Parkowanie na Barwinku tylko z identyfikatorem, inni dostają mandaty [ZDJĘCIA]

RedakcjaZaktualizowano 
Na Barwinku zmieniły się zasady parkowania. Na teren osiedla mogą wjeżdżać tylko mieszkańcy z identyfikatorami. Aleksander Piekarski
Na Barwinku zmieniły się zasady parkowania. Na teren osiedla mogą wjeżdżać tylko mieszkańcy, którzy mają identyfikatory. Inni dostają mandaty.

-Mieszkamy na Barwinku od 35 lat i parkujemy zawsze w tym samym miejscu. A dzisiaj mąż dostał mandat 50 złotych i 5punktów- zadzwoniła do nas pani Maria. -Byliśmy w Straży Miejskiej, gdzie spotkaliśmy około 20 osób z osiedla. Wszyscy przyszli w tej samej sprawie, otrzymali mandat za parkowanie, bo pojawił się znak zakazu.

Telefonów o podobnej treści od mieszkańców Barwnika otrzymaliśmy w poniedziałek kilkanaście. Straż Miejska przyznaje, że interweniuje na Barwinku prawie codziennie. – Mamy mnóstwo telefonów w sprawie osób wjeżdżających na uliczki osiedlowe mimo zakazu ruchu i parkujących bez identyfikatora. Musimy interweniować. Co dzienne wystawiamy kierowcom po kilkanaście a nawet kilkadziesiąt wezwań na komendę - przyznaje Maria Plutka, rzeczniczka prasowa Straży Miejskiej w Kielcach. – W osiedlu zmieniły się zasady ruchu i parkowania. Wprowadzono strefę ruchu, wjeżdżać do niej mogą tylko mieszkańcy zaopatrzeni w identyfikator. Niestety nie wszyscy mieszkańcy wzięli je z administracji i stąd problemy.

ZOBACZ TAKŻE: Flesz – pszczoły wymierają grozi nam głód

v1">

Źródło: vivi24

Kierownik Administracji Osiedlowej Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier”, Ryszard Mazur przyznaje, że nowe zasady parkowania wprowadzono na prośbę mieszkańców Barwinka a obowiązują one już od marca. - Lokatorzy skarżyli się, że na miejscach postojowych przy naszych blokach parkują obcy ludzie, którzy nie należą do naszej spółdzielni, na przykład z budynków deweloperskich. A dla naszych mieszkańców brakowało miejsc – przyznaje. - Dlatego zmieniliśmy zasady parkowania. Wprowadzono projekt organizacji ruchu, który przygotowała zewnętrzna firma. Zapewnił on dojazd do każdego bloku oraz parkingi, tam gdzie to było możliwe. Przy każdym placu ustawiono znak zakazu ruchu z wyłączeniem, budynku, przy którym się znajduje. Lokatorzy powinni parkować przy swoich blokach. Aby korzystać z tych miejsc konieczne jest posiadanie identyfikatora. Można go otrzymać u nas, w administracji. Do tej pory wydaliśmy koło 1200 plakietek a jesteśmy przygotowani na 5 tysięcy.

Identyfikator jednak nie gwarantuje miejsca na spółdzielczym parkingu, tylko pozwala zostawić auto, jeśli jest wolne miejsce. - Dla wszystkich mieszkańców nie wystarczy miejsc parkingowych przy blokach. Pozostali mogą zostawiać samochody przy drogach miejskich okalających osiedle. Tam nie zmieniły się zasady. Te miejsca są dostępne dla wszystkich- dodaje.
Zapewnia, że wprowadzenie nowych zasad parkowania zostało poprzedzone szeroka akcja informacyjną.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Te imiona kiedyś były obciachem, a teraz biją rekordy popularności


Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia



Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy



10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu



Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają



Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking



Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


ZOBACZ TAKŻE: Flesz – pszczoły wymierają grozi nam głód

v1">

Źródło: vivi24

Wideo

Materiał oryginalny: Parkowanie na Barwinku tylko z identyfikatorem, inni dostają mandaty [ZDJĘCIA] - Kielce Nasze Miasto

Komentarze 38

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
H
Hhaha

To prawda jeszcze 5 barwinek nie ma parkingu . Inne bloki jakoś umiały zadbać o parking, aby żyło się lepiej. I ciekawe gdzie teraz będą parkować z 5ki. I po co im identyfikatory ha😂🤣😂🤣😂jak miejsca brak.

zgłoś
N
Nr5blok

Niech durni mieszkańcy barwnie nr 5 pozwolą zrobić sobie parking a nie staruchy nie wyrażają zgody. Taki plac przed blokiem a sami jeżdżą pod inne bloki parkować bo u Ciebie nie chcą parkingu. Kto chce drzew to do lasu. Ile razy samochód miałem zarysowany bo ciasno bo miejsca nie ma. Jak kiedyś pr,wyjedzie straż pożarna to tylko zagra jak zgranie wszystkie samochody co zaparkowane wzdłuż bloku na ulicy. Bo parkingu nie można się doprosic

zgłoś
G
Gość

Podatek ekologiczny od starych aut rozwiąże problem natychmiastowo. W całej Polsce.

zgłoś
G
Gość
2019-05-31T20:01:27 02:00, Gość:

Jest to wspaniały pomysł, od 2 tygodni mogę zaparkować wieczorem pod blokiem, latami było to dla mnie ogromnym problemem. Brawo Prezes. Brawo.

Pani prezesko prosze nie pisać sobie samochwalczych komentarzy żenada

zgłoś
G
Gość

Jest to wspaniały pomysł, od 2 tygodni mogę zaparkować wieczorem pod blokiem, latami było to dla mnie ogromnym problemem. Brawo Prezes. Brawo.

zgłoś
G
Gość
2019-05-28T09:57:03 02:00, Źmior:

Zarząd Pioniera chyba nie mieszka na tym osiedlu...

Polecam grę umysłową: Jesteś chory, niekoniecznie stary albo właśnie urodziłaś dziecko i ktoś z twojej rodziny ma przyjechać po Ciebie lub do Ciebie. Ponieważ nie może zaparkować pod blokiem musisz z nogą w gipsie, z dzieckiem na ręku, o kulach czy z gorączką drałować przez kilka ulic do zaparkowanego samochodu...

A do tej pory było lepiej? Zupełnie tak samo musiałam chodzić do swojego bloku... z dzieckiem i zakupami bo pod blokiem TKI TBU TST... i inne takie. Czasami na 2 pokojowe mieszkania przypadają 4 osoby wynajmujące mieszkanie i każda ma samochód. Dlaczego ja akurat posiadając z mężem jeden samochód mam szukać miejsca po ulicach? A gównoburze robią właśnie wynajmujący i mieszkańcy deweloperki. Dla gości też są identyfikatory. Wystarczy czytać to co SMP ogłasza...Pomysł nie dokońca dopracowany ale popieram.

zgłoś
G
Grzesio
2019-05-30T12:00:16 02:00, Mieszkaniec Kielc:

Posiadający takie identyfikatory winni mieć zakaz parkowania w innych miejscach na terenie Kielc z wyłączeniem parkingów płatnych.Rodzina jak zechce odwiedzić takiego delikwenta (członka Spółdzielni Pionier ) może przyjechać do niego tylko autobusem lub busem.Świetne pomysły maja w tym Pionierze.Każdy kto zobaczy samochód z takim identyfikatorem parkujący w mieście poza miejscami parkingu płatnego ma obowiązek zgłosić to Straży Miejskiej.Pan Suchański jako Przewodniczący przygotuje odpowiedni projekt Uchwały RM.

Proponuję zmienić nazwę tej Spółdzielni na "Zagryziaków" już dawno się im to należy.Tam awantury miedzy członkami tej Spółdzielni trwają od co najmniej 30 lat.Co znajdzie się następny "umysłowy" to popiera swoje racje a racja jest jak dupa każdy ma swoją.

zgłoś
M
Mieszkaniec Kielc

Posiadający takie identyfikatory winni mieć zakaz parkowania w innych miejscach na terenie Kielc z wyłączeniem parkingów płatnych.Rodzina jak zechce odwiedzić takiego delikwenta (członka Spółdzielni Pionier ) może przyjechać do niego tylko autobusem lub busem.Świetne pomysły maja w tym Pionierze.Każdy kto zobaczy samochód z takim identyfikatorem parkujący w mieście poza miejscami parkingu płatnego ma obowiązek zgłosić to Straży Miejskiej.Pan Suchański jako Przewodniczący przygotuje odpowiedni projekt Uchwały RM.

zgłoś
G
Gość

Pretensje do Przewodnicząvcej Rady Nadzorczej SBM PIONIER -

To ANNA TŁUSZCZ winna całemu zamieszaniu

zgłoś
G
Gość

to ograniczanie wolności, przyjedzie do mnie znajoma samochodem z małym dzieckiem ma nie wiadomo gdzie stawiać i jaki kawał tachać bagaż noworodka - czy ktoś już upadł na głowę, a my mamy latać po identyfikatory, niech zrobią na osiedlu więcej miejsc parkingowych, a nie zakazy ustawiają, to osiedle a nie park

zgłoś
G
Gość

SBM Pionier "uszczęśliwiła" w ten sposób również mieszkańców Os. Kochanowskiego. Na Os. brakuje miejsc parkingowych co wielokrotnie mieszkańcy zgłaszali SBM. Wprowadzenie tzw. org. ruchu niestety nie przyniosło dodatkowych miejsc do parkowania, wprost przeciwnie postawiono za to kilka dodatkowych znaków zatrzymywania się, czym, ilość miejsc do parkowania się zmniejszyła.

Pomysł z wpr. org. ruchu na Osiedlu przyniósł więcej szkody niż pożytku, Nie dość, że wydano na to nasze pieniądze, to jeszcze skłócono ludzi. Tu Spółdzielnia doprowadziła do podziału lokatorów na dwie kategorie mieszkańców- tych uprzywilejowanych (tzw.ogrodzonych), którym się wszystko należy i tych gorszych ( z bloków nieogrodzonych)- II kategorii, która krąży po osiedlu i szuka wolnego miejsca do zaparkowania, a nie znajdując, parkuje na zakazie, bo jakie ma wyjście? Na Os, Kochanowskiego też nie brakuje "pilnowaczy" którzy wzywają Straż Miejską , która nakłada mandaty, zakłada blokady. Czy to jest normalne. Zarządca swoimi decyzjami powinien integrować mieszkańców, a nie dzielić. Wprowadzenie tzw. organizacji ruchu na terenie Osiedlu, to kuriozum. Można by rozważyć taką możliwość ale np. w Centrum, gdzie znajdują się urzędy i inne instytucje, których położenie może utrudniać życie mieszkających tam ludzi. Ale wprowadzenie org. ruchu na osiedlu i to znacznie oddalonym od Centrum to nieprzemyślana i błędna decyzja. Nas uszczęśliwiono dodatkowo, bo oznakowano i podpisano altany śmietnikowe wg nr bloków (i to chyba losowo i według czyjegoś widzimisię). Mieszkam tu po kilkanaście lat i okazuje się, że nie mogę wyrzucać śmieci do śmietnika, do którego mam najbliżej ok. 10 metrów, ponieważ wyznaczony dla mnie śmietnik znajduje się ok. 40 metrów dalej. Nawet Bareja nie wpadł na taki pomysł.

zgłoś
G
Gość
2019-05-28T19:48:25 02:00, maino:

Czy Domator na Ślichowicach również może wprowadzić takie zasady, czy tam większość dróg należy do miasta a nie spółdzielni?

Daj spokój, identyfikatory to przesada, przecież nikt z Sienkiewicza ani innego osiedla nie parkuje na Ślichowicach, hehe. Ludzie Barwinka powariowali i też chcesz tę głupotę powielać.

zgłoś
B
Blok nr 5

Żadne identyfikatory nie rozwiążą problemu. Jedne już było 3 lata temu, pieniądze w błoto wyrzucone, kto za to zapłacił? pewnie my wszyscy, w czynszu... Jedyne rozwiązanie to zwiększenie ilości miejsc parkingowych.. Ale na to nie ma zgody miłośników zwierząt bo ich pieski nie miałyby gdzie srać...

zgłoś
P
PreczZDeveloperamiKurwami
2019-05-27T21:07:00 02:00, MIESZKANIEC 42:

