Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Niezwykłe zdjęcia ogrodu botanicznego w Kielcach [GALERIA]

Agata Kowalczyk
Na niedzielę, 28 kwietnia zaplanowano otwarcie Ogrodu Botanicznego po zimowej przerwie. Na zwiedzających czeka moc atrakcji.

Budowa południowej części Ogrodu Botanicznego trwała całą zimę. Powstały trzy zbiorniki wodne wyposażone w kładki, mola i podesty oraz wodospad. – W każdym zbiorniku są trzy poziomy głębokości - 50, 100 i 150 centymetrów, a w jednym jest 5 centymetrowa płycizna.  Takie zróżnicowanie dna jest związane z wymaganiami roślin, które zostaną tam posadzone – mówi Katarzyna Socha, kierownik Ogrodu Botanicznego. – Oczka są gotowe. W maju zaczniemy wpuszczać wodę ( na razie jest w nich tylko opadowa), ale nie do pełna. Na początek wypełni ona 2/3 głębokości zbiorników, aby móc posadziliśmy rośliny. Będziemy je  umieszczać w specjalnych koszach, aby nadmiernie się nie rozrosły. Potem dolejemy wody do pełna. 

Tę część Ogrodu będzie można oglądać dopiero we wrześniu, ponieważ trzeba jeszcze  rozstrzygnąć przetarg na zagospodarowanie  terenu wokół oczek. W ich pobliżu powstaną dwa ogrody: japoński i orientalny a także  taras widokowy. 
Natomiast od niedzieli, 28 kwietnia będzie można oglądać północną część  Ogrodu, która była dostępna także w ubiegłym sezonie. – Na ten dzień przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. Będą pokazy  sokolnicze o godzinie 11 i 15, trwające około godzinę. Sokolnicy przywiozą cztery ptaki, sowę, puchacza, sokoła i jastrzębia – dodaje. - Po pokazie będzie można wziąć ptaka na rękę czy zrobić z nim zdjęcie. - W ramach biletu, bez dodatkowej opłaty proponujemy zwiedzanie Ogrodu z przewodnikiem. Wejścia dla zainteresowanych będą o każdej parzystej godzinie: 10, 12, 14 i 16. Będzie też kiermasz roślin ogrodniczych a dla dzieci gry i zabawy manualne i plastyczne. Zapewnimy stoiska z napojami, lodami i ciastkami.


 Na terenie tej części Ogrodu pojawiły się tablice informujące o oglądanych miejscach, więc łatwiej będzie samodzielnie zwiedzać Ogród. Ustawiono gry edukacyjne. Powstało też miejsce do hortiterapii, czyli terapii ogrodem. - Prace w ogrodzie, kontakt z roślinami pod okiem terapeuty może pomóc osobom cierpiącym na różne choroby, na przykład na autyzm czy po wylewach- tłumaczy.  
Ogród będzie czynny od czwartku do niedzieli w godzinach 10-18,  kasa będzie otwarta do 17 godziny. Bilety w cenie 5 złotych, ulgowe 2 złote.
Na niedzielę, 28 kwietnia zaplanowano otwarcie Ogrodu Botanicznego po zimowej przerwie. Na zwiedzających czeka moc atrakcji. Budowa południowej części Ogrodu Botanicznego trwała całą zimę. Powstały trzy zbiorniki wodne wyposażone w kładki, mola i podesty oraz wodospad. – W każdym zbiorniku są trzy poziomy głębokości - 50, 100 i 150 centymetrów, a w jednym jest 5 centymetrowa płycizna. Takie zróżnicowanie dna jest związane z wymaganiami roślin, które zostaną tam posadzone – mówi Katarzyna Socha, kierownik Ogrodu Botanicznego. – Oczka są gotowe. W maju zaczniemy wpuszczać wodę ( na razie jest w nich tylko opadowa), ale nie do pełna. Na początek wypełni ona 2/3 głębokości zbiorników, aby móc posadziliśmy rośliny. Będziemy je umieszczać w specjalnych koszach, aby nadmiernie się nie rozrosły. Potem dolejemy wody do pełna. Tę część Ogrodu będzie można oglądać dopiero we wrześniu, ponieważ trzeba jeszcze rozstrzygnąć przetarg na zagospodarowanie terenu wokół oczek. W ich pobliżu powstaną dwa ogrody: japoński i orientalny a także taras widokowy. Natomiast od niedzieli, 28 kwietnia będzie można oglądać północną część Ogrodu, która była dostępna także w ubiegłym sezonie. – Na ten dzień przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. Będą pokazy sokolnicze o godzinie 11 i 15, trwające około godzinę. Sokolnicy przywiozą cztery ptaki, sowę, puchacza, sokoła i jastrzębia – dodaje. - Po pokazie będzie można wziąć ptaka na rękę czy zrobić z nim zdjęcie. - W ramach biletu, bez dodatkowej opłaty proponujemy zwiedzanie Ogrodu z przewodnikiem. Wejścia dla zainteresowanych będą o każdej parzystej godzinie: 10, 12, 14 i 16. Będzie też kiermasz roślin ogrodniczych a dla dzieci gry i zabawy manualne i plastyczne. Zapewnimy stoiska z napojami, lodami i ciastkami. Na terenie tej części Ogrodu pojawiły się tablice informujące o oglądanych miejscach, więc łatwiej będzie samodzielnie zwiedzać Ogród. Ustawiono gry edukacyjne. Powstało też miejsce do hortiterapii, czyli terapii ogrodem. - Prace w ogrodzie, kontakt z roślinami pod okiem terapeuty może pomóc osobom cierpiącym na różne choroby, na przykład na autyzm czy po wylewach- tłumaczy. Ogród będzie czynny od czwartku do niedzieli w godzinach 10-18, kasa będzie otwarta do 17 godziny. Bilety w cenie 5 złotych, ulgowe 2 złote. Dawid Łukasik
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto