzchnię z destruktu!! Na starej bazie MPK na Pakoszu jest cały destrukt z ul. Wapiennikowej, proponuję zebrać stare kruszywo z ul. działkowej i wykonać 20 cm warstwę z destruktu !!
A chodnik też można zrobić ze starej kostki brukowej którą należy rozebrać przy nowych inwestycjach.
Da się, tylko że destrukt z Wapiennikowej poszedł na wyrównanie terenów na dawnej bazie MPK.
MZD jest jak rutinoscorbin - nie pomoże ani nie zaszkodzi :)

03.01.2019, 10:09

Przecież na tej ulicy będzie inwestycja Pana Kamila Suchańskiego, który jest przewodniczącym rady miasta Kielc... tylko nie narzekajcie później jak ci z Łokietka, że mają duży ruch samochodów jak dowali wam 600 mieskań po sąsiedzku ...

03.01.2019, 07:56

brawo Panie Prezydencie Wenta ładować tą ciemną tłuszczę w kiszkę stolcową aż im z boleści wywinie na drugą stronę i dokręcać im śrubę nie patrząc na gwint aż im gały na wierzch wyjdą to może nabiorą rozumu

03.01.2019, 06:30

Spokojnie , Pan Prezydent wrócił z nart - zajmie się pracą....nie opuści was,

02.01.2019, 23:00

W centrum … Nienormalna baba.

02.01.2019, 21:38

Przyjedziecie na Kąpielową przy Okrzeii jeszcze gorzej a radni w dupie mają wszystko.

02.01.2019, 19:25

bez nerwów tam na tej Działkowej niedługo Suchański wybuduje tam osiedle i będziecie mieć drogę

02.01.2019, 19:10

To samo nowowybudowana ulica Morcinka od strony Domaszowic.