Polak Polakowi , kielczanin kielczaninowi, i mieszkaniec Barwinka mieszkańcowi Barwinka WILKIEM !!!! Ludzie z Pioniera, traktujecie mieszkańców nowego bloku jak zło konieczne. Tekst o ludziach z "budynków Deweloperskich" jest bardzo słaby. Ludzie też kupili tu mieszkania i mieszkają na wspólnym osiedlu i co , mają udawać że są na innej planecie? Wam też przybyły nowe sklepy gdzie robicie zakupy , przychodnia gdzie się leczycie - co nie korzystacie z tego ??!! Już dawno nawet bez tego nowego Bloku i tak miejsc jest za mało... albo aut za dużo .Ale to nie jest rozwiązanie... Takie zasady prowokują konflikty a spółdzielnia PIONIER robi wszystko co może aby pokazac jakie "chamy" tam ustalają zasady. Przykład pierwszy działania na złość to akcja ze śmietnikiem pod oknami nowego Bloku.A teraz z tymi miejscami nr2. . Rozwiązujcie problemy , myślcie nad nowymi miejscami a nie wprowadzajcie konfliktowe rozwiązania, najtańsze , najprostrze , nie wymagające myślenie !!!! szkoda słów aby opisywać te komunistyczne PRL-owskie myślenie. wstydźcie się PIONIERZY !!!

2019-05-27T23:32:54 02:00, Gość:

Akcja ze śmietnikiem ? Może mamy za własne pieniądze remontować śmietnik, który deklarowała się wyremontować wspólnota ? Powycinaliście piękne drzewa ... Korzystacie z całej infrastruktury na którą my płacimy, co miesiąc...sklepy ,dziękujemy. Jest ich sporo na osiedlu i przychodnie tez są. Zabieracie nam miejsca parkingowe i uzurpujecie sobie prawo do krytyki naszych zasad. Niestety to Wy musicie się dostosować.

2019-05-28T20:24:32 02:00, Gość:

Boże! Wprowadzili się ludzie do nowego bloku i teraz się mają dostosować do warunków jakiejś cholernej komuny! Współczuję nowym mieszkańcom

No muszą. Przecież nikt im nie kazał kupować tam mieszkania, skoro wiedzieli, że nie będą mieli gdzie parkować.

zgłoś
G
Gość
2019-05-27T21:07:00 02:00, MIESZKANIEC 42:

Polak Polakowi , kielczanin kielczaninowi, i mieszkaniec Barwinka mieszkańcowi Barwinka WILKIEM !!!! Ludzie z Pioniera, traktujecie mieszkańców nowego bloku jak zło konieczne. Tekst o ludziach z "budynków Deweloperskich" jest bardzo słaby. Ludzie też kupili tu mieszkania i mieszkają na wspólnym osiedlu i co , mają udawać że są na innej planecie? Wam też przybyły nowe sklepy gdzie robicie zakupy , przychodnia gdzie się leczycie - co nie korzystacie z tego ??!! Już dawno nawet bez tego nowego Bloku i tak miejsc jest za mało... albo aut za dużo .Ale to nie jest rozwiązanie... Takie zasady prowokują konflikty a spółdzielnia PIONIER robi wszystko co może aby pokazac jakie "chamy" tam ustalają zasady. Przykład pierwszy działania na złość to akcja ze śmietnikiem pod oknami nowego Bloku.A teraz z tymi miejscami nr2. . Rozwiązujcie problemy , myślcie nad nowymi miejscami a nie wprowadzajcie konfliktowe rozwiązania, najtańsze , najprostrze , nie wymagające myślenie !!!! szkoda słów aby opisywać te komunistyczne PRL-owskie myślenie. wstydźcie się PIONIERZY !!!

2019-05-27T23:32:54 02:00, Gość:

Akcja ze śmietnikiem ? Może mamy za własne pieniądze remontować śmietnik, który deklarowała się wyremontować wspólnota ? Powycinaliście piękne drzewa ... Korzystacie z całej infrastruktury na którą my płacimy, co miesiąc...sklepy ,dziękujemy. Jest ich sporo na osiedlu i przychodnie tez są. Zabieracie nam miejsca parkingowe i uzurpujecie sobie prawo do krytyki naszych zasad. Niestety to Wy musicie się dostosować.

Boże! Wprowadzili się ludzie do nowego bloku i teraz się mają dostosować do warunków jakiejś cholernej komuny! Współczuję nowym mieszkańcom

zgłoś
Dodaj ogłoszenie