Plener fotograficzny na Kadzielni. Oto efekty! Zobacz niesamowite zdjęcia

AWA

Są już efekty pracy fotografów, którzy w lutym brali udział w ciekawym plenerze na kieleckiej Kadzielni. Kiedy zrobiło się już całkiem ciemno, aparaty na statywach pracowały na długim czasie naświetlania.

Najbardziej do gustu fotografującym przypadła płonąca wełna stalowa, z której sypały się iskry tworząc magiczny spektakl. Wirował nią Bartosz Świtek ze Świętokrzyskiego Klubu Alpinistycznego zawieszony na tyrolce. Organizatorami wydarzenia byli Michał Kumór (Aktywne Kielce, Pstrykofotografia) i Bartosz Świtek (Tyrolka na kadzielni) przy wsparciu Fundacji WLK4.

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

16.03.2019, 20:31

@pl-owiec jaki konkurs?

11.03.2019, 10:29

Czyli za dnia Kadzielnia jest niefotogeniczna i nie warto jej pokazywać. Myślałem, ze w konkursie chodzi o rezerwat a nie o pokaz sztucznych ogni.

11.03.2019, 07:51

A więc wyjaśniliśmy sobie wszystko.Tylko "ED" NIC na ten temat nie wie.No cóż-najłatwiej to po najmniejszej linii oporu,aby odsiedzieć kilka godz. w robocie za biurkiem.

10.03.2019, 22:15

Pogadaliśmy jak ślepy z głuchym. Napisałeś o kolorze niebieskim , ja o turkusowym. A przecież to niemal to samo. Chodziło mi o kolor szmaragdowy - bardziej zielony niż niebieski. Tak jak nazwa jeziorka z dawnych czasów. Ta woda która będzie wykorzystywana na potrzeby wodospadu jest ' zasilana" wodami opadowymi oraz wodą infiltrowaną z rzeki Silnicy co też sprawia , że jej barwa odbiega od Jeziora Szmaragdowego, które było zasilane głównie przez wody podziemne z dewońskiego poziomu wodonośnego.

10.03.2019, 20:45

Drogi Aktywisto. Wiem ile i kiedy było dużo wody bo się w niej kąpałem wraz kumplami z ul. Nowotki , mimo zakazów. Głębokość sięgała w najniższym wyrobisku , za kinem Skałka od 8 do 10 m. I była turkusowa !!!!! A jak zaszło słońce niebieska. Mniejsza z tym. Wcale nie znikła nagle, tylko stopniowo . Poziom obniżał się miesiącami. Na początku lat osiemdziesiątych - radość - poziom ponownie zaczął się podnosić. Nie na długo. Istnieje kilka teorii o przyczynach tego zjawiska. M.in taka , że to naturalne rozszczelnienie w tego typu skale, albo obniżenie poziomu wód gruntowych spowodowane działalnością licznych kopalni na południe od Kielc. Jestem na Kadzielni codziennie i obserwuje dziwne zjawiska dotyczące poziomu wody. Ubiegła zima była mniej śnieżna i deszczowa , a woda - bardzo duża kałuża- pojawiła się i utrzymywała jeszcze w czerwcu niemal do nowo budowanej kładki. Oczywiście poziom do kostek. W tym roku suchutko , a wydaje się , że było więcej śniegu. Nie wiem... Co do krystalicznej czystości. Powtórzę - jakie dno takie wrażenie czystości. To woda podskórna, stojąca. Bez możliwości samooczyszczenia. Ale i kiedyś tak było, tylko dno było nie zarośnięte i efekt zawdzięczaliśmy skalnemu dnu. Pozdrawiam i do zobaczenie na Kadzielni. Zawsze jestem na rowerze.

10.03.2019, 19:36

Gościu z 18:63. Woda na Kadzielni była błękitna.BARDZO CZYSTA.IByło jej dużo(wysoki poziom).Pewnego dnia nagle znikła i zostało to,co dzisiaj widzimy.Podobno w okolicach Kadzielni robili odwierty i gdzieś dowiercili się do wód gruntowych od tego jeziorka.I został syf.

10.03.2019, 19:34

Świetny efekt.

10.03.2019, 18:53

Do Aktywisty
Woda na Kadzielni nigdy nie była błękitna tylko miała odzień turkusowy. A to ze względu na związki siarki znajdujące się w skale wapiennej. Dopóki dno nie zarosło i się nie zamuliło kolor wody taki był. Jakie dno taki odcień wody. A woda , jak woda . Zawsze taka sama.

10.03.2019, 17:23

Piękny artykuł :) Ciesze się, że możemy się podzielić fotami z rzeszą czytelników :))) Dziękuje :)

10.03.2019, 16:53

Tylko brak krystalicznej,błękitnej wody.Jest gnojówka.